ADV TOP
ADV LEFT

Chvílemi tomu sama nemohu uvěřit, ale plní se mi můj sen. Každý rok se mi podaří vydat jednu sadu her. Čím dál tím víc cítím, že nacházím činnost, která mi dává smysl. Hry dělám proto, abych přitáhla celou rodinu ke společnému stolu a poskytla jim odrazový můstek ke společnému vtipkování, vzájemnému špičkování&aby se už i nejmenší děti cítily v jistém smyslu rovnocennými spoluhráči&aby se díky hrám nenásilně učily nové věci&aby získaly inspiraci k tvorbě her vlastních... Přivedla mě k tomu zkušenost s mými dětmi.

Dovolte mi představit další moje dítko 4 PŘÍRODOVĚDNÉ HRY. Když jsem cestovatelských psala, že jsou na mé srdeční téma, tak o těchto to musím napsat taky. Když totiž cestujeme, tak je to hlavně za přírodními krásami světa. Svůj domov jsme si také našli uprostřed přírody a můj muž je chodící encyklopedie zvířat a rostlin.

Každý rok mám trochu strach, jestli se mi podaří přinést do her něco nového. A tentokrát, jsou tu tři hry, které frčí na zas trochu jiných principech než ty předešlé.

Pytlácká je týmová hra, kde všichni hrají jako tým proti pytlákům, kteří kradou zvířata. Všichni hrají společně proti hře samotné, jejím nástrahám a náhodě. Děti hrají za sebe, ale při hodu 1 nebo 2 mohou hrát za spoluhráče, pokud je to výhodné pro tým. Cílem je zabezpečit daný počet zvířat na všech kontinentech a vysvobodit ukradená zvířata od pytláků. Jezdíte po světě a při vstupu na políčko se zvířetem ho zabezpečíte. Na trase jsou ovšem i hordy pytláků, nad kterými musíte v kostkových soubojích zvítězit, jinak zvíře putuje do zajetí. Napětí ve hře se dá zvýšit tím, že na začátku dáte pytlákům víc zvířat do zajetí. O adrenalinové vysvobozování je pak postaráno. Herní plán se zvířaty je zasazen do reálné mapy, takže nenásilné učení o kontinentech a jejich zvířatech je zajištěno.

Ptačí hra neboli Atlas ptáků, je mimo jiné příspěvkem k osvěžení znalosti našeho ptactva. Putujete po soustředných kruzích ke svému hnízdu. Překonáváte v soubojích kočky a utíkáte před bouřkou, jestřábem nebo ornitologem. Pro vstup do dalšího kruhu, musíte nasbírat 4 žetony, které získáváte při vstupu na políčka s ptáčky.

Evoluce - běháte si volně po herním plánu a na evolučních urychlovačích získáváte a ve směnárnách směňujete různé časti těla. Cílem je posbírat dané časti těla pro zvíře, které si vyberete a dojít na jeho políčko. Hezky se nasmějete, když se snažíte vyvinout ve lva a narostou vám kořeny! Na konci hry máte tu čest popsat nebo nakreslit příšeru, ve kterou byste se vyvinuli při použití všech částí těla, které jste nasbírali :-))

Crazy animals aneb Bláznivá zvířata je jednoduchá hra, při které děti skládají potrhlé věty o zvířatech v češtině a angličtině. Tak vznikají věty jako "I am a green giraffe singing in the fridge."

Jsem moc ráda, že se moje hry líbí a našly si své příznivce.

-----------------------------

Letošní soutěžní otázka je: Jak se jmenuje schéma znázorňující vzájemné příbuzenské vztahy mezi různými biologickými druhy?

Odpoveď hledejte v grafice přírodovědných her na www.lucieernestova.cz nebo www.herniplany.cz

Všechny babykafařky srdečně zvu k prohlídce mých nových stránek, kde najdete i mnoho tapet ke stažení. Jedna z nich by vás mohla doopravdy zaujmout :-) 

P.S.: Na mých nových stránkách mám nový systém slev pro příznivce, stačí se zaregistrovat jméno/e-mail a náleží vám sleva 10%.

 

Odpovědi (včetně vašeho registračního jména na Baby-café!) posílejte do 8.7.2013 na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Věnujte, prosím, pozornost pravidlům soutěží na Baby-Café
Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy