ADV TOP
ADV LEFT
Celkem 20 článků (1 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/1

Missorka (5679 čtenářů, 17 komentářů) | 31. 8. 2016 21:13 | téma: Škola základ života

Přeju všem dětem a mládeži :-) vydařený vstup do nového školního roku!

Aby je (někdy škole navzdory) neopustila zvídavost a touha poznávat nové, přicházet věcem na kloub a chuť zkoušet vše nové. Aby je neopouštěla trpělivost a aby si to užívaly.

Číst dál: Pravou, Štěpánku, pravou...

Hodnocení  

www.scioskola.cz (2875 čtenářů, 0 komentářů) | 21. 4. 2015 6:43 | téma: Škola základ života

Svět se neustále mění a je potřeba pozvat ho do školy a školu pustit do světa. Scioškola, která právě zahajuje zápis do 1. - 6. ročníku na Praze 11, o to bude usilovat.Číst dál: SCIOŠKOLA. ŠKOLA, KTERÁ DĚLÁ VĚCI JINAK

Hodnocení  

Wangle school (2974 čtenářů, 2 komentářů) | 9. 3. 2015 10:00 | téma: Škola základ života

Letní jazykový tábor v hotelu Maděrovka se již čtvrtým rokem v našem hotelu na jihu Čech, kde se kouzlo jedinečného prostředí starého mlýna snoubí s luxusním ubytováním a nádhernou přírodou. Kurzy jsou pořádány výhradně s rodilými mluvčími garantované soukromou Jazykovou školou v Litoměřicích Wangle school.

Kurz je určen dětem, které mají již určité znalosti angličtiny a bude pro ně přínosné, aby si zdokonalily své jazykové dovednosti. Nejjefektivnější cestou je kontakt s rodilými mluvčími.

 

Číst dál: Letní pozvánka - anglický tábor pro vaše děti!

Hodnocení  

Missorka (4201 čtenářů, 35 komentářů) | 31. 8. 2014 19:24 | téma: Škola základ života

... tedy ten školní.

Je to zpět. Nachystané hromádky, svačiny až od úterka (na jednu pondělní hodinu netřeba). A už v tom jedeme...

Úkoly, kroužky, nestíhačky, vyjmenovaná slova, shoda podmětů a přísudků, anglická slovíčka, cvičky, bačkory, sálové boty, pytlík k lavici, pláštěnka do školky, kde máš kartu na oběd?, výlety, exkurze, radosti, kamarádi...

Číst dál: Šťastný nový rok!!!

Hodnocení  

www.ckrobinson.cz (4201 čtenářů, 0 komentářů) | 25. 6. 2014 11:00 | téma: Škola základ života

 

Příměstské tábory jsou v posledních letech stále oblíbenější u dětí i jejich rodičů. Pokud se bojíte poslat své dítě na klasický tábor, protože se bojíte, že se mu bude stýskat, příměstský tábor je pro vás i vaše dítě skvělou volbou.

 

Na příměstském táboře čeká na děti bohatý program plný her a zážitků. Poznají na něm nové kamarády a získají spoustu nových zkušeností. Jedná se o tábor bez přenocování, takže večer už je vaše dítě zase doma s vámi a nehrozí, že by se mu stýskalo. Příměstský tábor může dítě připravit i na budoucí klasický tábor, na který byste ho rádi třeba příští rok poslali. Výhodou příměstských táborů je i jejich dobrá cena

Číst dál: Proč poslat dítě na příměstský tábor?

Hodnocení  

www.ckrobinson.cz (2995 čtenářů, 0 komentářů) | 17. 6. 2014 8:04 | téma: Škola základ života

Pokud stále nemáte vyřešený program letních prázdnin pro své děti, nemáte zajištěné hlídání a nechcete děti posílat samotné pryč na delší dobu, jsou příměstské tábory ideální řešení.

"Příměstský tábor je oblíbenou alternativou klasického tábora, která umožňuje ráno dítě přivézt a odpoledne zase vyzvednout", vysvětluje Petr Nový, majitel dětské cestovní agentury CK Robinson.

Číst dál: Bojíte se poslat dítě na letní tábor? Zkuste příměstské tábory! (3)

Hodnocení  

www.ckrobinson.cz (3194 čtenářů, 0 komentářů) | 6. 6. 2014 8:04 | téma: Škola základ života

Pokud stále nemáte vyřešený program letních prázdnin pro své děti, nemáte zajištěné hlídání a nechcete děti posílat samotné pryč na delší dobu, jsou příměstské tábory ideální řešení.

"Příměstský tábor je oblíbenou alternativou klasického tábora, která umožňuje ráno dítě přivézt a odpoledne zase vyzvednout", vysvětluje Petr Nový, majitel dětské cestovní agentury CK Robinson.

Číst dál: Příměstské tábory jako alternativa klasických letních táborů pro děti (2)

Hodnocení  

Suri (4187 čtenářů, 25 komentářů) | 6. 5. 2014 20:07 | téma: Škola základ života

Vím, že v této zemi je mnoho témat k řešení. Jsem si vědoma také toho, že mnohdy jde o zdraví nebo dokonce o život a já mám to velké štěstí, že se v této sféře osobně teď nevyznám a vyznat se v ní nemusím. Neříkám, že před ostatními problémy zavírám oči, ale jsem spíš v roli pozorovatele, který si chce udělat svůj názor a dle nějak případně podpoří nějakou iniciativu, sdružení, stranu nebo činnost.

Právě v těchto chvílích a následujících dnech se však bude rozhodovat o podobě nového školského zákona. V této oblasti se přece jen orientuji poněkud lépe, určitá témata sleduji dlouhodobě a zapojuji se do různých aktivit a diskuzí i na akademické půdě.

Ráda bych Vám proto zprostředkovala myšlenky a vyjádření současného ministra školství Marcela Chládka k problematice individuálního vzdělávání.


Číst dál: Nesvéprávné domácí vzdělávání?

Hodnocení  

Makysek (3959 čtenářů, 29 komentářů) | 28. 4. 2014 12:32 | téma: Škola základ života

Tenhle článek píšu z naštvanosti. A taky trochu z bezradnosti a jako obvykle, když mnou zmítají emoce, z okamžitého popudu. Přiznám se v něm, že jsem nemoderní a zpátečnická. A vůbec mi to není líto.

Vzpomínáte si, co jste dělali v čase "osobního volna" na škole v přírodě? Nebo na vícedenním školním výletu, lyžařském kurzu, bramborové brigádě...na jakékoliv akci, kde se sešlo hodně vrstevníků či spolužáků? A nebo proč hned vícedenní akce...co jste dělali o školních přestávkách?

Číst dál: Kdo hraje hry, nezlobí...

Hodnocení  

Cifka (4024 čtenářů, 12 komentářů) | 31. 3. 2014 20:08 | téma: Škola základ života

Týden před začátkem školního roku jsem přehlásila všechny tři naše školáky z klasické maloměstské základky do Montessori škole v Kladně. Mám tam tedy prvnňačku, druháka a třeťačku a sama jsem tam nejen rodičem, ale i asistentkou a učitelkou angličtiny. Chystám se už od podzimu k sepsání postřehů z této alternativní vzdělávací instituce, ale právě kvůli té kumulaci funkcí pořád nějak nevím, z které strany do toho. Vytvořila jsem nakonec seznam toho, co je na Monte jiné než na naší původní základce a trochu ho vysvětlila a pak provedla domácí průzkum veřejného mínění.

Číst dál: Naše zkušenost s Montessori.

Hodnocení  

www.khanovaskola.cz (3417 čtenářů, 1 komentářů) | 17. 10. 2013 11:16 | téma: Škola základ života

Rádi vysvětlujete svým dětem cokoli?

Myslíte si, že umíte druhé zaujmout a naučit je něco nového?

Myslíte si, že by bylo fajn aby Vaše domácí doučování mohly využít i další děti?

Číst dál: Umíš učit? Ukaž se!

Hodnocení  

Avespasseri (5232 čtenářů, 39 komentářů) | 9. 10. 2013 11:30 | téma: Škola základ života

... ale štěstí mi to nepřineslo. (Ostatně štěstí, alespoň podle mě, spočívá v něčem úplně jiném). Šťastní byli spíš lidé kolem mě.

Mí rodiče, protože se o mé školní výsledky nemuseli starat, nemuseli mě do ničeho nutit, kontrolovat, zlobit se mnou nad úkoly apod. Navíc jim asi někde v podvědomí naskočilo přesvědčení "máme dobré dítě=jsme dobří rodiče"? Říkám z vlastní zkušenosti, protože ať chci, nebo nechci, tak když slyším, že dcerce něco jde, tak se hned podvědomě čepýřím :-)

Také mí učitelé byli šťastní. Z podobných důvodů: byla jsem bezproblémová a ještě mohli mít pocit, že jsou dobrými pedagogy, když mají ve třídě jedničkáře :-)

Číst dál: Byla jsem premiantka třídy...

Hodnocení  

Marketama (3553 čtenářů, 5 komentářů) | 7. 5. 2013 10:00 | téma: Škola základ života

Nebo rovnice s absolutní hodnotou? Nebo nejmenší společný násobek a prvočíselný rozklad?

Někdy je to oříšek. Zvlášť, když doběhneme z práce, řešíme večeři, prádlo, tchyni a tak :-). Právě pro takové situace je Vám k dispozici KHANOVA ŠKOLA, kde si s dětmi vysvětlení prostě pustíte. Za pár minut výkladu Sala Khana bude dítko vědět proč a ještě si pár příkladů procvičí na počítači nebo tabletu. Vtip a lidskost jsou důvody vysoké sledovanosti Khanových lekcí a mezi rodiče, jejichž děti Khan Academy se hlásí například ministr školství USA a Bill Gates.

Všechna videa i cvičení jsou k dispozici zdarma a kdykoli.

Číst dál: Potřebuje Vaše dítě vysvětlit, proč vyjde kladné číslo, když násobí dvě záporná?

Hodnocení  

Bubu (4421 čtenářů, 17 komentářů) | 14. 2. 2013 8:45 | téma: Škola základ života

Narodil se nám šašek. Teda šaškanda. V těle člověčím, s chůzí a pohyby přerostlého klauna.

Povaha - šašek. Odmala. Asi není dne, kdy se nazačne řehtat na celé kolo tak, že je slyšet s přehledem ne do jiných podlaží domu, ale rozléhá se vesele dál po ulici. Je to krásně nakažlivý smích, který vás donutí také minimálně roztáhnout koutky. Prostě se smějete tomu smíchu.

Číst dál: Jak neudusit šaška

Hodnocení  

Marketama (3908 čtenářů, 7 komentářů) | 16. 11. 2012 8:00 | téma: Škola základ života


Dobrý den všem maminkám,

pro české děti, které si chtějí procvičovat matematiku nebo jí potřebují porozumět pracujeme na webu http://khanovaskola.cz

Číst dál: Jak učit matematiku 10 milionů dětí najednou?

Hodnocení  

Janat (9265 čtenářů, 42 komentářů) | 11. 3. 2010 21:45 | téma: Škola základ života

Jako už několikrát, když jsem plánovala další díl Montessori, jsem si téma nezvolila, ale ono si mě samo našlo.

Původně jsem chtěla napsat už o Montessori škole, protože nás to čeká od září a já jsem plna očekávání a čerstvě nabytých zkušeností z prvních "workshopů", ale nakonec to bude ještě takový překlenovací školkově-školní článek ;)

Číst dál: Montessori V. díl - Co budou pak dělat v ''normálním'' životě?

Hodnocení  

Missorka (4614 čtenářů, 16 komentářů) | 18. 2. 2008 0:25 | téma: Škola základ života

Tak jsem se po týdnu zase rozhodla něco sesmolit. Tentokrát o šikaně, o tom, jak dokážou být děti na děti zlé a jak to učitelé mnohdy přehlíží.

Číst dál: Šikana

Hodnocení  

Missorka (6299 čtenářů, 61 komentářů) | 12. 2. 2008 14:00 | téma: Škola základ života

Naše internetová rodina má svou historii - mluvím o rodině, protože vznikla úžasná společnost maminek, v které o "našich" dětech navzájem víme více než mnozí příbuzní, prožívaly jsme společně těhotenství, porody a pak sledovaly, co nám z těch prťátek roste. A nyní nastává čas, kdy nás historie doběhla a první dítka, která se narodila už v této rodině, dorůstají školnímu věku. A tak je na čase otevřít novou rubriku Občasníků a začít ji plnit zážitkovými i informačními články - zároveň se chci omluvit všem starším sourozencům, i jejich zkušenosti budou samozřejmě vítané a máme je rády, i když jsme je nerodily společně.

Číst dál: Jdeme do školy?

Hodnocení  

Missorka (4915 čtenářů, 25 komentářů) | 4. 2. 2008 12:00 | téma: Škola základ života

Navazuji na článek Václavky a veřejně se tu kárám, že jsem dosud nebyla schopná napsat článek o waldorfském školství. Můj syn chodí do waldorfské školy už šestý rok, předtím chodil rok do waldorfské školky.

Číst dál: Waldorfská škola II.díl - vysvědčení

Hodnocení  

Missorka (7367 čtenářů, 8 komentářů) | 29. 1. 2008 11:00 | téma: Škola základ života

Při příjemném setkání s Mgr. Milenou Vlčkovou jsem se vlastně poprvé dozvěděla, co zhruba (opravdu zhruba, neboť podrobné poznání by bylo na celé hodiny rozhovoru) waldorfská škola a výuka v ní obnáší. Co mě ihned zaujalo a hlavně nesmírně potěšilo, byla vůle respektovat u každého právo na rozhodnutí, zda to, co se ona sama snaží prosadit, je dobré i pro každého dalšího.

Číst dál: Waldorfská škola aneb Vědění jinak...

Hodnocení  
Celkem 20 článků (1 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/1
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy