ADV TOP
ADV LEFT

Jak vznikl nápad uspořádat Dobrooběd v Českých Budějovicích?

Hlavním podnětem byl tematický článek, který jsem si přečetla v prvním čísle Pravého domácího časopisu.

Spojit příjemné s užitečným a přispět tak svojí troškou do mlýna od nás, maminek, které máme zdravé děti, těm, kteří takové štěstí třeba právě nemají.  Navíc pohostit větší počet lidí je pro mne, začínající kuchařku, velká výzva.

Když jsem poznala  Evu Kačerovou ze skupiny Rodiče v akci, která byla nápadem nadšena, nic už nebránilo tomu akci uskutečnit.

 

Podzimní Dobrooběd  proběhl 19.11 2013 v prostorách mateřského centra Petrklíč na Žižkově ulici. Podávaly se kapustové závitky s bramborami a salátem, ke špaldové kávě pak lahodné moučníky. Celkem se zúčastnilo 11 maminek, 1 odvážný tatínek a samozřejmě spousta dětí. Odpoledne rychle uteklo v příjemné atmosféře plné dobrého jídla, hraní si s dětmi a společného povídání. 

Tímto bych ráda poděkovala všem přítomným maminkám a tatínkovi za jejich účast a příspěvek, dále Hance Doskočilové z mateřského centra Petrklíč za poskytnutí prostor a Radce Doležalové za fotodokumentaci akce. Velký dík patří také Míše Žákové (Kokešové), koordinátorce Zrnek - BabyKlokánků pro České Budějovice za její konzultace a zajištění nákupu a předání tří ohřívaček mléka neonatologickému oddělení českobudějovické nemocnice.

Tímto bych Vás také ráda pozvala na Vánoční Dobrooběd, který se bude konat 18.12 2013, v případě zájmu si prosím zamluvte své místo u stolu na adrese:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Tentokrát bude po obědě následovat výroba andělíčků z ovčí vlny a povídání o knize Univerzální zákony života a autogramiáda Mirka Vojáčka. Výtěžkem opět podpoříme českobudějovickou neonatologii.

Zuzana Hlaváčová, 21.11 2013 v Českých Budějovicích 

A jak to celé dopadlo?

Těsně před začátkem adventu přifrčel na ČB neonatologii předčasný Ježíšek :o). Díky báječnému Dobroobědu, který uspořádala a hlavně uvařila Zuzka Hlaváčová a také díky perfektní spolupráci se skupinou Rodiče v akci jsme se nejen dobře najedli (ano i muž byl přítomen :o)), ale hlavně vybrali úžasných 2800,- Kč.

Peníze (2457,-Kč) byly použity na nákup 3 ohřívaček kojeneckých lahví. Ty byly 29.11.2013 předány do rukou vrchní a staniční sestry ČB neonatologie, které samozřejmě moc děkují.

A já chci také ještě jednou moc a moc poděkovat Zuzce Hlaváčové, Rodičům v akci v čele s Evou Kačerovou a všem zúčastněným za celou Dobroakci.

Na fotkách z předání je Zuzka se svým synem Jonáškem, moje Žížala, staniční sestra Slávka Adámková a vánoční stromeček.

Míša Žáková (Kokešová)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy