ADV TOP
ADV LEFT

Očekáváte příchod potomka na svět? Pak určitě přemýšlíte o kočárku, tedy o tom, které jeho provedení byste měli zvolit. Na trhu je spousta možností, ale která je ta správná?

Každý se dnes snaží ušetřit nějakou tu korunu. Proto je dobré promyslet, kolik chcete do kočárku investovat a zda budete kromě hlubokého kočárku pro ty nejmenší využívat i sportovní kočárek a zda potřebujete autosedačku. Vzhledem k tomu, že spousta mladých rodin ani nemá auto, pro mnohé to nemusí být priorita. Na druhou stranu kočárky – trojkombinace jsou velmi praktické a vyjdou rodiče na menší obnos, než kdyby kupovali jednotlivé typy zvlášť.Kočárek v trojkombinaci roste s dítětem

Asi každý rodič je připravený na to, že dítě poroste jako z vody, a to, co mu vyhovuje jeden den, mu za měsíc vyhovovat nemusí. U kočárku to může být v řádu více měsíců podobné.

 • Hluboká korbička: Jakmile máte dítko čerstvě doma a chcete s ním vyjít ven, bude se vám hodit klasická hluboká korbička.
 • Autosedačka: Chcete si udělat výlet nebo se jet pochlubit známým a příbuzným s přírůstkem? Žádný problém. Autosedačku vyndáte z kostry kočárku, připevníte podle pokynů na sedačku v autě a můžete bez obav vyrazit. Dítě bude pořád ve svém, což v něm posílí pocit jistoty. A samozřejmě bude v bezpečí.
 • Sportovní kočárek: Zhruba okolo 8. a 9. měsíce věku začíná dítě sedět. Pak mu můžete během procházek dopřát i výhled z kočárku. Sportovní kočárek z toho klasického vznikne jednoduše a během několika vteřin.

Náš tip: Nehledáte přímo trojkombinaci? Možná vám budou vyhovovat jiné kombinované kočárky, které se také těší velké oblibě – například sportovní kočárky se samostatnou korbičkou.

S trojkombinací můžete ušetřit i tisíce

Když si představíme, že klasické kočárky v trojkombinaci stojí zhruba 16 000 Kč, dojdeme jednoduše k tomu, že právě s takto řešeným kočárkem se dá skvěle ušetřit. Jen samotný hluboký kočárek vyjde v průměru na 10 000 Kč a vystačíte si s ním zmíněných osm nebo devět měsíců. Pak bude dítko zvědavě vykukovat ven a vám nezbyde nic jiného než pořídit kočárek, v němž bude moct sedět.

Za ten zaplatíte dalších 10 000 Kč, a to za předpokladu, že si nebudete extra vybírat.  Cena průměrné autosedačky pak začíná přibližně na 2 500 Kč. Nejlevnější modely sice seženete i za 1 700 Kč, ale za kvalitní a značkovou autosedačku zaplatíte třeba i 4 000 Kč nebo více.

A opět je tu třeba myslet dopředu – sedačky pro nejmenší jsou totiž určeny jen do 13 kilogramů váhy dítěte. Takže ani autosedačka vám nevydrží kdovíjak dlouho bez obměny. Pokud to sečteme, vychází kombinovaný kočárek versus jednotlivá řešení dohromady – 16 000 Kč ku 24 000 Kč. Samozřejmě ve prospěch trojkombinace.

Co od trojkombinace očekávat?

Cena je zcela pochopitelně ukazatelem možností, které kočárek má. Nemusí nutně znamenat, že čím je kočárek dražší, tím je menší šance, že se poškodí. Existují ale základní vlastnosti, které trojkombinace má, a pak ty pokročilejší, za které je třeba si připlatit.

K těm patří například schopnost kočárku zdolávat veškeré druhy terénu a za jakéhokoli počasí, hmotnost, u níž obvykle platí, že čím je kočárek levnější, tím je těžší a hůř se s ním manipuluje, nebo typ ložisek v kolech a snadná proměna kočárku.

Skvělou volbou do začátku je například kočárek X-lander, který patří mezi nejoblíbenější sety z oblasti trojkombinací. Má lehké hliníkové tělo, robustní odpruženou konstrukci, která dobře zvládá nerovný terén, a přední otočná kola, díky kterým se s ním snadno vytočíte i kdekoli i ve městě.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy