ADV TOP
ADV LEFT


Nazdárek,

téma dnešního deníčku mi straší v hlavě už delší dobu a konečně se mi snad podaří najít ta správná slova a trochu to sepsat. Taky se omlouvám, že to asi nebude moc vtipné, ale spíš "na takovou vážnější notu"...

Když jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, byla jsem strašně šťastná, ostatně jako my všechny tady, ne? :-) Zároveň je to ovšem obrovskej krok do neznáma. O všem co se bude dít (následujících 9 měsíců, ale i potom) máte nějakou svoji léty zformovanou představu. Přemýšlela jsem o tom. Je ovlivněná vaším okolím, vaším pohledem na svět dokonce i filmy a literaturou. A taky emiminem, samozřejmě... :-)
Svoje těhotenství jsem si i přes nějaké menší problémky užívala. Vychutnávala jsem si nákupy pidivěciček a ostatní výbavičky a přípravu pokojíčku. Na matkách v okolí jsem si ujasňovala, že "TAKHLE TO JÁ TEDA ROZHODNĚ DĚLAT NEBUDU!" a negorázně jsem se těšila. Pořád jsme si s mužem představovali, jak bude Vojta vypadat, jak mu to bude slušet, jak bude úžasnej... Ale byly to jenom představy. Nedokázali jsme si ve skutečnosti představit, jak moc nás dostane realita.

Čím víc se blížil termín porodu, tím víc jsem měla pocit, že si to naše miminko nikdy nepochovám. Pořád jsem muži doma skučela "ať už se narodí, a ať už je v košíkuuuuuuuuuu...". :-) (Mimochodem asi si se mnou docela užil, protože než jsem otěhotněla, tak jsem zase každej měsíc škemrala "ať už tam jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..." :-) Strašně jsem se těšila a zároveň tak trochu bála. Jestli to zvládneme, jestli budu dobrá máma. Strašně jsem chtěla být ta nejlepší na světě.

A pak se Vojta narodil.

Rozjel se kolotoč pocitů.

Porod jsem čekala kratší, ale zvládnout se to dalo.

Představovala jsem si, že muž bude skvělej a byl.

Představovala jsem si, jak budu statečná a nebyla jsem.

Představovala jsem si, jak budu žertovat a humor mě přešel už večer, a to se Vojta narodil až ráno.

Představovala jsem si, co všechno mu řeknu, až mi ho položí na bříško a zmohla jsem se jen na "Ahoj, ahoj, ahoj..."

Představovala jsem si, jaké to bude se ho poprvé dotknout a když jsem konečně mohla, vím, že mě strašně zarazilo, jak byl teploučký a měkoučký.

Představovala jsem si, jak zůstaneme všichni tři na porodním sále a budeme si to užívat, ale Vojtu odnesli do inkubátoru.

Představovala jsem si, jak se budu všechno učit, ale většina věcí okolo miminka šla docela sama, instinkty zapracovaly...

Představovala jsem si, že Vojta bude nejkrásnější miminko na světě, ale skutečnost předčila moje očekávání. Nejen, že byl v porodnici bezkonkurenčně nejkrásnější, ale byl prostě asi o dvě třídy jezčí než ostatní miminka... :-)

Představovala jsem si, že nějaké šestinedělí mě nemůže rozhodit a krutě jsem se mýlila.

Představovala jsem si, že budu nad věcí a všechno zvládat a málem jsem brečela, když měl jít muž po týdnu s náma doma zase do práce.

Představovala jsem si, že ho budu milovat od první chvíle....


... a nevím. Strašně mě to zaskočilo. Byl nádhernej, všechno bylo v pořádku a ve mně se všechno vařilo jak v papiňáku. Velká tíha zodpovědnosti. Strach z každého jeho pláče. Že nevím co chce. Že mu nerozumím. Že ho možná dost nemiluju. Že třeba nezvládnu být tak dobrá máma, jak bych chtěla být.

Všechno to byla blbost.
Pochybnosti naprosto zbytečný.
Chtělo to jen čas.

A pak, v šest hodin ráno, když jsem přebalovala a koukala na Vojtu jedním polorozlepeným okem, mě to strhlo. Bylo to jako příboj. Lavina. Sluníčko. Něco, co nejde zastavit, úplně vás to pohltí a víte, že už to nikdy nezmizí. Uvědomila jsem si, že ho miluju celou svou bytostí a nedá se to s ničím srovnat... S ničím co bylo. Protože všechno je nové. A nádherné. Mám totiž syna.

Tenhle článek píšu hlavně proto, že si myslím, že takových je nás víc. Jenom o tom nemluvíme, protože OČEKÁVÁME, že naše dítě budeme milovat od rpvního okamžiku a zaskočí nás, že je to jinak. Myslím, že je spousta žen, co pociťují ten příval lásky hned po narození jejich dítěte. Já k ním nepatřím. A nejsem proto špatná máma. Jen mi to trvalo o malinko déle... :-)

Krásný týden a budu ráda, když mi napíšete, jak to bylo u vás...

PetaPřidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy