ADV TOP
ADV LEFT

Milí zrníčkující,

zdravíme Vás zkraje nového roku, do něhož vám ze srdce přejeme především pevné zdraví, spokojenost a většinu rutrinních dnů se "všedními" radostmi a starostmi.

Zároveň dovolte, abychom vám vyjádřili velké  poděkování za  pomoc, které se nám od Vás dostává. V minulém roce jsme díky Vaší podpoře mohli proplatit několik faktur za služby osobní asistence, uhradit doplatky za léky, pořídit inhalátor, tlakoměr a nakoupit velké množství vlhčených hygienických ubrousků. To vše za téměř 52.500 Kč!

Ještě jednou - děkujeme mnohokrát. S vaší pomocí a s hřejivým pocitem, že v naší zemi žije dost lidí, kterým není lhostejný osud těžce zkoušených dětí, se nám žije podstatně snadněji.

Od mých podzimních zpráv se u nás příliš nezměmilo. Vizózy a bacily nás neohrožují, děti zůstávají zdravé. K jejich zdravotnímu stavu mám snad jen 2 aktuality : Sárinka má po 11ti měsících vyřizování, zjišt'ování, telefonování..."venku " mrtvý zoubek, který způsoboval zánět dásní!

Problém se vlekl od ledna minulého roku. Několik brněnských stomatologických specializovaných pracovišť odmítlo  provést zákrok bez celkové narkózy (kvůli nespolupráci dítěte) a termín, který nám byl na jaře přidělen v Dětské nemocnici  spadal právě na dnešní dny. Naše pediatra přesto nevzdala snahu Sárince pomoci a kvůli vytržení jednoho zubu (velmi snadno přístupné horní jedničky) ji nechtěla (stejně jako my) zbytečně zatěžovat celkovou narkózou (zvlášť, když je pro MPS děti riziková), pobytem na JIP a vším, co hospitalizace v nemocnici obnáší. Nakonec se jí podařilo domluvit se s mladou, ale již zkušenou paní zubařkou, která je momentálně na MD a ta byla ochotna jí zoubek vytrhnout. A tak jsme jednoho dne přivezli Sárinku do ordinace naší pediatry, přišla paní zubařka, nachystala si k ruce injekční stříkačku a 2 nástroj , nastala malá chvíle nepohodlí pro Sáru, kdy ji držel Martin, já, dvě paní doktorky a jedna setřička, paní zubařka se naklonila nad Sárinku, kterou jsme nechali sedět v kočáře a během chvilky bylo po problému. "Naší " paní doktorce jsme nesmírně vděční za čas, který věnovala obtelefonování  lékařů a hledání co nejjednoduššího způsobu, jak Sárince pomoci a paní zubařce za odvahu a velkou vstřícnost, kterou nám svým postojem prokázala.

Druhou "aktualitou", která od nás zaznívá spíše jako ohraná písnička - je náš letitý a momentálně velmi aktuální boj s nespavostí... Tentokrát ale ne u klidnějšího a menší pozornost vyžadujícího Kubíka, který dokáže bdít, ale přitom ležet a žvýkat vše, co je v jeho dosahu, ale u Sárinky. S tou naší princeznou to není tak snadné. A to už jsme se domnívali, že roky jejího špatného spaní máme za sebou.


Martin se snaží občas situaci odlehčit zprávami o tom, že bych nevěřila, co všechno se dá v noci na ČT zhlédnout, že tolik AZ kvízů již dlouho neviděl a "staré" Bolkoviny jsou prý také zajímavé.... Ale dokážete si představit, že realita je poněkud tvrdší. Sárinka za nocí její bdělosti ležet prostě nechce a tak vytrvale kope nohama a rozhazuje rukama, že se vedle ní ani nedá ležet. Také bývá dost hlučná. Čili Martinovi nezbývá než s ní v noci odejít z pokoje, protože naproti přes chodbu má pokoj Kubík, který třeba zrovna chce (a potřebuje) spát, a ani dvoje zavřené dveře nejsou na Sárinčin křik dostačující. Na druhé straně domu má zase pokoj Anička, jíž chceme zajistit nerušený spánek, aby mohla normálně fungovat a ráno vstát do školky, takže Sárinka s Martinem "obsazují" kuchyň a hernu (velká místnost namísto obývacího pokoje zařízená pro děti), která se - v případě potřeby - mění na provizorní ložnici pro naši nespavou a hlučnou princeznu  a zmordovaného tatínka.

Ke Kubíkovi snad jen tolik - poslední týdny bývá čatěji nespokojený, poplakává, ale bez zjevného důvodu. Jak náhle na něj nespokojenost přijde, tak náhle dokáže i odeznít, takže se domníváme, že jde "jen" o projev nemoci. Se Sárinkou jsme si takových dnů (spíše let), kdy se během vteřiny rozesmála na celé kolo a pak plynule přešla do křiku a pláče (a naopak), užili! Nicméně Kubíkovu nespokojenost vnímáme citlivě, doposud jsme byli zvyklí na jeho andělskou a nekomplikovanou povahu...Vánoční svátky jsme prožili v klidu, vše jsme měli dopředu předchystáno, stromeček nazdobený, takže na Štědrý den jsme se jen soustředili na to, abychom se postarali o Sárinku a Kubíka tak, aby se jich vánoční rituály dotkly co nejméně a přitom udělali Aničce a i sobě krásný den. Už to máme natrénováno z let předešlých, máme svou vánoční tradici (hlavní a slavnostní jídlo je oběd, dárky se rozbalují v pozdním odpoledni apod.). Vánoční atmosféru umocnilo i počasí - tolik sněhu už jsme na Štědrý den dlouho neměli, k tomu silně ojíněné lesy kolem dokola a odpolední, vydatné chumelení k tomu... Moc hezký den to byl :-) Letos nám mezi svátky přišly vypomoct  asistentky z brněnské organizace Domov pro mne, čili i několik návštěv jsme mohli přivítat, což bylo velmi příjemné.

Tolik od nás.  Užívejte zimy a zimních radovánek a nemoci at' se Vám vyhývají. A ještě jednou děkujeme, že na nás myslíte!

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy