ADV TOP
ADV LEFT

Přestože většina květníčkovských předškoláčků už má zápis za sebou, napíšu pro zajímavost, jaké úkoly plnily děti při zápisu u nás. Zn.: nového deníčku je již třeba.

Je už celkem známo, že jsme s Áňou absolvovali dva zápisy, jeden na naší spádové škole, ke které mám jisté výhrady, a druhý na jiné, nespádové ZŠ.

Na spádové škole jsem u zápisu byla přítomna, seděla jsem u stejného stolečku jako Áňa s paní učitelkou, takže zatímco jsem vyplňovala papíry, mohla jsem i poslouchat na co se ptají.

Spočítat sluníčka i smajlíky zvládla, i když o smajlících nejdřív prohlásila, že jsou to také sluníčka. Sourozence nezapřela, kde bydlí (adresu) jsme jí naučili, datum narození ne.

Barvy zvládá v pohodě, dokonce, jak sama prohlásila, trefila i tu pravou a levou stranu. Vybarvuje opravdu pečlivě (na můj vkus až moc pečlivě = dlouho to trvá).

Dokreslování postavy i hledání a doplňování rozdílů proběhlo v pohodě.

Psací písmena viděla asi poprvé v životě, i když možná něco zahlédla i ve školce, protože psací "a" poznala. Obkreslila ho přesně v opačném směru, tj. zprava doleva, od ocásku. Ostatní jí už učitelka napovídala ve stylu "šikmo nahoru, oblouček, atd.".

Artikulaci musíme ještě pilovat, sykavky a r, ř, ale nikomu to nevadilo. Na sluchovou analýzu už nedošlo, ale první písmeno pozná, poslední zatím ne, na to má minimálně půl roku čas.

Shrnuto, podtrženo, zralá je.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy