ADV TOP
ADV LEFT

Píšu svůj třetí a zároveň poslední příspěvek do rubriky těhotenského deníčku. 
Jakmile jsem začala jen trochu víc krvácet, samozřejmě jsem jela do nemocnice na pohotovost. Bohužel už pozdě. Plod byl dávno mrtvý, takže mě doktorka potratila sama. Takže ten zánět močového měchýře byl nejspíše důsledek toho, že byl v děloze mrtvý plod. Samozřejmě jsem musela doktorce odpovědět na otázky, jaké léky beru a znovu vyprávět celý příběh o svém infarktu a klinické smrti. Už se toho nikdy nezbavím!!!!! Bude mě to pronásledovat kažkou návštěvu u jakéhokoliv lékaře!!! Doktorka a sestra se samozřejmě nestačily divit, měly spoustu otázek, které s potratem ani nesouvisely, protože s takovým případem, jako jsem já, se prý ještě nesetkaly. No nic, doktorka mě vyčistila z toho nejhoršího, řekla, že příroda je moudřejší než my, a poslala mě domů do postele. Zítra ráno, v sobotu, naklusejte  na kardiologii na předoperační vyšetření, a potom přijďte k nám na kyretáž. 
Tak jsme dnes, v sobotu 10.9. 2011, dorazili s manželem do nemocnice a začali obíhat kardio a gyndu. Manžela jsem takhle plakat ještě neviděla. Je to chlap jak hora, má 110kg, ale plakal jak dítě, protože měl o mě hrozný strach.
Na kardio nevěděli, co přesně se mnou mají udělat, tak mě natočili jen EKG a poslali mě na gynekologii. Tam si lékař (rodil mě druhého syna a nedám na něj dopustit, je opravdu perfektní), přečetl všechny mé zprávy, zatelefonovat na kardio a šel si se mnou a manželem promluvit. Z výrazu jeho tváře jsem vyčetla, že není něco v pořádku. 
Oznámil mě, že rozhodně nehodlá riskovat mé zdraví, protože mám už dva syny, o které se musím starat, a že mě rozhodně nechce nějak ublížit. Furt jsem nějak nechápala, o co mu jde. Kyretáž je operace pod slabou narkózou na 15 minut. Udělal mi ultrazvuk, důkladně se seznámil se situací v mém břiše, a řekl mi: "Vy jste strašně statečná žena, četl jsem, co jste všechno zvládla, trochu zatnete zuby a za 5 minut bude po všem." 
Mluvil o kyretáži bez narkózy. 
I 15ti minutová narkóza by pro mě byla prý příliš riskantní, a on není blázen, abych mu kvůli banální operaci zůstala na sále. Stále mě utěšoval, hladil po ruce, povzbuzoval, dodával odvahy. Byl skvělý. Všechno řekl i manželovi a víceméně si vyžádal souhlas i od něj, provést kyretáž bez narkózy. Tak jsem se během 2 minut ocitla na operačním sále. Byl tak doktor, já a dvě sestry. Každá stála po mém boku, hladily mě po ruce a neustále utěšovali, že za 5 minut bude po všem. Ale stačilo se jim podívat do očí. 
Tak soustrastné pohledy jsem dlouho neviděla, a že mě teď po tom infarkt lituje dost lidí. 
Doktor byl skvělý, říkal mi každý krok, co udělá. Radil, jak mám dýchat, kdy se zhluboka nadechnou, kdy zase úplně vše vydechnout, aby bolest byla co nejmenší. No, stejně asi mají na tom operačním stole obtisky mých zarytých nechtů. Slzička skápla asi jen jedna. Držela jsem se prý velmi statečně. Jedna sestra mi řekla, že se s takhle silnou ženskou ještě nesetkala. Ani to kvůli pláči nemohla doříct a utekla do šatny. Doktor mě ještě vychválil před manželem, ale taky mu oznámil, že další těhotenství by pro mě bylo strašně rizikové. Takže prostě další pokusy o miminko už nebudou.
Já se z toho nějak vyhrabu, zvládla jsem už horší věci, ale je mě strašně líto manžela, že jsem mu nemohla dát biologického potomka. Ale bere to statečně. Prý jsme se snažili, zkusili to, ale nebylo nám přáno. A on prý nehodlá riskovat mé zdraví kvůli dítěti. Prý máme už dvě děti (myslel mé syny), a to nám musí stačit.
Za jeho přístup mu chci strašně moc poděkovat, je to prostě ten nejlepší chlap na světě.
Vám všem, čtenářkám BC přeji, abyste byly šťastné a spokojené. Radovaly se z každého dne a z každé maličkosti. Žabomyší hádky hodily za hlavu a na svoje rodiny se stále jen usmívaly a užívali si jejich přítomnosti. A abyste byli všichni moc zdraví!!!!!
Dulinka
Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy