ADV TOP
ADV LEFT

Chceme všechny pozdravit a omluvit se, že jsme se dlouho na BC neozvali. Mělo to dva důvody.

První z nich je, že už přes rok chodím zase do práce, což poněkud rozhodilo režim v domácnosti, neb tatínek se musel více zapojit, a stejně, co si budeme povídat, maminku nenahradil J Takže na mě čekala doma k večeru další šichta, však to všechny známe, no a na internetování už vážně nebyl čas, chuť a síla. To si ovšem nestěžuji, v práci jsem spokojená a je to vítaná změna.

A druhý důvod je, že kromě cestování s Juliánkou není o čem zajímavém psát, neboť žijeme obyčejný rodinný život s normálními starostmi. Juliánka je přes svůj těžký handicap usměvavá, bezproblémová a milá holka. Většinou je doma s tátou, který kromě jednoho týdne v měsíci pracuje z domu, to bývá ve stacionáři. Maličké pokroky a nové věci se u ní sem tam stále objevují, k lékařům kromě pravidelných jednoročních kontrol nemusíme – ach jen aby nám to všechno vydrželo.

 

A Amálka? Normální tříleté dítko, jako každé sem tam zlobící, mazlivé, hravé a ukecané teda příšerně. Chodí do školky, kde je hned od prvního dne velmi spokojená. S Juli se mi snaží hrozně pomáhat (bere to jako hru) a zatím její postižení nijak neřeší. Zná takhle Juli od malička a asi jí to ještě úplně nedochází. Jen začíná mít dotazy ohledně krmení, to už chápe, že všichni ostatní se stravují jinak. Uvidíme, co bude dál.

Novinky od nás se snažím dávat na Juliánky stránky, ale dvě, které tam ještě nejsou, vám teď prozradím. Juliánka bude mít v prosinci šest a stává se z ní předškolák. No ano, možná se divíte jako já, možná to víte – školní docházka je u nás povinná pro všechny děti bez výjimky. I pro takové jako naše Juli. Když jsem se to dozvěděla, první mé představy byly – to s ní jako půjdu na normální základku k zápisu???? Přišlo mi to hodně bizarní J Ale pravda je samozřejmě trošku jiná. Pro tyhle děti existují speciální školy, kde se tedy zapíší, ovšem „výuka“ se řeší individuálně, podle možností a schopností dítka. Pokud nemůže navštěvovat školu, chodí „paní učitelky“ přímo do domácností. Jsem fakt zvědavá, jak to bude probíhat u nás – vzhledem k tomu, že Juli má tři týdny v měsíci převrácený režim a přes den spí… Mimochodem, že se blíží školní docházka, už je na Julče vidět – vypadl jí první mléčný zub.

 

No a druhá novinka? Koncem ledna či začátkem února, pokud vše dobře dopadne, nás bude pět. Julince a Amálce tak přibude bráška či sestřička – jako u obou holek, necháme se překvapit. :-)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy