ADV TOP
ADV LEFT

Housce a tygříkovi bylo 14 měsíců. Od posledního příspěvku uběhlo spousty času. K dnešnímu dni Ondřej chodí a Matěj se vytrvale snaží naučit to stejné.

Hoši se zdokonalili v bojových uměních. Mají hned několik oblíbených technik. Matěj se vyspecializoval na přesné zaměření náušnic v uších, následné prostrčení ukazováčku kroužkem s finálním trhnutím směrem k sobě popř. dolů. Je-li technika správně provedena postižená osoba změní příslušnou grimasu v obličeji s příslušným náklonem hlavy ve směru trhnutí. V tu chvíli se rozzáří Matějův obličej ve vítězoslavný úsměv a otáčením hlavy zjišťuje zda měl dostatek diváků, kteří v ovacích opěvují jeho smrtelné kung-fu.

Ondrášek je pro změnu specialista na tichou smrt. To si takhle hovíte vleže u televize a zezadu k Vám potichu našlapuje tichošlápek Ondra. Přesně mířenou ranou na hlavu po Vás pošle míč, autíčko, kostičku atd. Po zásahu se rozeběhne a se smíchem na Vás skočí. Je neodolatelně kouzelný.

Samostatnou kapitolou jsou souboje muž proti muži. Bojuje se tvrdě, nesmlouvavě, bez kompromisů a do posledního dechu. Vyhrává ten kdo je rychlejší, hbitější, víc mazaný a použije patřičnou techniku. Souboje se vyvíjí a již dlouho nemají jednoznačného vítěze. Z počátku vyhrával Ondráček, přišel, vytrhnul z ruky, hračkou sejmul Matějovu hlavu a odešel. Následný pláč poraženého byl pro něj velikým zadostiučiněním. Matěj ovšem s přibývajícími zkušenostmi objevil kouzlo drtivého stisku svých zubů. Od té doby pokud se vážně naštve vyhrává na celé čáře. Jednou měl dokonce ústa od krve a mi se ženou hledali na Ondrově těle místo průniku zubů.

S oblibou jsem začal chodit do dětského koutku na Severní Terase. Jmenuje se Jungle cafe. Vaří vynikající kávu a chodí jsem moc pěkné maminky. Nebudu zapírat - líbí se mi tu. Vzhledem k tomu, že oba pánové mají rozdílný apetit co se týká hraček v tomto klubu, musíte kafe s minerálkou vypít během prvních 10 minut, než obejdou své oblíbené hračky. Potom následuje úprk do opačných stran klubu. Po zbytek návštěvy už jenom řešíte pády, drobné šarvátky a běháte po místnosti tak zuřivě, že Vám stékají čůrky potu po zádech. Jediné za co bych vraždil je netečnost některých maminek, když se dívají jak jejich dítko o 2 až 3 roky starší masakruje moje batolátka. To si říkám, že je něco špatně.

S kluky máme vymyšlenou speciální seznamovací techniku. To takhle jdeme na nedělní procházku po Střekovském nábřeží. Pozorujeme cyklisty, bruslaře, racky, pejsky a tu se v protisměru objeví objekt naší společné touhy - žena. Ondrášekovi v tu chvíli vystřelí levačka, která dotyčnou zaměří a z úst se mu začnou linout bojové pokřiky. Matějíček také zpozorní směrem k objektu a vystřelí svůj nejkouzelnější pohled a roztáhne obě ručičky do pozice WELCOME. Dotyčná nemá šanci uniknout a já mám úspěšnost 8/10.

Máme za sebou i první společnou dovolenou. Plni optimismu jsme odjeli do jižních Čech. Už při odjezdu nastal problém jak veškeré"nezbytné věci" naskladnit tak, abychom nic nezapomněli a chlapáci měli maximální komfort. Dovolená trvala 14 dní a již po prvních sedmi dnech jsme to chtěli srabácky zabalit. Místo klidu, sluníčka a pohody jsme neustále řešili ostré rohy, prudké schody, studenou dlažbu, komáry nebo kopřivy na zahradě. Navíc kluci v noci nespali a ráno vstávali před šestou hodinou ranní. Takže jsme byli nevyspalí, fyzicky vyčerpaný. Osobně jsem byl rád, když jsem šel do práce si odpočinout. Hned první noc po dovolené jsme kluky umístili k babičce a dopřáli si nerušených 10 hod spánku....

Závěrem snad ještě naše materiální ztráty:
1 x tiskárna k PC,
1x skener,
2x kytka v květináči,
1x dálkový ovladač.

Ze stolů nám zmizely veškeré cetky, kafe piji ve stoje, všude máme gumové rohy a dětské pojistky. Trošku náš byt vypadá jako hračkářství a trošku jako holobyt, to záleží na místnostech, ve kterých se pohybujete.

Také musím bohužel napsat, že se manželce prakticky po roce vrátil poporodní stav, a že je opět pod pravidelnou dávkou léků a kontrolou lékařů. Jsme optimisti a já už plánuji nákup autodráhy, na kterou se společně těším s mým kamarádem Michalem, který je šťastný otec holčičky a je jasné, komu je vlastně autodráha určena.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy