ADV TOP
ADV LEFT

Havarijní pojištění stále patří k těm, která mnoho řidičů podceňuje. Buď je pro ně moc drahé, nebo si řeknou, že ho nikdy nevyužijí. Pak se ale dostanou do situace, kdy by právě havarijní pojištění velmi ocenili. Kdy ho nejčastěji využijete? Zdroj: Unsplash.com 

 

Po zaplacení povinného ručení, které se může vyšplhat i na deset tisíc korun, nemají řidiči na placení dalšího pojištění ani pomyšlení. Havarijní pojištění se vám ale v mnoha situacích zcela jistě vyplatí. Na rozdíl od povinného ručení totiž finančně vyřeší škody na vašem autě. Ať už je to škrábanec z parkoviště, větší škoda v důsledku dopravní nehody, přírodních vlivů, nebo i krádež auta. Za pár stovek za pojištění tak ušetříte i několik tisíc při placení za škody. 

 

Pozor na zvěř 

Střet se zvěří je v mnoha oblastech, zejména na cestách vedoucích přes pole, louky nebo lesy, častým úkazem. V České republice to navíc není vůbec ojedinělá příčina dopravní nehody, právě naopak. A taková škoda po sražení několikakilového kance nebo jelena jde do desítek, ne-li do stovek, tisíc. Pokud ale máte havarijní pojištění, stačí si zvolit pojištění srážky se zvěří a hned si můžete vydechnout. Hodit se vám bude i připojištění předního skla. 

 

Krádež a škrábance 

Výhodou havarijního pojištění je, že kryje i škody způsobené vandalismem a také odcizení auta. Možná se vám to také stalo – nechali jste auto na parkovišti a když jste se k němu vrátili, čekal vás dárek v podobě škrábance přes celou karoserii. Pokud jste v takovém případě nenašli u auta žádné informace od případného viníka, může být řešení komplikované. Zvlášť pak někdy i drahé, když nemáte havarijní pojištění. Právě to vám řešení celé situace značně ulehčí. Stačí škodu zdokumentovat, přiložit fotografie, případně také vyjádření policie, jestli ji budete ke škodě přivolávat, a počkat na vyplacení z pojistného plnění. 

 

Živelní pohroma nadělá velké škody 

Škody, které způsobí živelní pohroma, ať už je to vichřice, nebo povodeň, jsou značné a rozsáhlé. V některých případech může být auto dokonce i nepojízdné. Havarijní pojištění je připraveno i na tyto případy. Je ale potřeba si přečíst pojistné podmínky, ne vždy totiž spadlý strom na vaše auto spadá do pojištění. Lze si samozřejmě sjednat i různá připojištění, například úrazové pojištění nebo pojištění odpovědnosti. 

 

Havarijní pojištění vás nemusí vyjít vůbec draze. Využijte srovnávač, abyste našli nejlepší cenu. Sjednat si ho můžete i v balíčku přímo s povinným ručením, čímž dosáhnete na výhodnější cenu. Mimo to cenu ovlivňují podobné faktory jako u povinného ručení: nehodovost, bonusy, váš věk, lokalita, kde bydlíte, technické parametry vozidla a samozřejmě zvolený rozsah krytí a další připojištění. Nic to ale nemění na tom, že v mnoha případech budete rádi, že jste si havarijní pojištění sjednali.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy