ADV TOP
ADV LEFT

Dost často jsem slýchala, že dcery si obtočí tátu kolem prstu... Zejména když byly holky ještě v břiše a někdo se dozvěděl, že čekme holčičku, tak v 60% případů to komentoval nějak v tom smyslu, že to budou tátovy holčičky... :-)

Valuška je samozřejmě tátova holka, ale neumí to. :-) Prostě tam tu bezbrannou květinku, co potřebuje zachránit od mužného otce (později partnera) nemá... V některých situacích jí pozoruju a v duchu si říkám: "Holka, stačilo by ti takhle malinko a udělal by všechno co chceš..." Ale ona to prostě neudělá, není to její styl. :-) Je přímá, se všemi důsledky a nějaký ženský kličky jsou jí šumák...

S údivem proto sleduju svoji druhou dceru, která "to" v sobě jednoduše má. :-) Umí to nejen s vlastním otcem, ale i s většinou chlapů ve svém okolí - se svými bratry, s pediatrem, se strejdou, s pošťákem... Umí dát hlavičku na stranu, zamrkat svými předlouhými řasami, mírně se pousmát... Až jí dorostou vlásky, bude si je jistě roztomile kroutit na prstík... ;-)

Když se táta zlobí, umí to otočit tak, že končí u něj na klíně a nechá se milostivě hladit, aby si jako otec odčinil, že na světlo svého života zvýšil hlas... ;-)

Strašně mě baví to pozorovat. Zejména proto, že já sama "květinkování" vrozené nemám... Musím přiznat (vědoma si toho, že muž to tu čte), že ho občas používám, protože je to o hodně jednodušší, ale pořád mi přijde upřímnější si sednout a říct, co potřebuju přímo.

Jo a ještě to květinkování - říct něco na rovinu je fajn. Ale některý věci se prostě jednodušeji dělaj jinak - snažím se tvářit, že některé věci nezvládnu. To je v podstatě původem chlapská taktika - předstírat, že něco neumím, popř. mi to nejde a ženská to automaticky začne dělat. ;-) Takže já jsem třeba absolutně schopná si dojet přezout sama auto - ale nikdy to neudělám, protože bych to pak už musela dělat vždycky, a s dětma s sebou není o co stát... Radši se tvářím, jak úplnej prosťáček, každej rok si nechám vysvětlit rozdíl mezi letníma a zimníma gumama, znova se naivně zeptám, proč se musí měnit, co by se stalo, kdybych jezdila pořád na zimních a tak... Závěrem přihodím pár obdivných slov, že absolutně nechápu, jak se v těch mnoha druzích pneumatik může vyznat, když mě připadají všechny stejný a jak to, že ví, že nejlepší jsou Bridgestony, vyslechnu si porovnávací test pneumatik, hodím poslední hlášku typu, že to bych já nikdy nepochopila... Už se za to ani nestydím, beru to asi jako svatební námluvy tetřevů hlušců nebo tak něco - taky potřebují určitý rituál, aby dosáhli svého... :-))

Tak jak to máte vy? 

Ještě mi to připomnělo scénu z Obecné školy, kterou nejsem schopná najít na YB. Svěrák spravuje rádio a Šafránková vaří večeři? Víte, kterou? :-)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy