ADV TOP
ADV LEFT

Dneska nebylo nijak extra a tak strašně se mi nechtělo je mobilizovat k pobytu venku... Ale nakonec máme toho psa, takže to je dobrá páka... Šli jsme na Tři Cecky (místní název pro tři pidikopečky nad Knobloškou).

Bylo to skvělé - šlapali jsme, Katniss lítala okolo, Valu chodila zásadně mimo cesty, Violka si hrála na pirátku, takže skvěle zabavená, Vašík s Vojtou... Vašík s Vojtou měli nějaký konflikt, který neskončil dobře.

Aneb ať žije puberta!

Nenápadně a plíživě se do odpolední rodinné pohody vloudil nelad... A ani nevím, jak se to stalo, ale najednou leželo nejstarší dítě ve křoví a odmítalo jít dál... Tak jsme chvíli vysvětlovali a pak jsme ho tam nechali, že nás dojde.

Ne tak Violka. Violka se nesmířila s tím, že by tam její nejstarší bratr měl zůstat a nepokračovat v cestě s námi... Chvíli o tom špekulovala a pak se rozhodla pro něj vrátit. Takže jsme se vrátili všichni.

Stála před roštím a mluvila s bráchou a najednou jí slyším, jak říká: "Ty to asi nechápeš! Rodina musí zůstat pohromadě, aby nezanikla!"

S bráchou to ani nehlo. Přesvědčen o své pravdě a nepochybně i křivdě dál ležel ve křoví. 

Ovšem se mnou to hnulo velmi. Minimálně mi to hodně pomohlo v tom, že jsem neřekla něco ošklivého, čehož bych později určitě litovala... A o 15 minut později se nějak stalo, že celá naše rodina pokračovala v procházce dál...

 

Budu si to dlouho pamatovat, díky Violetko. Prostě "Rodina musí zůstat pohromadě." (i když je to někdy docela náročné ;-))

 

Věnováno diskusi Třetí až čtvrté, popř. páté a další dítě - zejména poddiskusi o pubertě a více dětech :-))

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy