ADV TOP
ADV LEFT

Tohle mi dneska připomenul facebook... Pořád platí! Síla s námi všemi!


Yoda se probudil. Bylo vlídné ráno, vzduch voněl. Zhluboka se nadechl. Síla byla při něm. Věděl, že dneska to opět dokáže. Ale dokážou to i oni?

Pomalu spustil své malé zelené nohy z postele a tiše se vydal pro kávu. Uvařil si ji, zacvičil Pozdrav slunci a šel budit učedníky. 

Nejstarší učedník se probudil hned a Yoda jej vlídně vyzval k sestupu do přízemí. Prostřední učednice mručela a vůbec nevypadala, že k ní Yodův pokyn pronikl. Yoda se smířeně usmál a párkrát do ní dloubl holí... Nereagovala. Přitvrdil, hůl byla učednici zřejmě nepříjemná, proto za hlasitého protestování a hekání vylézala z postele... Zvuky, které vydávala probudily úplně nejmladší učednici... Dožadovala se "dolů, dolů" - Yoda ji se širokým úsměvem položil a Síla mu dopomohla k tomu, že učednice ulehla a obejmula plyšáka.

Yoda scházel po schodech dolů, chtěl sletět, ale vnitřně věděl, že Síly bude ještě potřeba, a proto ji šetřil. 

Oba učedníci leželi na gauči a nereagovali na nic. Yoda se zhluboka nadechl, hlasitě vydechl a nechal je být... Vydal se do kuchyně, kde rychlými a jasnými pohyby udělal dvě svačiny. Bylo vidět, že v tom má značnou praxi.

Na gauči zatím žádná změna nenastala. Yoda zvedl obočí a opět se spustředil a vysílal pozitivní myšlenky...  "Ty na čas mysleti bys měl, padawane.", řekl tiše, ale důrazně a šel si po svém.

Čas se nachyloval, neúprosně se blížila doba odchodu učedníků do školy. Do odchodu na autobus zbývalo 5 minut. Nahá padawanka stála uprostřed obýváku a hořekovala nad tím, že nepozná, jaké oblečení se k sobě hodí. Nejstarší učedník po ní hodil její pyžamo a křičel, aby už se proboha oblékala. Yoda nezasahoval do situace, jen se šouravou chůzí odebral do šatny, kde jedním hmatem uchopil dva k sobě skvěle padnoucí kusy oděvu a nechal je doletět k padawance. Kvílení utichlo.

3 minuty po termínu odchodu na bus stáli oba padawanové v předsíni. Jeden byl i dokonce nasnídán. Padawanka učesána. Yoda si pomyslel, že se opravdu lepší a pohladil ji po vlasech. Odešli. Ale Yoda dál stál v předsíni, věděl, že se vrátí.

Do minuty byl zpět padawan, neb si zapomněl cvičební úbor. Našel jej, zamával Yodovi a odcházel. Yoda mávání opětoval, ale věděl, že se to ráno ještě nevidí naposledy. Ano. Za několik minut byli zpátky oba učedníci, neb si zapomněli peněženku s penězi na autobus...

Yoda definitivně zamkl vchodové dveře. Oknem viděl padawanku, jak nedbá na čas a sbírá jahody. Usmál se a poslal jí trochu Síly, aby ten autobus přeci jen stihla a nemusela jít pěšky.

Pak si sedl na polštář, spokojeně se opřel a tiše meditoval.

Další ráno proběhlo. A Síla byla s ním a jeho učedníky.

Měl štěstí, nebýt Síly, asi by začal pít. ;-)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy