ADV TOP
ADV LEFT

A nastal ten slavný den... Ne - kdy k nám nebyl zaveden e--lektrický proud, ale kdy šli Violka s Vaškem se mnou do školy...

Oba mírně marod, nic zásadního, ale ještě to nebylo na školku, ani na to jít se do školy učit... Ale rozhodně už šlo jít do školy jako host... :-)

 

Měli jsme s sebou:

Míďu, co se momentálně jmenuje Mašlička Růženka a je holka :-)

Sněhurku (alá Barbie)

přesnídávku, mandarinky, pitíčka

tablet

kapesníky.

V kabinetě jako doma - Violka si sedla doprostřed na zem, takže studenti ji vesele obcházeli odevzdávajíc práce... ;-) Vašík si sednul na židli a informoval všechny kolemjdoucí, že má tablet (měl ho po delší době, takže extáze :-)), pak informoval mě, že zvoní. Vzpomněla jsem si na Hujera a řekla mu, že to je teprve přípravné zvonění, před začátkem školy - byl spokojen, neb v jeho škole je to taky.

Pak už zvonilo fakt na hodinu, takže jsme šli do třídy - přes půl školy, jak je mým dobrým zvykem - na chodbě pozdvižení - neb Violka tančila a když netančila, trvala na tom, že Sněhurka (Barbie) bude chodit sama, takže se "pohybovala" v předklonu, vláčejíc ubohou panenku tak, aby se střevíčky dotýkala země... 

Došli jsme do třídy a samozřejmě šli malí první - taková trpasličí hospitace: "Jééééééééééééééééé!", ozvalo se ze studentských řad... Violka všechny informovala, že jsem její máma a Vašík kroutil hlavou nad tím, kde máme tu tabuli na křídy (máme bílou na fixy).

Všichni si sedli, Violka vytáhla přesnídávku a začala svačit... Zahájila jsem hodinu a jen tak normálně - mluvila, vyvolávala, utírala pusu, nos, vyhodila skleničku, odnesla lžičku, podala omalovánky, našla RŮŽOVOU pastelku, zabavila pár mobilů, donutila Vašíka vypnout zvuk na tabletu (když jsem před tím podezřívala Matěje Ž. ze své třídy, že nepřestal používat sluchátka, ačkoli byl vyzván...)

Mluvila jsem anglicky! To Vašíka bavilo, protože taky ve škole má angličtinu, akorát byl nespokojen, že nehrajeme ve třídě hru s plácačkou na mouchy, jako hrají s panem učitelem oni...

Po hodině jsme byli na učitelském záchodě! (Vašík zklamán, že je pro učitelky a ne pro učitele - protože on na holčičí už chodí nerad).

Cestou ze záchoda mi Violka sdělila, že je ráda ve škole, zítra půjde znova se mnou. "A mami vůbec jsem nevěděla, že jsi paní učitelka, to musím říct dětem ve školce!" - samozřejmě to věděla, ale holt naživo je naživo. :-)

Jo a zdravili. Úplně všechny a každého! :-) Byli tak úžasní, že doufám, že zejména studentky to nepovede k nějakým neuváženým krokům ohledně urychlení rodičovských tužeb :-)

Bylo moc hezké je tam mít (asi proto, že jsem ten den učila jen dvě hodiny :-))

Berete děti někdy do práce? :-)

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy