ADV TOP
ADV LEFT

Ve světle posledních událostí v Motolské porodnici cítím velmi nutkavou potřebu vyjádřit svůj názor na úmrtí miminek v prostředí porodnice a při porodu doma. Předně je třeba si říci, že i miminka umírají. Přesto, že to nikdo z nás nechce vidět ani si připustit. Patřila jsem také k těmto lidem do chvíle, kdy mi přímo v průběhu porodu zemřela zdravá donošená dcera. Podotýkám, že to bylo v renomované a uznávané porodnici při přirozeném porodu. Ano, namítnete, že se to stává. A skutečně stává. Ale Motol tvrdí, že jim ne, a dovolují si žalovat matku, která rodila doma. Nejsem zastáncem ani porodů doma ani porodů v porodnici. Myslím si, že každá nastávající matka má právo rozhodnout za sebe a své dítě kde a jak bude rodit. Myslela jsem si, že žijeme v demokratické zemi a tento názor sdílí všichni. Jenže ouha, lékaři s tím mají pravděpodobně nějaký problém.

Chtěla bych vědět kde je tedy ta jistota, že v porodnici se nic nestane? Lékaři tvrdí, že mají přístroje, ale já oponuji, že ani přístroje nejsou všemocné a pokud ještě selže lidský faktor, je to tragédie. Takže jistotu nemáme nikde. Kdybych tehdy já rodila doma, byla bych pravděpodobně dneska zavřená. Takhle se vlastně nic moc nestalo.

Jenže dítě, které tu dodnes schází bylo moje. A bolest, se kterou budu muset žít po celý zbytek života je obrovská.

Není tedy smrt dítěte pro matku dostatečně velký trest sám o sobě? Rodila doma, protože chtěla pro dítě klid a pohodu při jeho příchodu na svět. Má proto jakási porodnice právo ji osočovat z nedbalosti? Přimlouvám se za svobodnou volbu!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy