ADV TOP
ADV LEFT

Špatně vybrané a nekvalitní boty způsobují zploštění klenby, deformaci a rozšíření chodidla, vzniku otlaků, kuřích ok, deformaci palce i tvorbě kladívkových prstů. Neničte si nohy ani o minutu déle! Poradíme vám, jak boty správně vybrat a jak poznat ty kvalitní.

Nevybírejte jen podle vzhledu

Neříkáme, že na vzhledu nezáleží a že byste měli začít nosit nevzhledné ortopedické boty. Ale vzhled by neměl být jediným kritériem, podle kterých dámské boty vyberete. Máme pro vás návod, jak poznat a pořídit kvalitní boty, které něco vydrží a nebudou vám ničit chodidlo.

Tip: Nesnažte se pořídit boty za každou cenu výhodně. Do kvalitních bot se vyplatí investovat. Omrkněte kolekce oblíbených značek, které jsou známé svou kvalitou – třeba boty Tamaris nebo Geox.

Jak poznat kvalitní boty?

-          Zaměřte se na zpracování. Nezáleží tolik na tom, zda jsou boty z přírodního či syntetického materiálu, ale mnohem důležitější je, jak dobře bota drží pohromadě.

-          Vsaďte na šití. Lepené boty nikdy nevydrží tolik, co boty šité. Ideální je, když je podrážka k botě jak přilepená, tak přišitá – máte tak jistotu, že bota něco vydrží.

-          Prohlédněte si vnitřek boty. Měl by být vypodšívkovaný po celé délce chodidla.

-          Cvoky, dírky na tkaničky a další detaily by měly být pevné a vydržet i velkou zátěž. Ujistěte se, že jsou dobře přichycené.

-          Při zkoušení byste měli mít dostatek místa pro všechny prsty a při chůzi vám nesmí pata ujíždět do strany.

-          Boty si vždy vyzkoušejte s ponožkami, které do nich budete oblékat.

-          Nahmatejte špičku nejdelšího prstu a ujistěte se, že mezi ní a vnějším okrajem boty máte místo na šířku palce.

-          Ujistěte se, že vás horní okraj netlačí ani neškrábe do kotníku.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy