ADV TOP
ADV LEFT

Situace: Áčko (6) a Béčko (3,5) mají letět s prarodiči na dovolenou k moři Čas: večer před odletem (odlet 5:00 ráno)

Mám celkem sbalený kufr. Nikdy jsem nikam neletěla, bádám, co se smí a nesmí do letadla. Áčko už od pondělí bolí uši. Se střídavými úspěchy se nám podaří uši zaléčit do stadia bolí jen sem tam. Áčko nemá horečky a je v celkem dobré psychické pohodě. I tak ho držím doma. Preventivně. Béčko přijde z venku, prý ho bolí břicho. Moc tomu nevěnuju pozornost. Je čas večeře. Nabízím krupičnou kaši. Áčko nadšené, Béčko chce jen kaši bez krupice. Vařím večeři. Béčko pořád bolí břicho. Pro jistotu jdu do večerky pro kolu. Béčko nevečeří a stále ho bolí břicho. Plačícího ho otec rychle omývá od písku a já ukládám do postele. Rozestýlám postel Áčku a přemýšlím, že dám Béčku k posteli kýbl. Zvuky za zády mě ujistí, že už je pozdě. Rýže od oběda je všude. Přenáším Béčko na záchod, cestou utrousíme rýži do kuchyně, předsíně a pak po celém záchodu. Nepatrné množství skončí i v míse. Sprchující se mokré Áčko vyndá otec z vany, já umisťuji šokované Béčko. Blesková sprcha, čisté pyžamo. Otec uklízí podlahy po bytě, já postel. Béčko jde do čisté postele, Áčko do vany. Chvíle klidu. Doklízíme byt, pustíme pračku. Áčko jde do postele, poslouchá pohádku. Vážím zabalený kufr, vejde se do váhového limitu. Uvažuji, že přidám do přední kapsy pár hraček. Volám babičce, ať si na dovolenou sbalí léky na žaludek. Po chvíli zjišťuji, že Béčko opět zvracel. Na čistý polštář. Toleruji, že se netrefil do kýble jen proto, že spal. Kupodivu pyžamo je čisté. Přesun Béčka do mojí postele, otec ho do své postele preventivně nechce.

Ledová kola nepomáhá. Opět úklid. Vybaluji z kufru léky a následuje pokus o podání léku na zklidnění žaludku. Žaludek našeho Béčka má jiný názor a lék je obratem dopraven do kýblu. Áčko se musí jít podívat, jak Béčko zvrací. Chvíle klidu. Chystám si večeři a jídlo na ranní odlet. Béčko se naučil zvracet do kýble. Úspěch. Áčko už spí. Přesuneme Béčko na matraci do obýváku, kde usne. Další zvraceni, další pokus o vpravení léku. Jiného, ovsem má stejný dávící účinek. Chvíle klidu. Koukáme na film. Sousedka donese lék číslo tři. Béčko spí. Když se probere, vpravujeme lék číslo tři. Ten už zůstal v žaludku. Béčko má žízeň, vařím čaj, pak usne. Věším vyprané prádlo. Znovu balím kufr.

Později přesun Béčka k nám do postele, uléháme všichni. Jakmile usnu, Béčko chce napit. Spím trhavě přesně 3,5 hodiny. Během noci má Béčko horečku nebo žízeň. Budíček 1:30. Budím Áčko, je mu zima a obléká se. Budím Béčko, vpravuji lék na horečku, otec ho obléká. Obě písmenka si dají čaj a odjíždíme na letiště. Béčko jede s mým velkým plyšovým psem. Doufám, že ho nebude chtít do letadla. Béčko cestou na letiště usne, Áčko komentuje tmu a bolí ho uši. Zapomněla jsem do kufru přibalit ty další hračky. Na letišti už je babička a děda, Béčko se probouzí v lepší náladě. Instruuji babičku ohledně léčby obou písmenek. Mám dojem, že to moc neregistruje, naštěstí jsem jí doma všechno sepsala. Děda nám balí kufr do igelitu. Víra v babičky zkušenosti a dědovo smysl pro humor přehlušila obavy o děti. Po odbaveni máváme Áčku i Béčku a směřujeme vstříc probouzející se Praze a 12ti dnům volna. Máme doma malovat a stěhovat. Chce se mi spát.
Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy