ADV TOP
ADV LEFT

Polerady, 3.11.2004

Milá Matko Přírodo,

já vím, jsem strašná ostuda, že jsem se tak dlouho neozvala (naposled jsem ti tuším psala stížnost, proč všechno co mi chutná jde na tloušťku a tys mi stejně neodpověděla), ale bylo toho nějak moc. Psala jsem si průběžně pár poznámek, takže ti to tady sepíšu a ne, že na to zase nebudeš reagovat. teda já chápu, že toho máš moc, ale tohle jsou zásadní věci. Nejdřív jsem ti chtěla vyseknout poklonu, jak chytře si to lidský rozmnožování zařídila. Fakt jsi odvedla dobrou práci a máš to skvěle vymakaný. Je neuvěřitelný, že ze dvou pidibuněk může vzniknout někdo tak úžasnej jako náš Vojta. Všechno to funguje jak po drátkách, každej problém je nějak vyřešen. Nicméně bych řekla, že ta poporodní fáze má nějaké menší mouchy. Třeba bys uvítala přátelskou radu a tak ti to sepíšu. Neříkám, že to musíš vylepšovat všechno, ale bylo by fajn se nad tím aspoň zamyslet.

Kojení - mám několik návrhů. Za prvé - nebylo by možný, aby byly prsa odepínací? Myslím, že by to bylo fér. Ne, že bych je teda dávala muži do práce, ale byla bych daleko flexibilnější, kdybych je mohla sundat. A mám tajnej sen - spát aspoň 8 hodin v kuse - a k tomu bych ty odepínací prsa moooc potřebovala. Za druhé - bylo by fajn, kdyby měly prsa nějaký madla. Jelikož madla nemají, drží si je Vojta při kojení natvrdo za kůži a au au au, docela to štípe. Ale je pravda, že ty štípance vytvářejí na prsou docela zajímavé vzory a obrazce (můj muž je docela oceňuje). Taky nevím, proč mi nejde kojit vleže. Ale to je asi těma rozměrama (za ty mimochodem taky můžeš ty), prostě vleže se ty prsa rozlejou úplně všude a hledej pak tu bradavku, se nedivím, že se Vojta vzteká. Přitom třeba prasnice vleže v pohodě kojí, dokonce spoustu selat najednou a dokonce bych tipla, že u toho i chrupe (no taky má ty struky mnohem líp umístěný než my, že jo).

Spánek - všude se říká a píše, že by novopečené maminky měly spát ve dne. Ha, ha, ha. Já to teda zkoušela. Ale bylo pravidlem, že když jsem se odhodlala ulehnout vedle mrněte, tak bylo do deseti minut vzhůru. Já ovšem v mezičase stihla krásně vytuhnout a vstávala jsem ještě rozlámanější než když jsem si šla lehnout. Myslíš, že by nebylo možné, aby děti měly někde nějaký malý displejek (v dospělosti by se mohl nějak vstřebat nebo odpadnout nebo co já vím co, ty už něco určitě vymyslíš), kde by se ukazovalo kolik spánku ještě zbývá? Např.: ČAS DO PROBUZENÍ: 1:05:17. To by se mi strašně líbilo a myslím, že i ostatní maminky by to ocenily. Ale je fakt, že to trochu postrádá to tajení dechu a napětí, jestli a kdy se probudí... :-)

Prdíky - Teda odpusť mi mou upřímnost, ale tohle je tedy vyloženě z tvojí strany nedomyšlený a nezvládnutý. Buď si je měla naučit prdět už do mala, nebo jsi jim měla přidělit nějakej odpouštěcí ventilek. Máloco je tak frustrující jako pohled na dítě, které trápí bříškobol. Viděla bych to jako urgentní problém. Prosím, zamysli se nad tím, ju?

Sex - myslím samozřejmě sexuální radovánky rodičů. Ty jsou samozřejmě možné jen za následujících podmínek: Ona není unavená, On není unavený, Ona má chuť, On má chuť, Ona nemenstruuje, Dítě spí, popř. je s babičkou v kočárku. Uznej, že tolik podmínek najednou prostě není v lidských silách splnit. A když už se to i povede, dítě to vytuší a jistojistě se vzbudí. Což vede k jistému zpestření manželského sexuálního soužití, protože to ztuhnutí, které u obou partnerů nastane poté, co zaslechnou rozčilující se chůvičku, je jisto jistě vzrušující. Myslím, že mnou navrhovaný Spánkový displej by celou situaci značně zjednodušil.

Amnézie - mám na mysli amnézii, kterou jsou v téměř 100% případů postiženy novopečené babičky. Dojde k tomu, že samy zapomenou jak jim kdysi vadilo, když jim jejich matky a tchýně krafaly do toho, jak se co má dělat. V ten moment, kdy se jim narodí vnouče, jsou tyto paměťové stopy z jejich mysli odstraněny a ony se začnou chovat úplně stejně jako kdysi jejich matky a tchýně. Tudíž to logicky znamená, že se tak jednou budu chovat i já. Bože mě chraň! Jestli někdy v budoucnu vypustím z pusy zmínku o "slabým mlíku", tak ať se na tom místě propadnu a zcepením!!!

Pláč - nejsem teda vzděláním biolog, takže si tím nejsem 100% jistá, ale pláčou i jiní malí savci nebo je to jenom u lidí??? Dětský pláč je vůbec zajímavá věc, ale musím uznat, že jsi dětem dala dostatečnou škálu, aby se mohly pořádně vyjádřit. A taky každý dítě pláče jinak - jak to dokážeš? Náš Vojta třeba krásně piští a když začíná natahovat, zní to trochu jako když náš soused startuje svoji stařičkou škodovku stodvacítku. Poznám svoje dítě podle pláče. Naučila jsem se to. Taky malej zázrak. Hele, ale pláčou třeba štěňata??? Podle mě jenom kňučí. Nebo malá opičátka? Pláčou? Vřeští? Nevím. Každopádně Vojta umí plakat, vřeštět i kňučet a ještě mnohem víc. Můj muž ho někdy nazývá "zvukovým exhalátorem". Ale miluje ho, neboj. :-)

A aby to nebyla jenom kritika, tak tě taky musím za něco pochválit:

Rána - super jsi vymyslela, že mimina jsou nejroztomilejší po ránu. Je docela blbý, že to ráno je někdy i v pět hodin, ale zase na druhou stranu, máloco tak vzpruží potácející se matku s poloslepenýma očima, jako dítě, které se krásně usměje a jakoby říkalo. "Jééé, já jsem tak rádo, že je zase ráno a ty jsi tady se mnou!"

Pokroky - vždycky když nestíhám, nedaří se a mám tak trochu depku, Vojta to nějak vycítí a hodí něco nového, co dosud neuměl - první úsměv, otočí se na bříško, vezme do ruky chrastítko, chytne se rukama za nohy... Na mě to funguje jako totální droga. Hned zapomenu na všechny problémky, únavu, rozbordelenej byt, neumytou hlavu, neoholený nohy...

A NĚJAKOU PODOBNOU DROGU ASI POUŽÍVÁŠ I JINDY, PROTOŽE JINAK SI NEDOVEDU VYSVĚTLIT, ŽE DO TOHO CHCEME JÍT ZNOVA, DOBROVOLNĚ A S NADŠENÍM. :-)

Měj se hezky a budu moc ráda, když mi napíšeš.

Tvoje Peta a Skřítek (osmnáctitýdenní)Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy