ADV TOP
ADV LEFT

Tak jsme přešvihly (jak říká moje dcerka) zase další Princeznovský bál. Minulý rok byl na Slavkově, což máme kousek. Jenže já si na to vzpomněla až v září. Předminulý rok byl na Konopišti, to máme také kousek (od babičky), tam jsme tedy byly, ale jen chvíli. Pršelo a byla strašná zima. Manžela jsem tam ale přesto vytáhla s vidinou, že "v tomhle počasí tam přece nikdo nepojede" a nebudou tam ty fronty, co předpředloni na Sychrově. Omyl. Podobný myšlenkový pochod zřejmě proběhl v hlavě většině rodičů, možná jim bylo také líto natěšených dětí, ale dopadlo to tak, že v tom dešti a v té zimě tam bylo mnohem, mnohem víc dětí, než jsem čekala, a mnohem víc dětí než na Sychrově. A tak jsme u jednoho stanoviště čekaly a čekaly, až i mé dítě seznalo, že to za to opravdu nestojí. Letos měl proběhnout bál na Kačině, zámku nedaleko Kutné Hory, tuto sobotu. To máme zase kousek :-) Na internetu jsem si zjistila, že na Kačinu jezdí z Kutné Hory autobus (manžel byl toho času kdesi na čtyřtisícovce ve Švýcarsku), k babičce jsme dovezly princeznovské šaty, princeznovské střevíčky a korunku. Ten zážitek, chodit celý den oblečená jako princezna si, jak jsem minule na Sychrově viděla, nenechá ujít ani leckterá maminka. Nikdo Vám neříká, že je nevhodné chodit vyoblíkaná jako princezna po ulici, a hlavně, prohlídka zámku vedená princeznou navíc v houfu dalších princezen je neuvěřitelně autentická...

Navíc vstup je zdarma a jako odměnu tenkrát malá dostala několik časopisů vydavatelství Egmont (Princezna a spol.), které ty plesy pořádá a které jsou tak drahé a nic moc zajímavého v nich není, že je většinou odmítám kupovat. Ale malá po nich touží.

Měly jsme tedy několik dost dobrých důvodů vyrazit na Kačinu i v sobotu v ohlašovaných více jak 30 stupňových vedrech. Ale čert (nebo anděl?) tomu chtěl, že den předtím jsem zjistila, že autobusy na Kačinu jezdí jen v týdnu. O víkendu nic. Autem nás tam nikdo nechtěl hodit. Neteř ráno po tahu spí (navíc ten zbytkáč...), sestře se ve vedru nechtělo. A já sama sice řidičák mám, ale už 20 let jako bych neměla. Potkat mě na ulici za volantem je životu nebezpečné mně i těm zúčastněným.

Tak jsme zůstaly doma. Umíte si to představit? Dcera touží jet na ples. Já toužím jet na ples. Prima výlet, prima zábava, fronty nefronty. Grrrr....

A pak jsem dostala nápad. Uděláme si ples princezen doma. Obléknem se za princezny, vymyslím úkoly a hlavně (pro dceru) bude i ta odměna...

Nakonec to dopadlo tak, že babička si ve 35 stupních oblékla sukni, jakousi starou košili, šátek přes ramena, na hlavu rozcuchanou paruku a do ní zapíchala několik brček. Dělala babu jagu a malá měla za úkol jít k ní do služby, splnit 4 úkoly a zachránit tak prince zakletého do kocoura (který se nic netuše chladil na chodbě ve "vysoké věži" v prvním patře rodinného domu). A tak dcera přecházela žebřík a pod ním "temnou tůň", pásla koně (a baba jaga jí je brala před nosem), vyjmenovávala zvířata s "bombou" v ruce (znáte tu hračku?), hádala hádanku z "modrých karet" a přenášela bazén hrníčkem do kastrolu. Babu jagu pak porazila nafukovacím míčem a utíkala zachraňovat prince. Pan král=dědeček na vozíku, s papírovou korunou, žezlem a opravdovým jablkem pak statečnou princeznu oddal s kocourem. A z něj se polibkem (v bohaté fantazii mé dcery) stal překrásný princ.

Tak jsme se celá rodina už hodně dlouho nenasmála...

O něčem takovém asi mluví ti, co říkají, že máme volbu - např. jestli být otrávení a naštvaní, nadávat na městskou dopravu, na počasí, na sestru, nebo jestli to vzít do svých rukou a proměnit nezdar v něco nezapomenutelného. Nevím sice, jak moc je opravdu pravda, že každý má tu volbu, ale je rozhodně dobré to někdy zkusit a zjistit to.... Tak až zas něco někdy nevyjde, jak jsme si představovali, tak hurá, můžem zjistit, jak na tom jsme! A hlavně, ta tvořivost.... :-))

Teď by mě už jen zajímalo, jaký ten ples letos byl, určitě tam z Vás jel. Tam jezdí davy lidí. Po tom sychrovském jsem byla nadšená a od té doby tam neustále chci jezdit. Ale třeba není zas tak moc oč stát, kdo ví... Já jen jestli mám na příští rok zase plánovat nějakou samostatnou akci :-)
Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy