ADV TOP
ADV LEFT
Celkem 34 článků (2 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/2

Missorka (7883 čtenářů, 7 komentářů) | 23. 12. 2018 20:05 | téma: BC VÁNOCE

... a to včera.

Když byli děti menší, Vánoce byly záhul, ale dobrá nálada se dělala sama. Aktuálně jsme se posunuli do vyššího levelu. Máme doma minimálně dva puberťáky (Vojta 14, Valu 13) a jednoho skoro (Vašek 10). Což dává takovým Vánocům zcela jiný rozměr.


Číst dál: U nás už Ježíšek byl...

Hodnocení  

Missorka (7939 čtenářů, 11 komentářů) | 23. 12. 2016 17:45 | téma: BC VÁNOCE

Tam někde nad mraky... 

... bydlí Ježíšek.


Když je klid (skoro nikdy není!) a zavřu oči, dokážu si tam zaletět.

A říct mu, že jsem vděčná...

Číst dál: Nad mraky...

Hodnocení  

Barci (6999 čtenářů, 5 komentářů) | 12. 12. 2016 19:22 | téma: BC VÁNOCE

Často kolem sebe slyším "Mně se letos nějak nejde naladit na Vánoce".

Přiznávám, já to taky nějak extra neprožívám, nepřichází ani nadšení a těšení se, radost z výzdoby a dárků, ale naštěstí ani hroucení se, že nestíhám. A ano, podle stavu domu, množství dárků i cukroví a nenazdobenosti, nestíhám, ale ani nechci.  

A v sobotu TO přišlo.

Číst dál: Vánoční nálada upečena

Hodnocení  

Alzbjeta (6867 čtenářů, 3 komentářů) | 30. 9. 2016 11:11 | téma: BC VÁNOCE

Jako malá jsem dostala čokoládový adventní kalendář a doslova jsem se do něj zamilovala.

Do toho, že můžu odpočítávat dny do Vánoc a objevovat čokoládová překvapení. A tenkrát jsem si přísahala, že až budu velká a budu mít vlastní děti, určitě budou mít adventní kalendář.

Pak jsem vyrostla, vdala, narodily se nám děti, jenže jsem se taky začala trochu zajímat o zdravou stravu. Adventní kalendář se mi pořád líbil, ta myšlenka je prostě skvělá, ale nějak už se mi nezdálo smysluplné, aby kvůli tomu jedly malé děti každý den čokoládu. Tak jsem hledala inspiraci a narazila jsem na dárkový adventní kalendář. Ušila jsem pytlíčky z hezké vánoční látky, navěsila jsem je červenými mašličkami na krb a do každého pytlíčku dala dáreček. Vypadalo to úžasně. Jenže asi desátý den jsem zjistila, že už dárečky už nikoho nezajímají. Bylo jich moc a byly si podobné. Navíc mi došlo, že se třemi dětmi a adventním kalendářem pro každé, mi ročně přibude doma 72 nesmyslů, kterých si nikdo neváží, v zásadě je nikdo nepotřebuje, ale je potřeba je někde skladovat “protože dárek”.

A tak jsem přemýšlela dál, čím je zaujmout a přišla na pohádkový adventní kalendář. Napsala jsem 24 pohádek. Pytlík jsem ušila jen jeden a od prvního prosince do Štědrého Dne se v něm objevovala každý den pohádka, kterou jsme si společně přečetli. Takové příjemné a pohromadě strávené adventní zastavení.Mám dojem, že by tenhle nápad mohla zaujmout i někoho dalšího, a tak chci letos takový pohádkový adventní kalendář vydat jako knížku. Dvacet čtyři pohádek “Z lesa” o víle Ostružince a skřítkovi Javoříkovi, doplněnou krásnými omalovánkami a vystřihovánkami od Jitky Koldové.

Abych to zvládla i ufincovat, vznikl projekt na Hithit.cz. Pokud se vám nápad líbí, můžete jej podpořit zakoupením některé z odměn, vlastně si tím knížku předobjednáte. Když se zadaří a projekt se bude realizovat, pohádky budu rozesílat v průběhu listopadu, takže na advent je budete mít doma.

Na Hithit.cz najdete ukázky z plánované knížky, fotky a video. Takže pokud je to váš “šálek kávy”, prosím podpořte můj projekt. :)

Petra Janoušková

PS: Velké díky Missorce za prostor.{jcomments on}

Hodnocení  

Jitty (8411 čtenářů, 4 komentářů) | 28. 12. 2015 5:47 | téma: BC VÁNOCE

Mnoho lidí si na konci roku, či na začátku toho nového dělá předsevzetí. Ale víme, jak je to s jejich naplňováním. Co třeba to zkusit jinak?

Již nyní se pojďme těšit na ten rok, který je za dveřmi.  

Na rok, který může být tím nejbáječnějším v našem životě. Může být skvělý, úžasný, takový, aby  se nám opravdu líbil.

Jak by ale vypadal? Co všechno by se v něm událo? Koho bychom v něm potkali? Co bychom dělali? A další a další otázky nás mohou napadat, když o tom budeme přemýšlet. Jasně, je možné jen čekat, co nám rok přinese, reagovat aktuálně na to, co se stane, ale mnohem lepší je mít svoji směrovku, ukazatel toho, co bychom rádi. Můžeme si tuto představu vytvořit jen v hlavě, můžeme si ji popsat slovy, ale mnohem lépe funguje, když k tomu využijeme i obrázky, tedy vytvoříme tzv. vision board, neboli nástěnku/koláž svých  vizí/představ.

Opravdu to funguje?

Číst dál: Jak na báječný rok 2016

Hodnocení  

Missorka (8137 čtenářů, 94 komentářů) | 24. 12. 2015 10:10 | téma: BC VÁNOCE

Moje milé!!!

Jdu vám popřát ten nejkrásnější večer s Vašimi blízkými... 

Je jedno, že salát se nepovedl, kapra jsme nekoupili, cukroví už není (Hromi), došel balicí papír (Bludi!), kočky lezou po stromečku (Gejby!).

Nevadí, že zase dostanete od tchýně pěnu do koupele pro děti a možná nedojde na váš vysněný dárek.

Buďte spolu, užívejte si.

A jestli můžete, splňte mi, prosím, jedno přání. :-)

Číst dál: Missorčino přání :-)

Hodnocení  

Missorka (6897 čtenářů, 9 komentářů) | 31. 12. 2014 16:23 | téma: BC VÁNOCE

Moje milé,


přeji vám všem ten nejkrásnější rok Kozy! :-)

A trocha inspirace z "vlastních zdrojů"...:

Číst dál: PF 2015

Hodnocení  

Missorka (7506 čtenářů, 26 komentářů) | 20. 12. 2014 20:46 | téma: BC VÁNOCE

Fakt mi to nejde. Rozkvetla nám sakura a napučela magnólie. Sedmikrásky jsou snad všude, kočky pořád nosí klíšťata a nevím, proč si sjíždím zimní gumy...

Zimu nemusím, ale vocamcaď pocamacaď.

Vždycky mi přišel legrační Santa Claus a stromek pod palmou - no a máme to tu skoro taky.

Číst dál: Vánoční nálada...

Hodnocení  

Missorka (6864 čtenářů, 5 komentářů) | 30. 11. 2014 13:48 | téma: BC VÁNOCE

Nemůžete se naladit na Vánoce? Jeďte ke Kory na věnce!!! (Tedy letos jste to už prošvihli, příští rok vyhlížejte, pokud Kory vydrží a Korymuž povolí :-))

Bylo to velmi milé, tvořivé tak akorát.

Výsledky zde:

Číst dál: 1. adventní - pozitivní

Hodnocení  

Missorka (6997 čtenářů, 20 komentářů) | 24. 12. 2013 10:20 | téma: BC VÁNOCE

Je Štědrý den.

Violka má na sobě Valčiny pantofle - obráceně. :-)

Je unešená z NEOZDOBENÉHO stromečku. Pořád k němu chodí a všem ukazuje, že "píchá" a děsně se tomu kření, oči se jí přitom zúží do malých japonských škvírek - celá ona. :-)

Číst dál: Veselé Vánoce!

Hodnocení  

Missorka (6196 čtenářů, 10 komentářů) | 23. 12. 2013 15:29 | téma: BC VÁNOCE

Jo, já vím. Říkali o tobě divný věci. Že jsi ho zmanipulovala. Že jsi mohla za rozpad Beatles... A víš co? Je mi to jedno. Jen vy dva víte, jak to tenkrát bylo. A jestli něčemu věřím, tak tomu, že jste se určitě milovali.

Ale proč ti píšu...

Mám pod kůží tuhle písničku...

Číst dál: Ahoj Yoko... - 23.12.

Hodnocení  

Missorka (14661 čtenářů, 105 komentářů) | 21. 12. 2013 21:09 | téma: BC VÁNOCE

Měla jsem na dnešek vymyšlený úplně jiný článek, ale nejde to.

Někdy se stane, že máte jen slova... Nemůžete nijak jinak pomoct. Na druhou stranu - slova nemusí být málo. I když se bojíte, že nepomůžou, je dobré je říct, podpořit, na dálku obejmout...

Danečkovi od Zafu není vůbec dobře. Nebudu psát podrobnosti veřejně, ale je to poměrně vážné. Každá si to dokážeme aspoň trošku představit a věřím, že ta představa je jen velmi slabý odvar reality, které Zafu musí každý den čelit. Koc mi dneska psala, že je neskutečná - silná, statečná - abych citovala: "čtyřicetikilová skála". I skálu je třeba někdy podepřít... V mysli mi vytanuly takové ty klacíky, kterými děti podpírají opravdové skály... Když je jich hodně...

Číst dál: Nic než slova... - 21.12.

Hodnocení  

Sylvah (6203 čtenářů, 6 komentářů) | 20. 12. 2013 20:38 | téma: BC VÁNOCE

Druhá adventní neděle, děti mají slíbenou vánoční amosféru na Svoboďáku, my se taky těšíme na medovinu a koledy…. Jenže Andulka je na hranici lehnutí a máme jet ve čtvrtek na hory….. 

Procházka městem nebude….tak aspoň ten stromek bychom mohli koupit, ne? Asi zase v Ikea, poměr cena/výkon s vrácením části v lednu je nej.

"Máš peníze?", ptám se muže? "Ne, ale naproti včera nainstalovali bankomat, tak se tam stav."

Číst dál: Vesele... - 20.12.

Hodnocení  

Missorka (6537 čtenářů, 29 komentářů) | 19. 12. 2013 21:23 | téma: BC VÁNOCE

Včera nevyšel adventní BC článek... Nestihla jsem to, protože se jeden vlastně odehrával...

To takhle máte jednu BC uživatelku, která tráví se synem čas v nemocnici na neurologii... Snaží se přijít na správné dávkování léků, aby zastavili jeho záchvaty. Takže musí být celou dobu v posteli, kapačky... Nesmí ani do herny. Jak říká jeho máma: "malý peklo".

No a ona máma patří na BC do Marodí diskuse... A marodi kují pikle a jsou vánoce...

Číst dál: BC vánoce - 19.12.

Hodnocení  

Makysek (6670 čtenářů, 14 komentářů) | 17. 12. 2013 23:18 | téma: BC VÁNOCE

U nás dárky vždycky nosil Ježíšek. Dodnes si pamatuju tu tajemnou atmosféru čekání, pak zvoneček, úprk do obýváku, otevřené okno, dárky pod stromečkem. Jednou jsem na podlaze našla bílé pírko. Asi ho tam ztratil On! Bylo to krásné, bylo to pohádkové, bylo to tajemné... bylo to to, co jsem chtěla předat svým dětem. Myslím, že se nám to docela povedlo.

Ježíšek za námi přiletěl i do Mongolska a do Číny. Skoro si křídla ulítal, navíc jsme mu posílali i různé objednávky týkající se změny termínu (jednou jsme měli Štědrý den až 26. prosince, protože ten skutečný jsme vystupovali z letadla a jednou k nám zas přišel o několik dnů dříve) a on je ochotně plnil.

Číst dál: Kdo je Ježíšek? - 17.12.

Hodnocení  

Maty (6028 čtenářů, 13 komentářů) | 16. 12. 2013 20:19 | téma: BC VÁNOCE

Vánoce. Miluju ty vzpomínky na dětství, kdy jsem se těšila, celé dny koukala na pohádky, venku jsme se koulovali a jezdili na igelitkách na kopečku pod barákem a zkoušeli, kdo se trefí do sklepních okének (sousedovi se to jednou na ledovce povedlo a strávil pak pěkný měsíc v nemocnici s rozdrcenýma kostičkama v obou patách). 

 

Když se dneska podívám z okna, škrtám si sněhové radovánky z předvánočního programu. Cukroví jsme s nemocnou skorošestileťačkou dodělaly včera večer, dárky musím balit asi v noci z 23. na 24., jindy není čas a prostor, tak mi zbývají ty pohádky.

Číst dál: Přání - 16.12.

Hodnocení  

Rebelka (6115 čtenářů, 10 komentářů) | 15. 12. 2013 20:46 | téma: BC VÁNOCE

Každý má nějaká přání, každý se těší na Vánoce, na radost v očích svých dětí, na ty jiskřičky, které i nás zahrnují pocitem štěstí a já letos nepřijdu zkrátka a to jsem ani dopis nepsala :-)

Mám letos totiž velké štěstí, budu mít u stromečku Prince (pod něj by se nevešel).

Jenže najít takového prince není jen tak.

Celkem jsem měla zatím v životě štěstí, stávali vedle mě obvykle muži, kteří mě milovali, byli hodní, nijak mi neubližovali, ale vždy se našlo něco, co to nakonec pokazilo. S posledním mužem, který byl po mém boku asi 12 let jsme si zvládli pořídit i dvě děti, které nám oběma dělají velkou radost. Ale i tak se to pokazilo, bylo toho více, než jsem zvládla unést a více než on by zvládnul opravit. Naše cesty se tedy rozdělily…

Pak jsem  HO potkala.

Číst dál: Vánoční pohádka o Rebelce a princi - 15.12.

Hodnocení  

Katchen (6274 čtenářů, 19 komentářů) | 14. 12. 2013 20:40 | téma: BC VÁNOCE

…tak tohle všechno se mi vybaví, když se řeknou Vánoce. Přemýšlela jsem, co bych tak o našich Vánocích mohla napsat já. Nic mi nepřišlo dost vtipné, dost dojemné, prostě dost vánoční. Až Missorčin příběh vanilkových rohlíčků od babičky mi připomněl, že vlastně máme jednu tradici, nad kterou se spousta lidí pozastavuje. Tak babi, pro tebe…

Číst dál: Mouka, cukr, vejce, ořechy, vanilka, hřebíček, červené víno, suché Martini a zelené olivy - 14.12.

Hodnocení  

Missorka (7102 čtenářů, 31 komentářů) | 13. 12. 2013 20:52 | téma: BC VÁNOCE

Je mi 37 let. A půl. Když jsem byla malá, posílala nám vanilkové rohlíčky v krabici babička. Tatínkova maminka. Byly úplně nejlepší na světě. Přes krabičku bývala klasická bílá guma... Přes tu gumu se tam dala strčit ruka... Dal se vytáhnout rohlíček... A pak jste šli bytem a ten rohlíček se rozpouštěl na jazyku... Slast.

Chtěla jsem po babičce, aby mě ty rohlíčky naučila... Nějak jsme to nestihly a já se vydala za honbou za těmi rohlíčky, co budou nejvíc podobné těm babiččiným... A léta se to nedařilo.

Číst dál: Vanilkové rohlíčky - 13.12.

Hodnocení  

Linka (6043 čtenářů, 11 komentářů) | 13. 12. 2013 11:51 | téma: BC VÁNOCE

Je mi sedmdesát, sedím u dcery na gauči. Kolem poskakují její děti. Chystají si věci na stromeček.

„Babi, když jsi byla malá, měli jste taky světýlka?“

A já se vracím v duchu zpět, vzpomínám a začínám vyprávět.

Vzpomínám si, když bylo před Vánocemi, pořád se někde na něco stály fronty. Banány a mandarinky byly na osobu maximálně dvě kila. Mamka brblala, že toho sníme jako kobylky, tak jsem se musela do fronty kousek dál postavit i já. S bráchou takto kupovala ořechy a banány.

Číst dál: Z budoucnosti - 12.12.

Hodnocení  
Celkem 34 článků (2 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/2
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy