ADV TOP
ADV LEFT

Chcete svým ratolestem nadělit také nějaký smysluplný dárek, který udělá něco pro jejich zdraví, a přitom je bude bavit? Můžete sáhnout třeba po některém z nabízených elektrických kartáčků. Ano, nejsou to už zdaleka jenom dospělí, pro které můžeme na trhu najít velmi pokrokové elektrické zubní kartáčky. Výrobci pamatují i na děti a jsou si dobře vědomi skutečnosti, že ústní hygiena není příliš oblíbenou činností. Přinášíme vám několik užitečných rad, jak dětem osvojit správné návyky čištění zoubků a podíváme se blíže i na elektrické zubní kartáčky pro děti, které zubní lékaři doporučují na celém světě.

 

 

Podle Světové federace zubních lékařů trpí až 50 % světové populace (v Evropě dokonce až 80 %)[1] vážným onemocněním dásní, tzv. gingivitidou. Zanedbaná a nesprávná péče o zoubky může vést v dospělosti k mnohem závažnějším zdravotním problémům, přičemž správné návyky čištění zubů jsou základní a nejjednodušší formou prevence.

Za správné návyky péče o chrup jsou zodpovědní především rodiče. Bohužel mnoho z nich začne v tomto směru přeceňovat roli školy ve chvíli, kdy ji děti začnou navštěvovat. Zde je důležité si uvědomit, že učitelé, na rozdíl od rodičů, nejsou schopni věnovat toliko pozornosti každému žáčkovi. Zvláště pokud se problém týká tak důležitého a zároveň choulostivého tématu, kterým je ústní hygiena. Rodiče potom stojí před zásadní otázkou. Jak udělat z čištění zoubků zábavu a radost? Inspirujme se odborníky.

Čištění zubů se stává společným rituálem celé rodiny

Děti mají ke svým rodičům silný emoční vztah. Stačí, když toto období využijeme pro společné čištění zubů. Můžeme si třeba koupit stejné kartáčky pro všechny členy rodiny. Díky tomu bude mít dítě dojem, že společné čištění zubů s rodiči je pozvánkou do "světa dospělých". Na trhu najdeme velmi často kartáčky pro celou rodinu, mámu, tátu i děti všech věkových kategorií.

Nechte své dítě vybrat si svůj zubní kartáček

Děti rády něco vlastní, a to zvláště tehdy, když jim rodiče koupí věc, kterou si mohou vybrat samy. Podobný pocit je doprovází i při nakupování. Nechejme proto děti, aby si vybraly svůj vlastní zubní kartáček. Navíc na některých zubních kartáčcích pro děti jsou obrázky populárních pohádkových postav, takže se dítě bude těšit na čištění zoubků se svým oblíbeným hrdinou. Zubní lékaři na celém světě doporučují elektrické kartáčky Oral-B s kulatou hlavou. V případě značky Oral-B můžete vybírat hned z několika motivů filmových hrdinů – Ledové království, Star Wars, a Auta jsou ideálními pro ty nejmenší od tří let. Pro juniory je tu Oral-B Junior 6+ v lákavé zelené barvě. Cool provedením elektrického kartáčku Oral-B Teen nemusí pohrdnout ani váš náctiletý odborník na všechno.  Elektrické kartáčky Oral-B s kulatou hlavou provádějí oscilačně-rotační a pulzační pohyby, které umožňují důkladné odstranění plaku a mají měkká vlákna, která jsou vhodná pro jemné dětské dásně i citlivé zoubky. Navíc je jejich tvar přizpůsoben ruce dítěte, což je mnohem pohodlnější než čistění pomocí manuálního kartáčku.

Škola hrou

Ačkoli nejlepší prevence zdravých zoubků je pravidelné a řádné čištění, jsou nezbytné i pravidelné návštěvy zubního lékaře. Bohužel mnoho dětí si tento moment spojuje s ne příliš příjemnými pocity a není se čemu divit. I dospělého zamrazí při pohledu na plejádu speciálních nástrojů v zubní ordinaci. Proto je důležité, aby návštěva zubního lékaře byla také spojena s něčím příjemným. Může to být společná návštěva kina nebo jiná forma zábavy. Chvíle, které společně strávíme příjemným zážitkem jistě umírní potíže spojené s návštěvou zubního lékaře, a navíc budou mít i pozitivní vliv na vzájemný vztah s rodiči.

Elektrické zubní kartáčky Oral-B s kulatou kartáčkovou hlavou pro děti i dospělé zakoupíte v běžných kamenných prodejnách i online, třeba na Alza.cz.

 

 

 

 

 

 

 [1] Údaje pochází ze Světové federace zubních lékařů (FDI World Dental Federation, 2017: http://bit.ly/2nlxnQi)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy