ADV TOP
ADV LEFT

Jestli se nepletu, tak už to bude letos šest let, co Zrnka Makulce pomáhají. A proto bych všem, kteří za nimi stojí, a všem, kteří Makulce pomáhají, velice ráda poděkovala, že jste tak dlouhou dobu s námi, a doufám, že budete i nadále.  Náš život je díky Vám o hodně snazší a vážíme si Vaší velké pomoci.

 

 V poslední době Zrnka Makulce zakoupila speciální kosmetiku La Roche-posay a cvičební pomůcku Bosu, na které může Makulka rehabilitovat. Cvičení na Bosu ji moc baví. Děkujeme!

Dnes nejspíš nebudu psát moc vesele, život s nemocí je náročný. Někdy hodně moc, jindy je zase o něco lépe. Snažím se na život pohlížet pozitivně, někdy možná až příliš, nyní však  Makulka prožívá období, kdy je jí hůř. Již několik nocí jsme se nevyspaly. Stále častěji ji trápí polykací obtíže, kdy se jí ucpe jícen a ona nemůže polknout ani vlastní sliny. A nám nezbývá nic jiného než čekat, až se jícen zprůchodní a ta největší bolest odezní. Myslím, že již brzy bude muset Makulka podstoupit operaci, při které jí jícen opět trošku rozšíří. Tuto operaci už jednou podstoupila, a proto víme, že jícen má znovu tendenci se zužovat.

Za necelý měsíc Markétka nastoupí do nemocnice na plánovanou operaci rukou. Ač bojujeme, jak to jde (odmalička vyvazujeme prstíčky, cvičíme s nimi, spí v dlahách…), tak je stále EBD v přesile a je třeba ručičky chirurgicky uvolnit, aby zůstala zachována funkčnost rukou. Markétka sama cítí, že se jí již špatně s ručičkami hýbe, i ji bolí, proto se na operaci už těší, i když ví, že to po ní bude hodně náročné. Ví, že nějakou dobu nebude moct ručičky používat vůbec a bude muset mít dlahy i přes den. V nemocnici strávíme asi týden, a pak uvidíme, jak to bude dál.

Ve škole je z Makulky čtvrťačka. Už se přestěhovala se spolužáky do vyššího patra mezi „velké“. Má nové paní učitelky, jak třídní, tak i na angličtinu, a je tam moc spokojená. Nové paní učitelky se jí moc líbí. A mě velice těší, že do školy chodí s takovou radostí. Bohužel se jí ve čtvrtek stal také úraz. Zamotala se jí nožička do židle a upadla na zem. Spadla přímo na zadeček a ani vám ani nebudu popisovat, jak to dopadlo. Ve škole jsem si ji vyzvedla a doma ji ošetřila, pak jí bylo o něco lépe.

I letos Makulka navštěvuje ZUŠ, protože moc ráda kreslí, a chodí vytvářet překrásná dílka na kroužek keramiky.

Děkujeme Vám, že jste s námi a mějte se krásně.

 

Jana a Makulka

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy