ADV TOP
ADV LEFT

Už několik dní mám nutkání napsat "předporodní" deníček. Něco mě k tomu pořád nabádá... tak jsem dnes tomu pocitu podlehla a pustím se do toho...:

Jsem dnes ve 38tt (37+2) a těším se na  porod. (Malá bilance: Třikrát jsem rodila v porodnici pomocí vyvolávání, dvakrát pro přenášení a jednou (podle mě zbytečně brzo, když to nyní posuzuji) kvůli prakticky chybějící plodové vodě.)

Vždy jsem toužila porodit přirozeně a nepodařilo se mi to ani jednou. Chtěla jsem zažít, jaké to je, když porod začne sám od sebe a ne tabletou.... jaké ty bolesti jsou, když to začne samo? Menší? Větší? Trvá to déle? Spoustu otázek jsem měla, ale zatím mi nebyly zodpovězeny...

Při třetím těhotenství jsem se k tomu přirozenému porodu hodně upnula, ale nakonec opět vyvolávání... Ovšem při samotném porodu, byť nezačal sám, jsem konečně pochopila, že to může být krásný zážitek... a to byla jedna z věcí, proč jsem chtěla už tehdy rodit ještě jednou... ten krásný pocit ve mě zůstal (i  přes ty lékařské zásahy).

Nyní se blížím ke svému čtvrtému porodu a už nic neočekávám... nechávám věci plynout a jen si tak sním o tom, jak ten čtvrtý porod asi bude probíhat... k ničemu se ale nevážu. Beru to jako příležitost k rozjímání o příchodu nového života, o jeho křehkosti a jedinečnosti.... Snažím se udržet mysl i srdce otevřené všemu, co přijde a děťátku dát šanci, ať si samo vybere, jak a kdy přijde na svět....

Každého "poslíčka", každé tvrdnutí břicha, které vypadá "trochu nadějně" vítám s láskou a otevřenou náručí, protože mám pocit, že mě o maličký kousek posouvá ke krásnému a třeba i přirozenému porodu.

Tento deníček nebyl dlouhý, ale věřím, že bude mít pokračování v popisu porodu a jsem sama zvědavá, jak to nakonec všechno dopadne.... :-)

Prosím držte mi palce... ať se mi počtvrté vyplní můj sen.

Děkuji všem, kdo přečetl a posílám hodně zdraví a lásky.

Lidundju + 3 (Vojta 7, Maruška 4,  Ládík 2)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy