ADV TOP
ADV LEFT
Celkem 7 článků (1 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/1

Klaris (2518 čtenářů, 9 komentářů) | 13. 10. 2014 19:56 | téma: Nošení dětí

Je to už dlouhých 10let, co jsem čekala první dceru. A ještě než mi vůbec vylezly dvě čárky na testu, věděla jsem, že budu nosit v šátku. Zvláštní  v "dřevních" dobách novodobého českého nošení, že? :) Ale mají na tom zásluhu dvě paní. Dvě autorky knížek, které jsem zhltla, mám pocit již při snaze o první dítko, a které se kromě přípravy na porod, kojení  a péče o dítko zmiňovaly i o nošení. Paní J.Hofhanzlová (Zdraví pro ženu a dítě přírodními prostředky)  a paní I. Stadellmann (Zdravé těhotenstvíí, přirozený porod), vám velký dík :)

 

Číst dál: Skoro 10let nošení

Hodnocení  

(2506 čtenářů, 16 komentářů) | 9. 10. 2014 21:16 | téma: Nošení dětí

Nosím svoje děti už 9 let. Začínala jsem hned po příchodu z porodnice, cestou z neurologie, kam jsem šla se svojí bolavou páteří z porodu. Dostala jsem radu, že svoje čtyřkilové dítě nesmím nosit na rukách, pokud nechci skočit v nemocnici na kapačkách a že si mám koupit šátek na nošení dětí a ten si ráno navázat a i na malé poponesení dítě umisťovat do šátku.  

Takže já jsem začala nosit kvůli svým zádům, ne kvůli dítěti.  

Číst dál: Mezinárodní týden nošení dětí – sdílejte dobrodružství

Hodnocení  

Petra Svobodová (2258 čtenářů, 3 komentářů) | 10. 8. 2014 10:22 | téma: Nošení dětí

Dítě na těle aneb pokus o zápis do české knihy rekordů v počtu lidí na jednom místě s šátkem nebo nosítkem s dítětem na těle

30.8.2014 park Mirakulum v Milovicích

Sčítání začne ve 14:00 u Hradu.

Přijďte včas. :-)

Číst dál: Dítě na těle

Hodnocení  

dTest (2861 čtenářů, 5 komentářů) | 10. 4. 2014 15:39 | téma: Nošení dětí

Dobrý den,

s ohledem na některé nepřesnosti a dezinterpretace v tomto textu uváděné považujeme za naši povinnost se k němu vyjádřit, byť na většinu námitek či dotazů odpovídá již naše dřívější prohlášení reagující na kritiku testu dětských nosičů.

Především je třeba informace, které dTest nabízí, brát komplexně. Neoddělovat text (zde nesprávně označovaný za doprovodný) a tabulku (nesprávně označovanou jako test). Obě části vždy tvoří nedílnou součást testu – tabulka reflektuje výsledky, text je její interpretací a nabízí pohled na danou problematiku, informační servis. Na základě těchto dvou neodlučitelných složek je možné dělat závěry, které dávají smysl a nabízejí spotřebiteli podklady ke kvalifikovanému výběru produktu. Za tím si stojíme i u tohoto testu, který vedl tým zkušených odborníků a jehož závěry zveřejnily i další evropské spotřebitelské organizace. Ostatně samotná tabulka velmi reflektuje důležitost ergonomického hodnocení zdůrazňovaného v textu – nosiče se špatnými výsledky v této části testu skončily v celkovém hodnocení až za nosiči s dobrými výsledky (a na dobré celkové hodnocení nedosáhly).

Číst dál: Vyjádření dTestu k článku o dětských nosítkách

Hodnocení  

(24569 čtenářů, 51 komentářů) | 7. 4. 2014 11:42 | téma: Nošení dětí

Podle dTestu se doma řídíme v nákupech už roky. Sleduji, kdo je vítěz testu a velmi často se uchyluji k nákupu výrobku označeném "Výhodný nákup dTestu". Vybrat tak ale nosítko podle posledního dTestu by nebyla dobrá volba. Proč? Protože dTest to tentokrát nezvládnul a test nosítek vykazuje základní chyby, které výsledky znehodnocují a mohou být pro spotřebitele a bezpečný výběr nosítka velmi matoucí až zavádějící.

Moje hlavní výtky vůči testu nosítek v březnovém dTestu (3/2014):

1) test v kritériích nereflektuje dostatečně v ergonomii v článku zdůrazňovanou správnou  polohu nožiček

2) v testu je hodnocena opěrka hlavy pro novorozence mínusem i u nosítek, která nejsou pro tuto kategorii primárně určena

3) norma pro otvory pro dolní končetiny – chybí určení, pro jak staré dítě se test dělal (nedovedu si představit, jak by mi v ergu, maduce či jiném ergonomickém nosítku, kdy mám dítě přitažené pevně na svém těle, mohlo i byť drobné miminko vypadnout otvorem pro nožičky. Možná, kdybych se pokoušela nosit v nosítku pomelo, tak se mi vykutálí bokem. Ale dítě?) Otázku, pro jak staré děti se toto testovalo, nebyla redakce dTestu do dnešního dne schopna zodpovědět – nemají k testu dokumentaci.

4) nekonzistence testu – např. u otvoru pro nožiček má manduca ++ a takřka totožně v této oblasti konstruované ergobaby má - , to se dá vysvětlit snad jedině tak, že nosítko bylo testováno na vypadnutí pro novorozenece, ovšem  ergobaby není určené pro novorozence bez novorozenecké vložky. Vysvětlení v obhajobě testu od dTestu neodpovídá tak velkému rozdílu na škále hodnocení. Bližší vysvětlení dTest nedokáže podat, chybí dokumentace k testu.

5) značku "výhodný nákup" získalo nosítko, které mj. hluboce propadlo v praktických zkouškách u spotřebitelů (7. místo z 10)

 

Číst dál: Nepovedený test nosičů dětí od dTestu

Hodnocení  

Anka (3312 čtenářů, 17 komentářů) | 15. 6. 2013 9:00 | téma: Nošení dětí

....... aneb proč je přirozené nosit děti vertikálně Z pohledu biologie lidského chování jsou naše děti nošenci.

Číst dál: Biologické předpoklady nošení dětí

Hodnocení  

(6289 čtenářů, 13 komentářů) | 6. 7. 2010 17:20 | téma: Nošení dětí

Miminko můžeme vozit v kočárku nebo nosit na rukou. Někdy se miminku v kočárku nelíbí, nebo se potřebujeme dostat tam, kam kočárek nemůže. Někdy zase jednoduše cítíme potřebu miminko chovat / zvláště pokud to dává hlasitě najevo :). A pokud je potomek na delší nošení v náručí už příliš těžký, můžeme si pomoci některým z nosítek nebo šátkem na nošení dětí.

Číst dál: O šetrném polohování malých miminek v šátcích a nosítkách při delším nošení

Hodnocení  
Celkem 7 článků (1 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/1
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy