ADV TOP
ADV LEFT

? ANEB VESELÉ ZÁŽITKY Z NATÁČENÍ ?

Ahojky holčiny,

Tak a je tu nový deníček. Ani nevíte, jak jsem se na něj těšila. A ještě ke všemu je jubilejní ? už třicátý!!! Člověk by ani neřekl, že se tak dlouho známe, co? Utíká to jako voda ? ostatně jako všechno... :-)

Jak víte, byla jsem celý minulý týden internetově poněkud mimo, pobývala jsem na oddělení rizikového těhotenství v Motole. Jsme s Véčkem v pořádku a nic nám nehrozí, tak jsem si říkala, že vám aspoň napíšu co se dělo.

V pátek jsem si po dobrém obědě s Gabčou a Kákinkou nakráčela do poradny a ačkoli se sestřička hodně snažila, tak míň než 140/100 mi prostě nenaměřila. Paní doktorka na něj koukla a řekla: ?A jedete!? Nejdřív jsem si myslela, že si dělá srandu, ale pak jsem pochopila, že to myslí vážně a humor mě přešel. Bylo to na mě asi dost vidět, protože mi paní doktorka začala hned říkat, že jsou tam krásný pokoje s terasou a hodný sestřičky. Řekla jsem jí, že i kdyby mi řekla, že přednosta oddělení vypadá jako Sean Connery nic to na mé otrávenosti nezmění. To jí fakt pobavilo. :-)(Mimochodem s těma pokojema a terasama měla pravdu, se sestřičkama už míň :-(). No, takže jsem to ořvala (plánovala jsem romantickej víkend s mužem a místo toho si mám jít lehnout do tý hnusný modrý budovy???) a chci tu napsat moc díky Gabče, bylo příjemný, že tam se mnou byla (chodíme ke stejný dr). Volala jsem muži a po té, co si přestal myslet, že si dělám srandu, jsme se sešli, dofrčeli domů pro věci a vyrazili do špitálu. (Mimochodem bylo docela složitý schrastit věci do nemocnice ? nějakou noční košili co by neměla díru a byla vypraná, župan nevlastním, bačkory jsem si vzala ty, co si k nám přinesla tchýně?:-)

Musím uznat, že na příjmu byli absolutně sladký. Změřili mi tlak (160/120) a fakt se divili, že se cítím dobře, ale mně bylo celou dobu fajn (kromě toho, že se mi tam hrozně, ale hrozně nechtělo). Zdeněk tam mohl být celou dobu se mnou a pořádně si užil Véčko když ho ultrazvukovali. Paní doktorka se mu snažila změřit stehenní kost, ale to nezná naše dítě ? ukazovalo jí všechny možný a nemožný části kromě toho stehýnka. No a kolem devátý večer jsem dorazila na oddělení rizikového těhotenství. Sestřička vrazila na pokoj a mým budoucím spolubydlícím rozsvítila jako gestapo, takže fakt dokonalý entrée. Ráno jsme se seznámili.

Jedna byla Ruska a jmenovala se Světlana (s druhou spolubydlící jsme jí přezdívali Kontrakce ? pořád si stěžovala, že je má, ale kdykoli jí připojili na monitor žádnou nenašli :-). Zvláštní případ, skoro neuměla česky, takže jsem za ten týdenní pobyt docela oprášila svojí letitou ruštinu, ale hlavně ? v nemocnici se jí obzvláště líbilo, vůbec se jí nechtělo domů a nejvíc ze všeho zbožňovala infúze magnesia. Dobrej případ. Vždycky když začali mluvit o tom, že by ji propustili, tak se jí záhadně přitížilo. A taky jí strašně chutnalo nemocniční jídlo (totálně nechápu ? klasický blivajzy na entou!)

No, a druhá spolubydlící mě zachránila. Byla totiž moje krevní skupina. Jmenovala se Jana a v bříšku měla už druhýho chlapečka a na středu naplánovanej císařskej řez. Všechno bylo nakonec jinak a ve čtvrtek se jí přirozeně narodil nádhernej chlapeček Matteo (tatínek je Ital), který vážil 3700g. A to jí ještě v úterý tvrdili, že má maximálně 2,8kg! A pak věřte doktorům?:-)

Musím říct, že doktoři na mě byli strašně moc milí, mělo to jedinou chybu ? na všechno mají strašně moc času a pokud nejste vyloženě dotěrné a netlačíte je ke zdi, tak vám moc informací opravdu neposkytnou. Pokud už s vámi začnou mluvit, zvolí takový jazyk, že asi předpokládají, že máte těsně před státnicema na medicíně a když naznačíte, že nechápete, zvolí jiný extrém, a mluví s vámi jako by vám bylo devadesát a měli jste vážnou vadu sluchu. :-(

Ale jinak tam byla i docela prča ? na UTZ mi tvrdili, že je Véčko nějaký malý, až nakonec zjistili, že opravdu nejsem v 32., ale teprve v 26.tt :-). Jo, a ještě jeden kousek umí to naše dítě ? nesnáší očumování a sledování všeho druhu, takže když každý večer chodila sestřička s přenosným monitorem, který sleduje, jestli miminku bije srdíčko, opakoval se skoro pokaždý stejný rituál. Ten monitor vypadá jako přenosnej mikrofonek se kterým vám jezdí po břiše. Někdy je dost těžký srdíčko miminka najít ? záleží jak je mimís natočenej a tak někdy slyšíte spíš jak proudí krev mamince než miminku. Nicméně Véčko usoudilo, že jeho teda nikdo sledovat nebude a každej večer si ten mikrofonek vyčíhalo a pořádně ho nakoplo? Udělá to docela řachu a většinou ho pak už sestřička nenaháněla, prostě usoudila, že když kope, tak mu srdíčko tluče?:-))

Takže mi vyšetřili úplně všechno co se snad dá vyšetřit a po delším přemlouvání jsem z nich dokonce i dostala nějaký info o eklampsii ? takže kdyby měl někdo zájem, může se s důvěrou obrátit ? jsem docela dost informovaný laik. Strašně moc jsem ocenila všechny informace, které mám z emimča, strašně to pomohlo, aspoň jsem většinu času věděla o co jde. Ale stejně, když mě v pátek pustili ? připadala jsem si jak když mě propustili z vězení a rovnou z nemocnice jsme odfrčeli do čínské restaurace?:-)

Víkend byl parádní, užívala jsem si muže, byli jsme navštívit kamarády v mém rodném městě, koupili jsme kočárek a v neděli jsme byli s Táňou, Ondrou, Assonem a Elsinkou na prochajdě ? tímto se jim veřejně omlouvám, že jsem jim sežrala skoro všechen štrůdl (vůbec, Táňo, nevadilo, že v něm nebyla strouhanka?:-))). Moc prima víkend. Taky jsme tchýni napráskali, jestli je Véčko Vojta nebo Valuška, byla za mnou totiž v nemocnici na návštěvě a nějak jsem jí nedokázala lhát, že jsme si to nenechali říct. Měla fakt nefalšovanou radost, normálně brečela, fakt moc dojemný. Akorát mají s mojí mamčou obě trauma, že bychom neměli mít kočár doma, mně to teda nevadí, nejsem extra pověrčivá, ale pro klid babiček ho asi někam odlifrujeme?

A je tu poslední ? nejdůležitější odstavec ? aneb ? SRAZÍK SRAZÍK SRAZÍK!!!!

Takže, milé dámy, milí pánové, milí mimísové a všichni ostatní. Moc se těším, že se zase uvidíme a vymluvíme si hlavy. Termín je sobota 27. 3. 2004 kolem 16 nebo 17 hodiny, ještě se domluvíme přesněji. Místo necháme jako minule (zejména proto, že ani mě, ani nikoho z poradního sboru zatím nic lepšího nenapadlo) ? tudíž ? Pizzerie Coloseum na Andělu. Prosím, prosím, smutně koukám ? kdo hodláte dorazit (doufám, že nás bude hafo!!!), pošlete mi mailík, abych nemusel hledat osoby a obsazení v komentářích v deníčku a to do ČTVRTKA 25. 3. 2004, abych mohla učinit rezervačku!!! Pokud ví někdo o nějakém supr místě, tak sem s ním, ale muselo by to být rychle?.

Opatrujte se.
Těšíme se na sobotu,
Peta a Véčko (26+1 tt)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy