ADV TOP
ADV LEFT

Vánoční trhy v Praze, v Olomouci a v Brně jsou vám málo? Rádi byste zažili něco netradičního? Vydejte se poznat adventní zvyky k zahraničním sousedům a ještě o kousek dál. Víte, kde mají ty nejkrásnější vánoční trhy v Evropě, kde najdete Ježíškův trh a kde advent nezačíná rozsvícením stromečku, ale roztočením pyramidy?

 

Většina vánočních trhů v Česku začíná 29. až 30. listopadu, tedy první adventní neděli, nejen naši zahraniční sousedi, ale i třeba vzdálenější Maďarsko, si sváteční atmosféru chtějí pořádně užít a startují už v polovině listopadu, někteří dokonce ještě dříve.

Co se konce týká, ten většina měst stanovuje na Štědrý den, popřípadě první či druhý svátek vánoční, jen hrstka trhů pokračuje až do Silvestra a ještě pár dní po něm. I tak je ale dostatek času nasát kouzlo Vánoc, zaposlouchat se do koled, ochutnat tradiční pochutiny a zahřát se svařeným vínem. Otázkou teď jen zůstává: „Kde?“
 

Kam vyrazit na vánoční trhy do zahraničí?

Kouzelný advent nabízí vánoční trhy ve Vídni, ty se otevírají návštěvníkům 15. listopadu a trvají až do Štěpána, tedy do 26. prosince. Ve Vídni nechybí stánky v celém centru, nejvíce jich však najdete na známém radničním náměstí, kde jako každý rok bude připravené i kluziště pod širým nebem. Do Rakouska ale nemusíte jen do Vídně, skvělou vánoční atmosféru nasajete i v Salzburgu, kde se můžete těšit na jedinečný Ježíškův trh.

Německo máte blíž než Rakousko? Pak se v období adventu vydejte do Drážďan nebo Berlína. V Drážďanech najdete nejstarší německý vánoční trh, který vítá návštěvníky už 585 let. Velkou zajímavostí je, že zde advent nezačíná rozsvícením stromečku, nýbrž roztočením krušnohorské stupňové pyramidy. Když už budete v Drážďanech, vydejte se do parku Pillnitz, kde uvidíte Vánoční zahradu plnou kouzelných světýlek, ta se každoročně nachází také v Berlíně nebo v Londýně.

Za úplně nejkrásnější a největší trhy v Evropě jsou považovány ty v Budapešti, které vítají návštěvníky už celý listopad. Trhy jsou rozmístěny po celém centru, a tak si návštěvníci mohou užít romantickou procházku metropolí s nádechem Vánoc.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na naše východní sousedy. V Polsku vás nadchnou adventní trhy v městech Vratislav a Krakov, kde se dočkáte té nejpohádkovější atmosféry na Rynku Glownen. Na Slovensku zas zavítejte nasát kouzlo Vánoc do hlavní metropole Bratislavy.

 

Prodlužte si kouzlo vánoc na celý adventní víkend

Do celé řady měst se snadno dostanete autobusem i vlakem, díky čemuž si můžete užít i tradiční vánoční alkoholové drinky. Pokud však dáváte přednost cestování automobilem, není nic jednoduššího než si výlet prodloužit přes noc. Všechna města nabízí i mnohem více zábavy než jen vánoční trhy, využijte tak naplno adventní víkend a poznejte krásy zasněžených evropských metropolí.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy