ADV TOP
ADV LEFT

Čekáte miminko? Pak vás určitě děsí historky jiných žen, které se během těhotenství potýkaly se zvýšenou kazivostí zubů. Nebo o některý ze zubů dokonce přišly. Na vině můžou být hormonální změny. Ale většina takových problémů pochází spíše z oblasti hygienických a stravovacích návyků. Těch, co máte dlouhodobě vytvořené, ale také těch souvisejících se změnami, kterými procházíte.

 


Je tedy důležité udělat v tomto období revizi správných návyků. A zamyslet se i nad produkty zubní hygieny, které používáte. Některé z nich se totiž zaměřují právě na možné problémy související s těhotenstvím.

 

Tady jsou naše 4 tipy, jak odcházet z porodnice se zdravým úsměvem.

1) Používání vhodné zubní pasty

 

V těhotenství se u 50 až 70 % žen rozvine zánět dásní. Tomu je důležité předcházet, protože při neléčeném zánětu mohou bakterie způsobit řadu i závažných komplikací. Pomůže také výběr vhodné zubní pasty. Mezi ty, které se zaměřují na prevenci onemocnění dásní, patří značka Zendium. Jejich výrobky (třeba pasta Zendium Complete Protection) obsahují enzymy a proteiny vytvářející vhodné prostředí pro bakterie, jejichž úkolem je chránit dásně a ústní dutinu. Navíc neobsahují žádné parabeny ani pěnící složky SLS.

 

 

 

2) Čištění zubů při těhotenských nevolnostech

 

Pokud trpíte těhotenskými nevolnostmi, vyhněte se čištění zubů bezprostředně po zvracení. Jejich povrch je totiž naleptán žaludečními kyselinami a hrozí nezvratné poničení skloviny. Raději si ústa vypláchněte mlékem nebo ústní vodou Zendium, která neobsahuje alkohol a pomáhá chránit dásně. S čištěním kartáčkem počkejte alespoň deset minut, než se potřebné prvky v ústech vrátí do normálu.

 

3) Návštěva zubní hygienistky

 

V tomto období záleží více než jindy na správné zubní hygieně. Pokud jste návštěvu stále odkládala, je nejlepší čas, objednat se k zubní hygienistce a přiučit se ideálnímu čištění zubů. V těhotenství je častá únava a tak i tendence zubní hygienu spíše ošidit. Zubní hygienistka vám nejen vylepší techniku péče o ústní dutinu, ale spolupráce s ní vám dodá i potřebnou motivaci k tomu, abyste právě v tomto období čištění zubů nešidila.

 

 

 

4) Strava bohatá na vápník

 

Nezapomínejte do svého jídelníčku zařadit potraviny bohaté na vápník. Důležité pro vývoj zubů dítěte je zejména období mezi šestým a osmým týdnem těhotenství. Správnou stravou tak můžete ovlivnit vývoj a mineralizaci a snížit riziko vzniku zubního kazu mléčných zubů dítěte.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy