ADV TOP
ADV LEFT

Tradiční předprázdninová soutěž o hry Lucie Ernestové

Zvířátkové hry pro nejmenší děti (od 3 let) jsem chtěla nakreslit dávno, ale až teď na ně přišla řada. Zvládám totiž jen jedny hry za rok. Myslím, že se mi podařilo zúročit v nich vše, co jsem se na předchozích čtyřech sadách naučila.Jsou to hry pro předškoláky a malé školáky, které zábavnou cestou seznamují děti s domácími, divokými i exotickými zvířaty. Při jejich hraní vzniká prostor pro vytváření vlastních příběhů a vzájemné špičkování. Mají jednoduchá intuitivní pravidla a jejich těžiště je hlavně v tématech her, společné zábavě a nenásilném vzdělávání.

Knižní leporelo vám velmi dobře poslouží i jako obrázková kniha na poznávání zvířat nebo jako tunel i garáž pro autíčka. Originálně ilustrované herní plány jsou doplněny hledačkami.  Děti je milují, tak jsem jimi i tentokrát prošpikovala skoro všechny hry.

 

UTÍKEJ ZAJÍCI, honí tě lišky! Jednoduchá, ale napínavá hra, kde se do poslední chvíle neví, kdo se jako zajíc dostane do cíle. Jeden hráč začíná jako zajíc a ostatní jsou lišky. Zajíc se potřebuje dostat ke své rodině do zaječího pelíšku. Cestou ho ale ohrožují lišky. Když ho nějaká liška chytí, vymění si úlohy (liška se stane zajícem a ten zas liškou). Vyhrává ten zajíc, který se jako první dostane do svého pelíšku. Pobíhání po lese všem zpestřují veselé vracečky a zkratky. To je jediná z mých her, kde na sebe hráči útočí a napadají se. Sama jsem byla ale překvapená jak právě tahle hra naše kluky bavila. No pravda, občas mají tendenci jít si po krku! Jsou to bráchové jak se patří.

Hra VESELÝ STATEK je klasika se zábavnými vracečkami a zkratkami pro nejmenší děti. Cílem je dojít ke ztraceným ovečkám na kopci. Cestou vás potká hromada povinností, radostí i těžkostí spojených se životem na statku. Tak hurá na cestu a pozor ať nespadnete do hnoje!

ŘEDITEL ZOO je intuitivní hra s jednoduchými otázkami a zábavnými souboji s opicemi, které vám cestou stále berou klíče od klecí. Cestu zrychluji nebo zpomalují přenášecí políčka. Cílem hry je, aby si děti rozšířily znalosti o exotických zvířatech, tak jim s otázkami pomáhajte. Píšou mi lidé, že jejich děti vyžadují hraní her téměř denně. Tak tihle aktivní hráči mohou duchem doby otázky vynechat.

UPOVÍDANÍ PAPOUŠCI je hra, jejíž těžiště můžete přesunovat od veselého předvádění zvířat a věcí až po zábavné trénování logopedie. Upozorňuji, že je to velmi hlučná hra a někdy i prostorově náročná. Určitě se pobavíte při předvádění vyděšené slepice nebo koktavé vrány. Hru můžete používat jako pomocníka v logopedii, místo dramatického předvádění opakujete předepsané logopedické slabiky tolikrát, kolik jste hodili kostkou.

 

 

 

Všechny hry mají jednoduchá pravidla a vše, co potřebujete, je jen figurka pro každého hráče a kostka, které jsou součástí leporela. Vymyslela jsem vlastní konstrukci her, která je skladná a vhodná na cesty. Knížkohru si poskládáte pro každou hru dle potřeby.

Hrajte si s dětmi a buďte jim rovnocennými soupeři.

Jsem moc ráda, že se moje hry líbí a našly si své příznivce. Autorská práva na publikovaní všech mých her po celém 

světě (kromě Česka) má u mě blokováno i nakladatelství REBO. Prý už jsou i ve světě unavení z komixového a dysneovského stylu grafiky. Tohle se jim líbí.

Zdravím všechny babykafařky a děkuji za podporu.

Lucie Ernestová

 

 

 

-----------------------------

Letošní soutěžní otázka je:

Kolik slonů je nakresleno ve 4 zvířátkových hrách(nejen na obálce)?

Odpoveď hledejte v obrázcích ke hrám na www.lucieernestova.cz.

Všechny babykafařky srdečně zvu k prohlídce mých stránek, kde najdete i mnoho tapet ke stažení. Jedna z nich by vás mohla doopravdy zaujmout. 

PS: Na mých stránkách mám systém slev pro příznivce, stačí se zaregistrovat jméno/e-mail a náleží vám sleva 10%.

-------------------------------------------------

Odpovědi (včetně vašeho registračního jména na Baby-Café) posílejte do 23.6. 2014 na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Věnujte, prosím, pozornost pravidlům soutěží na Baby-Café.

 

 

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy