ADV TOP
ADV LEFT

Rodiče vždy starostlivě dohlíží na své děti, aby měly nejen zdravý a pestrý jídelníček, ale i dostatek nápojů. Pitný režim je důležitý pro zvládnutí všech jejich her, zájmů a školních povinností a zejména sportující děti potřebují „dobře zalévat“.

Základem pitného režimu by měla být čistá voda z vodovodu, z vlastní nezávadné studny anebo balená. Ale i pití si potřebujeme občas trochu zpestřit. Vhodné a v rodinách velmi oblíbené jsou nápoje z ovocných sirupů doplněné vodou. Doporučené ředění sirupů je 1:7, ale řídit se můžeme jednoduše podle své chuti. Ovocný sirup nám dobře poslouží i při mírném doslazení ovocného čaje.

 

 


Tady je 5 slíbených rad:


 1. Nápoje přijímejte průběžně během celého dne, vpodvečer už pití omezte, ať vás v noci nebudí potřeba na toaletu.

 2. Nejvíce tekutin přijímejte v podobě vody, která tělu prospívá a krásně ho čistí, celkem byste měli vypít 1,5 - 2,5 litru nápojů za den podle věku a hmotnosti. Nezapomeňte, že sportující děti a dospělí musí pít více a na kroužky a tréninky si berte lahvičky s pitím.

 3. Ideální teplota nápoje se shoduje s teplotou okolí, tělo se s extrémními teplotami nápojů (ledových i horkých) musí pracně vyrovnávat.

 4. Nepřehánějte to s bublinkami – sice máte dojem, že vás perlivý nápoj více osvěží, ale ve skutečnosti díky CO2 trpí vaše zuby a zažívací ústrojí.

 5. Mějte doma po ruce láhev ovocného sirupu, abyste mohli vodu pro zpestření nahradit dobrým ovocným sirupem zředěným vodou přesně podle své chuti.

 

A jak si poradit při výběru sirupů?

Kvalitní sirupy, jakými jsou např. extra husté sirupy HELLO, obsahují skutečné ovoce, na rozdíl od všelijakých sycených a přeslazených limonád s chemickými příchutěmi. U kvalitního sirupu se výše ovocného podílu pohybuje mezi 10% - 40%. Mezi nejkvalitnější sirupy na našem trhu patří HELLO jablečný sirup extra hustý s podílem ovoce 37%. Na etiketě vždy najdete procento ovocného podílu a můžete si podle něj vybírat ty kvalitní.Vybírejte srdcem!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy