ADV TOP
ADV LEFT
Celkem 12 článků (1 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/1

Bebet (6806 čtenářů, 6 komentářů) | 22. 11. 2017 20:31 | téma: Po mateřské...

 karierove poradenstvi


Bude vám za pár měsíců končit rodičovská dovolená, po níž se chcete vrátit zpátky do pracovního procesu? Pak vás už nejspíš napadly otázky Co s mateřskou a rodičovskou dovolenou v profesním životopisu? Jak je uvádět, aby si člověk u zaměstnavatele nepoškodil? A uvádět je vůbec?

Abyste nemusely (píšu „y“, nicméně vše níže uvedené se samozřejmě dá vztáhnout i na muže) tápat a do nekonečna procházet internet plný protichůdných informací, dala jsem dohromady článek, ve kterém najdete na svoje otázky odpovědi.

Kdo mě nezná, toho rovnou odkážu na můj web, aby věděl, z jaké pozice a s jakým profesním backgroundem na vás mluvím. Kdo mě zná, toho zdravím a mávám! :-) Pojďme tedy na to.

Číst dál: UVÁDĚT MATEŘSKOU A RODIČOVSKOU DOVOLENOU V PROFESNÍM ŽIVOTOPISU?

Hodnocení  

Missorka (5740 čtenářů, 29 komentářů) | 22. 9. 2015 14:04 | téma: Po mateřské...

Září... Třídy, které jsem loni neučila. Maturanti. Odhadem 50 nových (pro mě) tváří. Z toho tak 7 děvčat (ta jsem si zapamatovala). Ale ti kluci mi fakt jako nejdou.

Přijdu si, že mi chybí nějaká schopnost...

Poprosila jsem je o nějaké cedulky se jménem, svádějíc to na svůj pokročilý věk... Hmmm, vejdu do třídy, nadechnu se, že je pochválím, že ty cedulky mají... A pak vidím, že na všech je - navzdory různým použitým psacím potřebám a různým rukopisům - napsáno prostě LUBOŠ.

Číst dál: My všichni jsme Luboš... (KATEDRA)

Hodnocení  

Missorka (5038 čtenářů, 19 komentářů) | 23. 8. 2015 21:11 | téma: Po mateřské...

Je vůbec někdo, kdo má rád konec prázdnin? :-)

Možná natěšené učitelky?

Nebo prodejci bačkor a ostatních pičičmundiček?

A kdo ještě? ;-)

Číst dál: Konec prázdnin... (KATEDRA)

Hodnocení  

Missorka (5189 čtenářů, 29 komentářů) | 27. 7. 2015 21:45 | téma: Po mateřské...

Myslím, že se o mě ví, že moc nemusím narozeninová přání na facebooku (konzerva, nejdu s dobou, trapný, já vím). To neznamená, že bych si nevážila těch, co mi tam napíší a taky musím uznat, že na připomínání narozenin je facebook geniální - pokud jste tedy jako já zadali reálné datum vašeho narození.

Letos to ale bylo dost jiné. :-)

Číst dál: KATEDRA - nepřej mi k narozeninám na facebooku :-)

Hodnocení  

Missorka (6311 čtenářů, 37 komentářů) | 22. 6. 2015 21:06 | téma: Po mateřské...

Začala jsem znova učit. A vyvstala potřeba motivovat ty, co učím. A díky Bebet jsem objevila Broňu. Broňa žije v Brně a učí angličtinu. A dost ho to baví a to až tak, že to kolem sebe hodně šíří... Zhltla jsem jeho skvělé video - Jak se naučit anglicky.

No a pak jsem se rozhodla, že pojedu na Ingliš Weekend, který pořádá. Zlanařila jsem dvě BC kamarádky a vyrazily jsme. :-)

Ale jako mírné obavy tedy byly... :-)

Číst dál: Dů jů spík Ingliš?

Hodnocení  

Missorka (5296 čtenářů, 14 komentářů) | 21. 4. 2015 21:50 | téma: Po mateřské...

Před více než deseti lety jsem byla mladá, zapálená učitelka.

Učila jsem maturanty, takže jsem byla jen o kousek starší než studenti... Bylo to parádní, strašně ráda na to vzpomínám - nechápala jsem, že někdo žije něčím jiným než prací, že spěchá pro děti, na nákup... Na maturitním plesu jsem byla skoro poslední a z plesu jsem šla rovnou učit (to byla tehdy opravdu zajímavá hodina! ;-))

Číst dál: KATEDRA - Mladá mysl...

Hodnocení  

Missorka (8123 čtenářů, 111 komentářů) | 13. 3. 2015 19:00 | téma: Po mateřské...

Nějak na mě všechno dopadlo. Nečekaným dvouměsíčním volnem z práce před prací další... A věkem. A vůbec. Najednou jsem vůbec nevěděla, co budu celé dny dělat. Vykolejená.

Tak nějak jsem si zvykla, že úklid nestíhám. Teď bych samozřejmě stíhala, ale nechce se mi můj postoj k úklidu měnit... Občas udělám nějakou práci pro obec, Zrnka, B-C, pro jazykovku, kde učím... Ale pořád docela dost času. O kterém mám přesnou představu - nebudu dělat nic.

Číst dál: COMING OUT!

Hodnocení  

Missorka (8220 čtenářů, 74 komentářů) | 23. 11. 2014 21:05 | téma: Po mateřské...

... bzikání je termín mého muže. Zatímco on je spokojený v Nothing boxu, moje hlava pořád "bziká" a zpracovává nějaké informace...

Jsem dva měsíce v práci a bzikání se nelepší.

Ano, chci přestat v myšlenkách těkat, ale nejde to...

Číst dál: Bzikáááám...

Hodnocení  

Bebet (6483 čtenářů, 25 komentářů) | 2. 9. 2014 20:09 | téma: Po mateřské...

Jsem tady s pokračováním slíbeného deníčku. Pokud se vám to zdá jako dlouhá doba, zkuste to brát takto: mezi oznámením deníčků a jejich prvním dílem uběhlo 6 měsíců, mezi druhým a třetím dílem 5 měsíců. Když to tak půjde dál, do zimy jsme na plánované 14ti denní periodicitě :-)

Hledání profesního směru

Jak už tu padlo minule, prvním krokem k získání "práce snů" je uvědomit si, kam vás srdce opravdu táhne.Téma je to velké, silné, obsáhlé. Nejde plnohodnotně sdělit na několika stránkách deníčku. Nicméně jej můžeme alespoň "nakousnout", abyste se zorientovali v možnostech a cestách, které vás mohou dovést k jasnému definování vašeho profesního směru a toho, jak by měla vypadat vaše "práce snů".

Číst dál: Hledání profesního směru

Hodnocení  

Missorka (10727 čtenářů, 73 komentářů) | 19. 6. 2014 8:57 | téma: Po mateřské...

Sním si...

... o tiché kanceláři. Maličké. Kde je počítač, něco na kafe, židle, stůl a jinak nic. Ach! Ještě možná nějaká květina...


Aktuálně mám obrovskou kancelář.

Je to celý náš dům a je to absolutně příšerný...

Číst dál: Jsi přece doma...

Hodnocení  

Bebet (11083 čtenářů, 41 komentářů) | 3. 4. 2014 14:10 | téma: Po mateřské...

Milé ženy!

Jak mnohé z vás ví, posledních několik let pracuji jako kariérová poradkyně – pomáhám aktivním lidem zorientovat se v jejich profesním směřování a najít si novou (lepší) práci rychleji a efektivněji. A protože se mi během mé praxe podařilo nasbírat docela hodně znalostí a zkušeností, ráda bych vám část z nich nabídla v sérii deníčků, jak jsem avizovala před několika týdny (no, spíš měsíci).

Čím začneme? V prvních dílech se dozvíte, co by mělo předcházet tvorbě životopisu, aby bylo vaše chování na trhu práce co nejefektivnější.

Tak pojďme na to!

Číst dál: Kdo neví, kam jde, dojde někam jinam

Hodnocení  

Bebet (5829 čtenářů, 44 komentářů) | 9. 10. 2013 20:39 | téma: Po mateřské...

Přestože Missorce slibuju soubor kariérově zaměřených deníčků už více než dva roky, dovolím si říct, že nikdy nebyla na BC vhodnější doba na jejich zrod, než je právě teď J. „Staré gardě“ odrůstají děti, a pokud se její členky už nevrátily do práce, brzo je to čeká. „Nová stará garda“ má návrat do práce za rohem a kdokoliv, kdo je teprve snažilka, těhotná, prvomatka či vícematka, se velmi pravděpodobně jednou návratu do pracovního procesu také nevyhne.

Během posledních několika let se tu sem tam objevila diskuse na téma spojené s procesem hledání práce či s rozhodováním, kterým profesním směrem se vůbec vydat. Tam, kde jsem měla co říct, jsem se pokaždé snažila přijít se svou troškou do mlýna. Protože se ale nejednalo o ucelené informace, často se témata opakovala,a navíc došla jen k očím těch, kteří diskusi sledovali, napadlo mě vytvořit něco souvislejšího – takový soubor užitečných rad a postřehů, kterými se ve své práci řídím a které učím své klienty.

Číst dál: Nastartujme znovu svou kariéru!

Hodnocení  
Celkem 12 článků (1 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/1
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy