ADV TOP
ADV LEFT

Vaše děti rostou jako z vody a vy chcete, aby se naučily pomáhat vám s domácími pracemi nebo na zahradě? Chtěli byste, aby věděly, jak se zachází s jednotlivými nástroji a přitom si neublížily? Pak se vám bude hodit náš návod. Najdete v něm inspiraci, jak postupovat, čím děti vybavit a jak je motivovat, aby se nenudily. Nezapomínejte ale přitom, že každé dítě je jiné a přizpůsobte vždy všechny práce na míru vašim dětem.

Motivace a síla příběhů

 

Děti jsou koumavé, chtějí objevovat svět a všemu porozumět. A stejné je to i při práci na zahradě. Důležité je děti do ničeho nenutit, ale spíš je motivovat a vzbudit jejich zvědavost. Vymyslete si třeba pohádku o trpaslících, kteří každou noc opečovávají zahradu, zalévají květiny a hnojí ovoce s tím, že vaše děti jim s touto prací mohou pomoci. Nebo jim vyprávějte o tom, jak ze semínka vyroste rostlina, na které vzniknou plody, jež pak časem doputují až na talíř. Díky příběhům se obyčejná špinavá práce promění v pohádkové dobrodružství.

Jak děti chránit

Při práci ale nezapomeňte na ochranu. Dětem je vhodné pořídit dětské montérky, které je ochrání před špínou. Zároveň jsou pohodlné, odolné proti oděrkám a mají delší životnost než staré tepláky. V létě nezapomeňte na lehká sportovní trička, pracovní rukavice v menší velikosti a čepici proti slunci. Hodit se určitě budou také gumáky a pláštěnka do horšího počasí.

TIP: Kvalitní pracovní oblečení pro dospělé i pro děti nakoupíte na www.brudra.cz

 Co mohou děti dělat

Ze začátku zvolte pro své děti nejméně náročné práce, které nevyžadují práci s ostrými nástroji, jako jsou nůžky nebo sekačky. Ideální je zalévání květin, vybírání plevelu, sbírání listů nebo sběr ovoce. Postupně mohou starší děti pomáhat také s náročnějšími úkoly. Existují také dětské sady zahradních nástrojů, které jsou uzpůsobené pro dětské ručky a nejsou nebezpečné. S nimi se bude dětem dobře pracovat a navíc se budou se svými vlastními nástroji cítit důležitě.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy