ADV TOP
ADV LEFT

 „Maminko, nepřemýšlejte nad nějakou laktací, není jisté, zda vám vůbec dítě přežije…“ Už je to dvanáct let, co zazněly z úst lékaře tato nepochopitelná slova…

Z Makulky je dnes krásná, naprosto úžasná dvanáctiletá slečna, která má život neskutečně těžký, přesto se dokáže radovat ze života a má v sobě spoustu síly, kterou zvládá rozdávat i svému okolí.

EBD – Epidermolysis bullosa dystrophic nikam nezmizela, je to neustálý boj, protože máme moc těžkého soupeře, nad kterým bohužel nemůžeme nikdy vyhrát, ale přesto se ho snažíme pořádně potrápit. Jen tak zadarmo mu žádné vítězství nedáme.

Poslední dobou je trošku v přesile, tak se pokusíme vytáhnout silnější zbraně. Markétka je hodně vyčerpaná, má zúžený jícen na pouhé 2 mm. Jsou dny, kdy nemůže polknout ani vlastní sliny. Často ji trápí infekce, jak v ranách, tak v krvi, po těle má spoustu ran, které se nechtějí hojit…. Proto podstoupila v dětské brněnské nemocnici DILATACI jícnu a též jí lékaři zavedli PEG (perkutánní endoskopická gastrostomie). PEG je kanyla zavedená přes břišní stěnu do žaludku, která slouží k výživě nemocných, kteří nejsou schopni v dostatečném množství potravu přijímat ústy.Věříme, že se nám Markétku podaří trochu „vykrmit“ a bude mít více síly jak na boj s nemocí, tak i na růst…

Markétka měla z operace trochu strach, bála se, co ji čeká, ale zároveň se velice těšila, že se konečně zase pořádně nají. :-)

Ve škole letos hodně zameškala, přesto je neskutečně šikovná, veškerou látku si průběžně doplňuje a zvládá dohánět své spolužáky.

 

Ráda bych poděkovala všem, kteří pro Markétku posílají své příspěvky na účet u Zrnek, před časem jsme díky Vám mohli Markétce pořídit speciální zdravotní lehátko, na kterém jí ošetřuji její bolavé tělíčko, konečně se už nemusíme převazovat na zemi, bylo to pro nás velmi náročné, převaz nám zabere i 4 hodiny. Markétka na lehátku i rehabilituje. Díky Vám jsme pořídily k lehátku i židli a rehabilitační pomůcky.


Děkujeme Vám, velice si Vaší velké pomoci vážíme.

 

Jana a Makulka

 

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy