ADV TOP
ADV LEFT

Matýsek již podruhé strávil měsíc v lázních Teplice. Před odjezdem do lázní hodně padal a vstávání ze země a schody pro něj byly problémem, vyšel je s potížemi. Právě schody byly důvodem, proč jsme začali budovat bezbariérové bydlení, neboť bydlíme v patře a schody máme i v bytě. Rozhodli jsme se zrušit garáž a nevyužívané chlívky a vybudovat bezpečné bydlení pro Matýska.

 

 

Hypotéka v našem případě nepřichází v úvahu, tedy vše děláme svépomocí za pomoci kamarádů. Matýsek je větší a v lázních krásně spolupracoval. Cvičit se mu ze začátku moc nechtělo, ale nakonec zvládl i to. Nejoblíbenější činností je bazén, kde nejprve odmítal podvodní masáž,  radši si jen tak plaval, ale nakonec se nechal i k masáži přemluvit. Jemná motorika není zcela v pořádku, tak je nezbytná ergoterapie, která jej také velmi baví. Matýsek je při pobytu v lázních unavený, ale již po týdnu je vidět, jak se zlepšuje, zpevní se, narovná záda, dokonce i opakovaně poskočil na Bosu a na trampolíně, což na podzim nezvládl vůbec.

Ošetřující lékařka si Matýska velmi oblíbila a pochválila náš přístup, díky němuž je Matýsek ve velmi dobrém stavu, což mne potěšilo. I když musím konstatovat, že nejvíc jde Matýskovi cvičení se mnou, neboť mě má obtočenou kolem prstu. Měsíc utekl neskutečně rychle a jsme doma. Po příjezdu Matýska skolila viróza, ale snáší jí statečně. Schody a vstávání ze země jsou problémem stále. Jinak je Matýsek usměvavý a dobře naladěný, i když vztekat se také umí pěkně, každou svou emoci dokáže dát najevo.

Užijte si krásné a pohodové letní dny.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy