ADV TOP
ADV LEFT

Krásný nový týden, holky!

Jaro někam zbaběle zalezlo, ale předpokládám, že si tím nenecháme zkazit náladu a uděláme si veselo aspoň v deníčku!! :-) Tak trochu jsem se minulý týden inspirovala u Šulánka v deníčku, byla tam neuvěřitelná legrace, smála jsem se tak, až jsem se bála, aby z toho Véčko nemělo nějaké trvalé následky?:-) Ale smích je zdravý, takže budeme mít extra zdravý dítě (s vrozenou závislostí na štrůdlu?):-) Proto bez okolků vyhlašuju téma pro deníček tohoto týdne - a to jsou VESELÉ HISTORKY Z DĚTSTVÍ. Myslím, že každý jich má spoustu a bude akorát těžké nějakou vybrat a popsat? Ale jak vás znám, tak to s přehledem zvládnete?:-)

U nás v rodině je oblíbená následující (dokazuje, jak jsem byla mrcha už od narození!!!). Mám sestru, která je o dva roky mladší než já. Když se měla narodit, "odložila" mě rodina k babičce a dědovi. Můj děda je strašnej pošuk a já jsem jeho první vnučka, takže mě odjakživa strašně miluje. Chodili jsme spolu s dědou do lesa vyřvávat: "Maminko Olinko, přines nám to miminko!" Byla jsem prý strašně natěšená a všem se vyprávěla, jak se budu o miminko starat, a které hračky mu půjčím? No a když se Verunka narodila a přinesli ji domů, tak jsem podle historických pramenů přistoupila k postýlce a řekla: "Maminko, tuhle holčičku už nikomu nedáme!" (Možná jsem předpokládala, že je to jenom "vzorek" na ukázku, který by šel ještě případně vyměnit?) :-) Potud idylické vyprávění. Když jsme měli Verunku doma asi dva týdny, tak jsem se jednou ráno probudila, vstala jsem z postele a ?.. a rozplácla jsem se jak široká tak dlouhá. Mamča ke mně přiběhla, nevěděla co se stalo a zjistila, že neumím chodit. Prostě jsem se nedokázala postavit. Absolutně vyšokovaná matka povolala otce a společně mě odvezli na středisko. Tam mamča s pláčem a vyděšená vyprávěla co se stalo (celou dobu myslela na dětskou mozkovou obrnu) a pak Petrušku postavili před paní doktorku a milá Petruška běhala jak čamrda!!! :-) Uklidnění rodiče mě odvezli domů, kde jsem následujícího rána opět nechodila. Až zkušená dětská lékařka naším vysvětlila, že milá malá Petruška prostě simuluje, jelikož doma těžko nese přítomnost své sestřičky? Dodnes je mi v rodině vyčítáno, že kvůli mně mamča přišla o mlíko a nemohla pak ségru dál kojit. A to jsem v tom prosím úplně nevinně, ani si to nepamatuju, znám to jenom z vyprávění?:-)

Mám ještě spoustu dalších historek, ale vyvalím na vás už jenom jednu. Bývala jsem krásná malá kudrnatá blonďatá holčička (ví bůh, co se s těma vlasama stalo....). Jezdívali jsme do Brné na termální koupaliště. Jednou dostal taťka za úkol jít se mnou na písek, mamča byla s malinkatou ségrou na dece. Šli jsme tedy bábovičkovat. Tatínek si sedl na lavičku a hlídal malou nahatou blondýnku (nenáročný úkol, zdá se?) a já? Já jsem se mezitím topila v bazénu. Vylovil mě plavčík (nebylo to nijak dramatické, vyhmátnul mě včas) a se slovy: "Vyřiďte mamince, že je kráva!" mě předal tetě, která mě odvedla k mamce na deku. No a s mamčou jsme si pak došli pro tatínka, který stále hlídal malou nahatou a blonďatou holčičku na pískovišti?:-)

DANCUL - doufám, že sis zuby už vybrala a tím končí veškeré katastrofické scénáře v tvém těhotenství!!!

PEPIGABO - slova jsou docela na nic, ale ty víš, holčičko, že na tebe myslím, tak se, prosím drž!

Přeju ty nejkrásnější Velikonoce a hlásím, že tu od čtvrtka nebudu, jedeme s kamarádama na chatu. Tak se tu opatrujte, nikomu cizímu neotvírejte a dávejte na sebe pozor! A nechte se vyšupovat a to pořádně! Je to zdravý!!! :-)

Peta a Véčko (29tt)Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy