ADV TOP
ADV LEFT

Vykouklo na mě na FB a tak jsem si to tu musela obnovit :-) (Nechávám to i se seznamem deníčku - nostalgicky... ;-)


Kde se vzal, tu se vzal... Malinkatý pan uklízeč. U nás doma. A já žasnu, zírám, dojímám se. Několikrát za den, co za den, xkrát do hodiny mě absolutně dostane svým smyslem pro pořádek. Po nás to nezdědil, fakt jsme ho k tomu nevychovali (jsme spíš chaotici). Má to vrozené?

Například. Už měsíc máme rýmu, střídavě někdo. Papírové kapesníky v krabici jedou ve velkém. Jsou na okně v obýváku. Nikdo mu to nikdy neřekl, nikdo neukázal. A přesto. Vašík si jde pro kapesník. Nedosáhne na parapet na tu kapesníkovou krabici. Jde do koupelny pro stupínek. Přinese si stupínek. Vezme si JEDEN kapesník. Vysmrká se. Odnese kapesník do koše. Odnese stupínek. Zatleská si. Já omdlívám... (Pak to má ještě verzi, že stupínek není na svém obvyklém místě v koupelně, což ho dokáže dohnat k zuřivosti... ;-))

Pokud jsou všechny kočky doma, postupně je pochytá a kočičími dvířky jednu po druhé uklidí do kumbálu... Po uklizení každé jedné kočky (máme jich 6) zatleská a nadšeně zvolá TAK!, jako že další kočičí nepořádek odstraněn :-)

Jdeme do školky. Valu zasažená nervovým plynem sedí a hledí... Dávám instrukce, co svléknout, co kam uložit. Vašík sedí na lavici a nespokojeně jí pozoruje. Pak se zvedne a uklízí jí kalhoty, nákrčník, čepici, srovná boty... Obejde šatnu a srovná boty všem dětem ve školce...

Po obědě jde spát. Moudře pokývá hlavičkou, že jako - ano, jdeme spinkat, vezme si plyšového krtka, dudlík a vylezeme schody... V pokojíčku binec... Odloží krtka, odloží dudlík, jde uklízet binec. Všechno uklidí, pak teprve si lehne, udělá mi pápá a s krtkem v objetí usíná...

Má to i své nevýhody - odmítá jít ven ve špinavých botách, jsou bléééé a musej se vyčistit. Odmítá sedět na své židličce, pokud má špinavý podesdák. Přeruší jídlo, když mu něco ukápne na stůl a v konzumaci pokračuje až po odstranění onoho bléééé fleku ze stolu. Nesnese upatlané ruce. Vášnivě rád si čistí zuby. Z ďolíků na příjezdové cestě tvrdošijně nosí navežený písek zpátky na hromadu, protože se přece nemá válet po celé zahradě, ale má být U-K-L-I-Z-E-N-Ý!!!

Je k sežrání roztomilý. O tom žádná :-) A někde v hlubinách mozku mi bliká kontrolka a musím tvrdě potlačovat představy Vašíka jako pořádkumilovného manžela. Dokázal by své ženě udělat ze života poměrně peklo, pokud by nesdílela jeho hodnoty... :-) A tak vlastně jako alibi píšu tenhle článek - abych jednou mohla říct - milá snacho, fakt jsem ho tak nevychovala, prostě se tak narodil. :-)

___________________________

 

4. 3. - Michael (Norreen) narozeniny

 

6. 3. - Lukáš (Lenoška) narozeniny

 

8. 3. - Gabriela svátek

 

10. 3. - Alibaba narozeniny

 

10. 3. - Viktorie svátek

 

21. 3. - Adka narozeniny

 

23. 3. - Veronika (Lenoška) narozeniny

 

25. 3. - Veronika (Kačula) narozeniny

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy