ADV TOP
ADV LEFT

Já miluju kočky. Můj muž ještě víc. Čím větší kočka, tím obdivuhodnější kočka. :-)

Proto jsem neváhala ani minutu a když se stalo nečekané - přijel k nám do Litoměřic rys, zamluvila jsem místa (bez dětí, bohužel, děti u babičky).

A pak jsem šla po schodech večerní ztichlou základkou... Otevřela jsem dveře do předsálí auly, kde se měla přednáška konat a jenom jsem zaznamenala hodně rychlý pohyb a volání - "Zavřete dveře!" Můj první face to face s Blondýnem:Vřele doporučuju všem!!! 

Blondýn přežil jako jediné ze tří koťat, o které se jejich máma nemohla starat. Měl kliku a dostal mámu náhradní - Jiřího Marka ze Zooparku Zájezd u Kladna. Ten rysa dochoval až do dnešních úctyhodných 18 kilo v 11 měsících. 

Přednáška je neuvěřitelně zajímavá, dozvíte se spoustu věcí. Většinou smutných. Aktuálně je na Šumavě patrně méně než 60 divoce žijících rysů a to jich tam bývalo už 150! (Rysi byli na Šumavu uměle vráceni v roce 1983). Poslouchala jsem pozorně, ale omlouvám se - moc jsem nesledovala obrázky - moje oči patřily tomu fešákovi, co je údajně ještě kotě. Je neskutečné ho jen tak pozorovat ležícího půl metru od vás... Akorát na menší děti pozor, ne, že by je lovil, ale hrát si s nimi chce. :-)

Bloňdákova tour pomalu končí, odrůstá a už nebude vstřícný hlazení a ňuchňání. Ale aktuálně si pořád užívá, že je hlavní hvězdou večera. Pokud máte příležitost a bude okolo vás, jeďte se na něj podívat! Je to neuvěřitelný zážitek a nejen pro milovníky koček...Nestihla jsem se zeptat, co bude s Blonďákem dál - ale myslím, že bude v Zájezdu u Kladna. :-) Pokud nestihnete rysa někde kolem vás, můžete sledovat jeho facebookovou stránku - Meet the Lynx. Mě už úplně dostali, včetně trvalého příkazu na finanční podporu rysího pozorování...

Rysům zdar, pytlákům zmar!

Zdroj fotografií: FB Meet the Lynx

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy