ADV TOP
ADV LEFT

Když se narodí malé miminko, chce a potřebuje být stále u své mámy. Cítit její blízkost, vnímat její známý hlas a vůni, být s ní v každém okamžiku jedno tělo, jedna duše.

Malé miminko bytostně potřebuje máminu neustálou a téměř dokonalou péči, která je pro něj bezpečím, jistotou a nadějí, že svět je dobrý a ono samo je dobré. Že v tom velikém, zprvu nesrozumitelném světě, bude jednou samo spokojeně žít.

Miminko potřebuje nosit, chovat, houpat, držet. Potřebuje kojit nebo krmit, zprvu kdykoli si řekne. Potřebuje pomoci odříhnout, uspat, přebalit, ukonejšit. Zůstat své mámě na blízku, i když zrovna nic nepomáhá a pláč nejde utišit.

Každá máma, podle svých možností a schopností, dává svému miminku všechno. Nikdy před tím, ani nikdy potom není ve svém životě tolik pro druhého, jako po narození svého dítěte. Její smysly, její ruce, její mysl, její spánek… jako by nepatřily jí. Celý vesmír se točí kolem jejího miminka.

A pak se přihodí taková nevídaná věc. Skoro by se chtělo říci zázrak. Máma nosí pod srdcem ne jedno miminko, ne dvě, ale světe, div se, miminek pět. Je to skvělá žena, výborná máma malého kluka, kterého vypiplala, vychovala a pečuje o něj, jako o svůj poklad.

A teď má najednou pět malých miminek. Ale má jen jednu náruč. Jednu mysl. Každý den jen jeden den a jednu noc na mazlení, tišení, krmení, uspávání a možná i chvilku vlastního spánku? Potřebuje pomoc dalších žen, které poskytnou miminkům "prodlouženou máminu náruč". Potřebuje pro děti spoustu věcí, na které její muž, ač také téměř bez spánku, nestačí vydělat. Zaplatit pečovatelky (když ty, na které má od státu nárok nestačí), koupit umělé mléko (když už se přes veškerou snahu kojit nedaří), koupit příkrmy, postýlky, léky…

Tato statečná a pracovitá rodina potřebuje podporu. Aby mohla dobře pečovat o pět malých miminek, potřebuje naši pomoc. Za každé zrnko děkujeme.

Nový krátkodobý projekt Zrnek - Šest sourozenců -  3789354087/5500 VS 777.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy