ADV TOP
ADV LEFT
Celkem 89 článků (5 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/5

Lora (2410 čtenářů, 31 komentářů) | 9. 10. 2016 17:51 | téma: BC speciál

 

Vyprávění pro dospělé o tom, proč klasické pohádky:

 

-         podporují zdravý psychický vývoj dětí

-         hojí dětské bolesti, úzkosti a trápení

-         oživují duševní svět dospělých a vztahy mezi rodiči a dětmi

Číst dál: LÉČIVÁ SÍLA POHÁDEK - (o cestách k dětskému nevědomí)

Hodnocení  

Bludicka (2236 čtenářů, 4 komentářů) | 29. 9. 2016 19:52 | téma: BC speciál

„Co po mně chce, já fakt nevím, co po mně moje žena chce!“

„Zase to nechal celý na mně, já už nemůžu!“

„Všechno mi vyčítá!“

„Jsem na to pořád sama!“

„Já se můžu přetrhnout a ona je furt nespokojená!“

„Já jsem z něj nešťastná!“

„Nemůžu to tady pořád roztleskávat!“

„Jsem tady jen na vydělávání peněz!“

„Vůbec mě neposlouchá!“

„Pořád si jen stěžuje!“

„Vůbec mu na mě nezáleží!“

„Myslí jen na sebe!“

„Nikdy nedocení, co pro ni dělám!“

„Mám strach, že si ho přestanu vážit!“

„Neklape to ani v sexu!“

„Jsem tady jen kuchařka a uklízečka!“

„Neumím vztah bez důvěry!“

Číst dál: Rozvojová skupina pro páry

Hodnocení  

Olinkak (3378 čtenářů, 23 komentářů) | 9. 9. 2016 15:19 | téma: BC speciál

Staletí je číslo 13 považováno za nešťastné číslo. Kdo umí googlovat, najde nespočet odkazů, proč tomu tak je.

Osobně proti tomuto číslu nic nemám. Pátky označeny číslovkou 13. mám dokonce ráda. 

13 let oslavilo v srpnu moje nejstarší dítě, moje dcera. S jejím příchodem se mi, jako jiným matkám, změnil svět. 

Život dostal nový rozměr a od té doby už nikdy nebyl takový jako dříve – rozuměj jako bez dítěte. Skoro všechny ten pocit nezměrné lásky, radosti i bolesti a strachu znáte. O tom můj vůbec první článek (a asi i poslední), který kdy na tento web píšu, není.

 

Je o mně, je o vás.

Číst dál: Třináct let aneb sem patřím

Hodnocení  

Nikiki (3397 čtenářů, 11 komentářů) | 3. 3. 2016 8:34 | téma: BC speciál

Sedím na terásce u své chaloupky v lese, z hrnků kávy na stolku se kouří, koukám na jezero. Co nevidět slunce se uloží ke spánku. Můj muž uvnitř přikládá do krbu a dává chladit víno.Tohle byl, a je, můj sen. Sen který se nejspíš nikdy nesplní.

Anebo...?

Co kdybychom se přestěhovali do Kanady?

Číst dál: BC pomáhá plnit sny

Hodnocení  

(2695 čtenářů, 1 komentářů) | 22. 4. 2015 23:00 | téma: BC speciál

BKM není jen alergie na mléko, ale i zkratka pro bezplenkovou komunikační metodu. Princip spočívá v tom, že maminka využívá přirozené schopnosti miminka se reflexivně vyprázdnit mimo „hnízdo“, pokud mu to pečovatelská osoba umožní. Nejde o nic nového, ale v našich podmínkách je miminko, čurající na mističku či nočník, stále něco nezvyklého. V rámci Týdne opravdových plen přináším inspirativním příběhy maminek, které to zkoušejí jinak, s minimální plenou nebo i bez ní. Jsem zvědavá na vaše zkušenosti!

 

Číst dál: Miminko bez plenky? Jasně!

Hodnocení  

(2882 čtenářů, 2 komentářů) | 22. 4. 2015 8:30 | téma: BC speciál

Maminky se často bojí používat plenky hned po příchodu z porodnice – mají strach, že to nezvládnou, co s pupečním pahýlem, jak prát… V rámci Týdne opravdových plen přinášíme inspirativní příběhy maminek, které látkovaly hned od narození:

 

Číst dál: Látkové pleny od narození

Hodnocení  

(2803 čtenářů, 35 komentářů) | 20. 4. 2015 19:00 | téma: BC speciál

I v roce 2015 má smysl používat látkové plenky a není to žádné retro!

Celosvětová kampaň Týden opravdových plen (TOP – neboli anglicky Real Nappy Week RNW) seznamuje spotřebitele s alternativami k jednorázovým plenám. 

O látkových plenách stále existuje spousta mýtů a mylných představ. V rámci Týdne opravdových plen můžete zjistit, jaké máte možnosti volby při výběru, poznat výhody i nevýhody jednotlivých typů plen – a jako již tradičně, i letos Baby-cafe.cz přináší látkovací speciál.  

Číst dál: Látkové pleny stále živé

Hodnocení  

Bebet (4940 čtenářů, 23 komentářů) | 9. 1. 2015 20:48 | téma: BC speciál

Na konci loňského roku se na baby-cafe objevilo několik diskusí plných unavených a smutných stesků. Vzpomněla jsem si na ně, když jsem se přes Vánoce pročítala jedním z dárků – knížkou Vzkvétání: Nové poznatky o podstatě štěstí a duševní pohody od zakladatele pozitivní psychologie Martina Seligmana.

Autor v působivé kombinaci vědeckých poznatků a praxe odhaluje, jak ze svého života získat co nejvíce, co vlastně tvoří „dobrý život“ a jak takový život žít.

Přestože jsem přečetla už spoustu knih o osobním rozvoji, tuto považuji za jednu z nejlepších, a to z několika důvodů:

 1. Překvapivě dobře se čte (opravdu!).
 2. Nejde o typickou  literaturu věnující se osobnímu rozvoji, ale o odbornou práci obsahující množství konkrétních výsledků psychologických výzkumů, které mají jak interní, tak externí validitu (jsou spolehlivé a aplikovatelné i replikovatelné v běžném světě), což mám ráda.
 3. Najdete v ní výzkumy i praxí prověřená cvičení, která je možné zařadit bez velké časové či energetické námahy do každodenního života. Tím, že tak učiníte, podstatně zvýšíte šanci na dosažení toho, co autor nazývá „duševní pohodou“ (well-being).

Číst dál: Jak to udělat, abyste byli šťastnější

Hodnocení  

Whitney Phillips (3455 čtenářů, 0 komentářů) | 7. 12. 2014 17:53 | téma: BC speciál

Tento článek našla Kebusa a přeložila ho Sally, se souhlasem autorky. Jelikož hodně rezonuje s mými úvahami, předkládám ho k diskusi... (Originál zde.)

Missorka

Whitney Phillips:

Ve svém posledním článku jsem se věnovala historii slova „trol“ a argumentovala proti jeho používání v širokém spektru chování online. Navrhovala jsem, abychom trollování vnímali jako podkategorii online agrese, spíše než jako samostatnou kategorii – to vše proto, abychom mohli lépe zacílit naše reakce na problematické chování online.

Ovšem toto jazykozpytné pitvání nám moc nepomůže, pokud jste konfrontováni s internetovým nepřítelem. Bez ohledu na to, jak to popíšete – trolling, obtěžování, šikana – jak byste měli reagovat? Co vlastně můžete dělat?

V mnoha internetových kruzích je nejčastější radou „Nekrmte trolly“, což slouží jako univerzální odpověď a zároveň omluva všech internetových antagonistů.

Viděno touto logikou, trolové jsou jako žraloci a reakce jejich cíle jsou návnada – čím víc jim toho hodíte, tím vzrušenější žraloci budou (a tím spíš ostatní žraloci ucítí krev a přidají se k útoku). Pokud jim přestanete házet návnadu, žraloci postupně ztratí zájem a odplavou.

V zásadě se rada nekrmit troly zdá jako velmi rozumná reakce na nevhodné internetové chování. Ovšem navzdory prvotní lákavosti tato rada způsobuje víc problémů, než jich řeší – a nejen proto, že nás to přivádí zpět k problémům přesné definice.

 

Číst dál: Nekrmte troly… ale je to opravdu tak snadné?

Hodnocení  

Sally (3354 čtenářů, 3 komentářů) | 26. 11. 2014 14:00 | téma: BC speciál

O paleo DIETĚ toho bylo napsaného spoustu, pro mě ale paleo znamená mnohem víc než jídlo. Moje tělo zjevně ještě pořád nezvládá zrní, které je v našem jídelníčku už pár tisíc let.  Jak moc je asi schopné poprat se se změnami, které se s lidstvem a životním stylem odehrály za pouhých sto, sto padesát let?

 

Číst dál: Paleo nejsou jen mrkvové nudle - III. část

Hodnocení  

Sally (3432 čtenářů, 4 komentářů) | 22. 11. 2014 22:09 | téma: BC speciál

O paleo DIETĚ toho bylo napsaného spoustu, pro mě ale paleo znamená mnohem víc než jídlo. Moje tělo zjevně ještě pořád nezvládá zrní, které je v našem jídelníčku už pár tisíc let - jak moc je asi schopné poprat se se změnami, které se s lidstvem a životním stylem odehrály za pouhých sto, sto padesát let?

Ať čtu Marka Twaina nebo Gabru a Málinku - vychází mi, že ještě do doby cca před sto lety děti běhaly běžně bosky a boty měly jen na slavnostní příležitosti. A nejen děti. Ještě za Jane Austen se na plesy nosily tenké baleriny a ono rčení o prošlapaných střevících za jeden večer není vůbec přehnané.

Číst dál: Paleo nejsou jen mrkvové nudle - II. část

Hodnocení  

Sally (4246 čtenářů, 25 komentářů) | 13. 11. 2014 21:17 | téma: BC speciál

O paleo DIETĚ toho bylo napsaného spoustu, dá se tu najít paleo diskuze, hubnoucí diskuze, i paleo články.

Pro mě paleo znamenalo ale mnohem větší životní změnu než pouhé jídlo. Jídlem to samozřejmě začalo a když jsem strávila první lyžařskou sezónu bez křečí v břiše, začala jsem si víc číst a přemýšlet o svém životním stylu obecně. Inspirací mi byl především blog Marka Sissona.

Často jsem četla nějaký článek a v duchu se tloukla do hlavy, jak je to prosté a samozřejmé – a jak je možné, že mi zrovna tohle nedošlo už dávno. Moje tělo zjevně ještě pořád nezvládá zrní, které je v našem jídelníčku už pár tisíc let - jak moc je asi schopné poprat se se změnami, které se s lidstvem a naším životním stylem odehrály za pouhých sto, sto padesát let?

Číst dál: Paleo nejsou jen mrkvové nudle - I. část

Hodnocení  

Missorka (2912 čtenářů, 0 komentářů) | 30. 10. 2014 21:49 | téma: BC speciálČíst dál: Dejte knížkám druhou šanci...

Hodnocení  

(4785 čtenářů, 8 komentářů) | 26. 10. 2014 22:13 | téma: BC speciál

Aneb i v tom šíleném ranním zmatku to může jít! Jak přišlo září, zmizela naše ranní pohoda – já nejsem ranní typ, sotva zvládnu obsloužit sebe, děti zajišťuje plně muž. A září úplně rozbouralo moje whole30 / paleo stravování. Bylo nad mé síly připravit si odpovídající snídani…

 

Číst dál: Whole30 snídaně v režimu drsného vstávání s dětmi

Hodnocení  

Kocacko (5565 čtenářů, 20 komentářů) | 16. 8. 2014 19:42 | téma: BC speciál

Potřebuji několika vzácným lidem říct děkuji. Tedy vlastně DĚKUJI. Ani takhle velké to není dost. Já začnu strašně zeširoka a snad se mi povede někam dobrat, ano? Prosím Tě tedy o trpělivost, laskavý čtenáři, neb věz, ti lidé, o kterých budu hovořit si Tvou pozornost plně zaslouží. Byť text bude nekvalitní, místy nesrozumitelný a, nalejme si čistého vína, ona vůbec neumí psát.

Ale od začátku.

Číst dál: Ach...

Hodnocení  

(5352 čtenářů, 20 komentářů) | 16. 7. 2014 13:07 | téma: BC speciál

Den 8

Po bolesti hlavy už ani památka, cítím se dobře, jak je to při zánětu ledvin jde. Dnes jsem si experimentálně ke snídani dala ovocné smoothie s kokosovým olejem. Fungovalo to, zasytilo mě to úplně pohodlně až do oběda. Takže – k ovoci to chce olej, hm.

Číst dál: Whole 30 – týden druhý a třetí

Hodnocení  

(10254 čtenářů, 85 komentářů) | 1. 7. 2014 11:31 | téma: BC speciál

Už je to určitě rok, co nakukuji pravidelně do Paleo diskuse. A nasávám. A najednou přišel den. CVAK. Zítra začínám Whole30 –  třicetidenní program pro zdraví a změnu. Od zítra budu žít bez obilovin, mléčných výrobků, luštěnin a cukru. A chemie, pokud možno. Jo!

Ne pozítří, ne příští týden, ne až budu mít klidnější režím, až budu na chatě, až toho víc nastuduju, až budu líp přiravená, až….  Ne. Zítra.Číst dál: Whole 30 – týden první

Hodnocení  

(3297 čtenářů, 0 komentářů) | 28. 4. 2014 20:15 | téma: BC speciál

Rok se s rokem sešel a je to zase tady – týden, kdy se víc mluví o látkových plenách, o tom, jak dnes vypadají, z čeho se vyrábí, jak se používají. Že přebalování do látkovek už vůbec neznamená jenom horu bílých čtverců a vyvařování v hrnci na plotně.


První den TOP se podíváme na systém látkových plen.

V zásadě jsou dva druhy:

-          vše-v-jednom

-          svrchní kalhotky + plena

Číst dál: TÝDEN OPRAVDOVÝCH PLEN

Hodnocení  

Missorka (7569 čtenářů, 121 komentářů) | 6. 5. 2013 21:10 | téma: BC speciál

Dostala jsem mail s žádostí o ceník reklamy - "... Nemocnice v ..... by chtěla podpořit svou porodnici a tak zvažujeme reklamu prostřednictvím vašich stránek. Děkuji, s pozdravem ....."

Nejdřív jsem chtěla automaticky odpovědět a přibalit ceník... Pak jsem zapnula mozek a došlo mi, na co se dívám. Klikla jsem na stránky dané porodnice a před očima mi úplně samovolně skákala jiná než "obchodní" odpověď...

Vážená paní inženýrko,

Číst dál: Reklama na porodnici

Hodnocení  

Missorka (6306 čtenářů, 55 komentářů) | 1. 4. 2013 13:45 | téma: BC speciál

Nemám apríla moc ráda... Zasněžené Velikonoční pondělí budiž dostatečným aprílem, proto nehodlám nic fabulovat... I když muže bych napálila ráda, ale jelikož není v práci, nemůžu mu zavolat, že jsem oddělala auto... ;-)

Na BC by se dalo najít dost aprílů, ale nevím, jestli by byly všechny vtipné, plus se bojím, že by se někoho dotkly...

Klasicky mě napadlo:

Číst dál: Napálil Vás někdo? :-)

Hodnocení  
Celkem 89 článků (5 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/5
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy