ADV TOP
ADV LEFT

Tak jsem dostala nůž na krk. Vlastně Lucku na záda. Prý jestli ten článek nenapíšu, tak mi přijede domluvit osobně. Lucka je žena činu, takže pod pohrůžkou násilí se pouštím do díla. Omluvte ale můj štýl, já jsem spíš na to okecávání.

 

Kde začít….

BabyKlokánci v ČB pomáhají už poměrně dlouho. S Ivkou Antalů jsme tu začínaly snad někdy na podzim 2009. A povedla se nám, vám (prostě všem okolo) spousta úžasných věcí. Předaly jsme na neonatologickém oddělení ČB nemocnice hromadu věcí, menších (čepičky, ponožky, oblečky kosmetiku, povlečení, prostěradla, zavinovačky, kojící polštáře…) i větších (ruce Zaky, nemocniční odsávačka mateřského mléka), rozjely jsme pravidelné podpůrné skupiny, BK měly svých 15 minut slávy na Celorepublikovém neonatologickém kongresu v roce 2011. Po čase se Ivka začala věnovat více svým soukromým aktivitám a mně tak nějak chyběl ten tahoun vpředu… Takže moje spolupráce s BK vyšuměla.

Už to budou skoro dva roky, co mě kontaktovala Lucka s nápadem na obnovení, oživení toho, co Klokánci dělají. Přiznám se, dlouho jsem se nereagovala. Sice se ozval sentiment, ale zároveň taky strach a nechuť znova rozjíždět něco, co možná za pár měsíců, až přejde prvotní nadšení, opět skončí. Jenže Lucka je element, který nemá obdoby (stejně si myslím, že má minimálně 3 klony, jinak to prostě nemůže stíhat) a svým nadšením a energií mi prostě nedala šanci odolávat navždy. Taky jsem v té době zjistila, že naše předškolní Klokáně bude mít sourozence, takže svojí roli sehrály i naprosto zištné důvody  - „Šmarjá, vždyť já tam zase možná za pár měsíců budu ležet s miminem.“ (Prostě když se vám jednou narodí ani ne kilová žížala, představa druhého kousku v podobě 3kg donošence se zdá jako sci-fi). Jsem si tam chtěla udělat voko, no :o).

 

Hlásím tedy návrat a Lucku žádám o pár drobností, ať nejdu s prázdnou. A opět zůstávám čučet s otevřenou pusou a v naprostém úžasu nad sílou a soudržností Baby-cafe.cz Během několika dnů mi doma přistály obří balíky plné čepiček, ponožek, zavinovaček, kojících polštářů, odsávaček… S jedním outěžkem v břiše a několika v rukách odcházím na neonatologii. Radost veliká a po krátkém rozhovoru se staniční a vrchní sestrou domlouváme znovurozjetí podpůrných skupin a přebírám seznam potřebných věcí, kterému vévodí nemocniční odsávačka.

Podzim 2012 se nesl v duchu shánění financí na odsávačku. Moc nám k tomu pomohl rozjezd DMS a zároveň následná FB kampaň. V Českých Budějovicích pro nás http://www.bikramyogacb.cz/ uspořádala charitativní lekci a přispěla tak částkou 4000,-. Podařilo se i oslovit pár živnostníků, kteří si příspěvek následně odečetli z daní. A hlavně! Drobným finančním příspěvkem pomohla spousta lidí s otevřeným srdcem a já jim moc děkuju!

V prosinci 2012 se, opět za pomoci BC, podařilo pro neonatologii v ČB zajistit pořízení krásných látek s  dětským motivem a ušití povláčků na peřinky. http://babyklokanci.blogspot.cz/2009/12/predavka-v-ceskych-budejovicich_28.html.

V zimě 2013 nastala neplánovaně plánovaná pauza v činnosti podpůrné skupiny. Nejdříve nás v lednu odřízla chřipková epidemie a zákaz návštěv a poté v únoru narození našeho Melouna (ehm, holčička 37+2 tt, 3170g, 5 dní na oddělení standardního šestinedělí :o)).

Na jaře se ale BabyKlokánci rozjeli ve velkém, začaly opět fungovat podpůrné skupiny http://babyklokanci.blogspot.cz/2013/08/podpurna-skupina-v-ceskych-budejovicich.html, v půlce května jsme předaly balík věcí věnovaných maminkami z jednoho FB bazárku http://babyklokanci.blogspot.cz/2010/01/predavka-v-ceskych-budejovicich.html, na konci května jsem opět „přednášela“ na Neonatologické konferenci.

V červnu pak nastala velká akce – předání nemocniční odsávačky mateřského mléka, jejíž nákup financovalo o. s. Zrnka. Bylo u toho i pár novinářů, nicméně za největší hvězdu tam byl Meloun (tč. plně kojená, tudíž dlouhodobě neodložitelná). Pokud by vám někdy v životě chybělo vzrůšo a zábava, zkuste si tiskovku s kojencem :o). http://babyklokanci.blogspot.cz/2013/06/clanek-o-predavce-odsavacky-v.html

V srpnu jsme, opět díky skupině mamin na FB, finanční pomoci Zrnek, šikovné „švadlence“ Blance Pauerové (maminka ročního klokánka), předávaly úžasné přehozy na inkubátory, prostěradla do inkubátoru a postýlek a několik kousků oblečení. http://babyklokanci.blogspot.cz/2013/08/predavka-v-ceskych-budejovicich.html

Když vidím fotky z neonatologie, na kterých jsou v postýlkách „naše“ zavinovačky, miminka mají na sobě „naše“ ponožky, inkubátory jsou veselé a barevné, protože jsou přes ně "naše přehozy", dělá mi to velkou radost. V hlavě mám spoustu nápadů, věcí je také stále potřeba hodně, jen občas prostě ten čas i energie chybí. Tak snad krůček po krůčku, abychom jim ten start do života trochu ulehčili. Klokáňatům i rodičům.

Míša, Žížala a Meloun

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy