ADV TOP
ADV LEFT

Kapitánův deník, hvězdné datum: 279,7

Zdá se, že po nedávném extrémním zvýšení teplot se systémy opět dostávají do normálu, a proto se budu snažit obnovit i značně zanedbávané záznamy v deníku... Je nutné v krátkosti popsat celou mou dosavadní cestu i to, co mě očekává v nejbližší budoucnosti... Již na začátku je třeba podotknout, že můj pobyt zde - na hvězdné lodi Enterprise - v podstatě nikdo neočekával a i samotné lodní inteligenční systémy prodělaly ze začátku šok z mé přítomnosti. Ale jako správná mateřská loď se dostala Enterprise brzo do normálu a přijala mě velmi vlídně a ochotně nabídla celé své zázemí. Tímto jí patří můj dík.

Tato cesta je pro mě výjimečná i tím, že - za prvé - Enterprise je zcela zaplavena vodou a žiji tak v jakési vodní nádrži, a za druhé - celá moje posádka zůstala venku a spojení s nimi se podařilo navázat pouze jednostranně. Mohu přijímat jejich zprávy a cítím jejich přítomnost, ale přes vodu v Enterprise nejsem schopen vysílat verbálně a mohu komunikovat pouze tak, že vyvolávám změny na povrchu Enterprise. Jedná se o sice omezený styl komunikace, ale doposud se ukázal zcela dostatečným.

Zhruba v polovině mého pobytu zde nastala krizová situace. Východ se začal (bez mého rozkazu) otevírat a zdálo se, že budu muset Enterprise opustit mnohem dřív, což by bylo značně riskantní. Ovšem opět se prokázalo, jak skvělou lodí Enterprise je. Všechny své systémy přepnula do klidových režimů, a tak se jí podařilo východ opět přivřít a můj pobyt zde prodloužit.

Co mně ovšem znepokojuje je, že od samého začátku mého pobytu tady (hvězdné datum 0,01; pozemské datum - zhruba před devíti měsíci) prochází Enterprise rozsáhlými prostorovými změnami... Jednoduše řečeno se zmenšuje. Ze začátku jsem toto zmenšování nepozoroval, později jsem jej zaregistroval, ale příliš mě neznepokojovalo. Nicméně počínaje hvězdným datem 220,3 tu začíná být poněkud těsno a situace se stává docela bezvýchodnou. Nyní již nemám mnoho prostotu k pohybu. Je jasné, že není jiná možnost než evakuace.

Snažil jsem se odeslat zprávu své posádce. Myslím, že pochopili a na můj příchod jsou zcela připraveni (no, alespoň se tak domnívají). Já ale stále váhám... Termín odchodu z mateřské lodi jsem nestanovil napevno. První možný termín je dnes, ale zatím ještě ve stísněných prostorách přežívám a ven se mi příliš nechce. Těším se sice na shledání se svou posádkou, zejména mě zajímají zkušenosti mého pobočníka Vojtěcha, který absolvoval velmi podobný pobyt na Enterprise před více než třinácti měsíci a také jsem velmi zvědavý jak vypadá má mateřská loď zvenku. Ačkoli zevnitř ji znám dokonale a funkčnost jejich systémů je mi také známa, její vnější podoba pro mě zůstala dosud záhadou. Navíc (podle neověřených informací) by se v blízkosti Enterprise měla vyskytovat ještě jiná loď, trochu jiného typu než Enterprise (mé výpočty ukazují patně na loď otcovskou). S tou dosud žádné zkušenosti nemám, ačkoli vysílání této lodi registruji již od samého počátku mého pobytu zde. Dokonce se zdá, že bez přítomnosti této lodi by nebyl můj dosavadní pobyt na Enterprise vůbec možný. Tato neznámá loď také sehrála klíčovou roli při krizové situaci v polovině pobytu a značně přispěla k tomu, že se dosud nacházím zde v bezpečí.

Musím sebekriticky přiznat, že můj zamýšlený odchod z Enterprise provázejí pochybnosti a obavy. Nedovedu si představit, jaké to bude mimo tento prostor. Ale moje duše průzkumníka se těší na zážitky, které mě tam venku očekávají a snad tak započne i zcela jiná a nová etapa mého vývoje.

Nyní končím záznamy v deníku a jdu se připravit na odchod, který rozhodně nastane v nejbližší době. Východ jsem již našel, zdá se úzký, ale myslím, že to půjde zvládnout. Povzbuzován svou posádkou, která se, zdá se, na můj příchod velmi těší se vydám na cestu, která bude v mém životě jedinečnou.

Tento záznam zanechávám zde na Enterprise. Předpokládám, že v budoucnu by se mohl hodit těm, kteří přijdou po mně.

Kapitán hvězdné lodi Enterprise - Viktorbert Mazanec (přezdívaný Klíště)
(z Hvězdné flotily došly jakési rozporuplné informace o používání jména Sára, ale zatím se neznepokojuji, jelikož nejsou ověřené...)

Kapitánův deník - dodatek: Podrobnosti evakuace (pokud to podmínky přesunu dovolí) bude možné sledovat na hlavní straně emimina v sekci Aktuality.
Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy