ADV TOP
ADV LEFT

"Mamííí, ať se na mě tak debilně nekouká, on to dělá schválně!" 

"Valušo-Palušo, ty jsi ale žalobníček, to svět neviděl!"

"Mamíííí, ať mi dá to musli!!!"

"Si ho podej sama, když jsi pořád tak chytrá!!!"

"Mamííí, ať si jde Vojta taky vyčistit zuby!"

"Nikdo nemá horší sestru na světě než já!"

... tady někde jsem to utla, poslala každého do jiné místnosti a ušetřila si tak desetiletí ve věznici za vraždu. Opravdu jsou tohle moje děti? Věkově blízko, což je jako výhoda, neb se zabavěj a budou mít k sobě VZTAH?! Jo, vztah k sobě teda mají, ale jeho vřelost nějak nezvládám... Kde jsem udělala chybu? 

Není mi dopřáno úvahu domyslet... Jsou oba v naší předsíni (v žebříčku nejmenších předsíní na světě se umístila asi na čtvrtém místě) a rvou se o lžíci na boty... Než stihnu zasáhnout, stává se z obouvacího nástroje zbraň. Soptím, tohle fakt nemám zapotřebí. Následuje dlouhý rozhovor v autě, neposlouchají mě... Ostatně já v jejich věku taky neposlouchala. 

Je odpoledne, vyzvedávám je v družině. Cestou myslím na to nepovedené ráno. Jaký kontrast v porovnání s tím, že když jeden jede na týden pryč, je ten druhý jako tělo bez duše... Vzpomenu si na Valušku, jak každý večer plakala, že si s ní Vojta nebude před spaním povídat, když byl pryč... Jsem odhodlaná v hovoru pokračovat.

Otevřou se dveře auta. Vojta ukládá na přední sedadlo aktovky. Obě aktovky. Trkne mě to. Jako, že vzal i Valčinu? Valča nastupuje a přitom se shýbne pro Vojtovu zapomenutou peněženku:

"Dávej pozor, Vojtí, nebuď jako já, já všechno ztratím..."

"Valu, někdy ztrácíš věci, ale vymýšlíš nejlepší hry na světě, jsem ti to včera zapomněl říct..."

Polykám zbytky mravokárného rozhovoru. Vrývám si do paměti příslušnou chvíli a když přijíždíme domů a Vojta jde pomoct ségře opečovat králíky, roztékám se blahem...

Škoda, že nikdy nevím, s jakým sourozeneckým nastavením se probudí. :-)

Ale vyniklo by to, že se mají hodně rádi bez toho všeho hašteření? Asi ne. Díky za každé klidnější ráno, ale holt i ta neklidná mají svůj význam. Aspoň pro mě určitě.





Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy