ADV TOP
ADV LEFT
Celkem 24 článků (2 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/2

Missorka (7981 čtenářů, 0 komentářů) | 1. 6. 2012 9:20 | téma: Látkovky

Červená, olivová, petrolejová to jsou některé z odstínů Manducy pro loňský a letošní rok. Kromě toho si můžete vybrat z limitované edice, která se vyrábí v České republice a jen pro český trh. Letos bude šedá s žluto-oranžovým vzorem. Nově byl také upraven bederní a hrudní pás.


Číst dál: Barevné léto 2012 s Manducou

Hodnocení  

(7286 čtenářů, 3 komentářů) | 24. 5. 2012 11:30 | téma: Látkovky

Společnost Mamaja group požádala čtyři maminky, aby po dobu jednoho roku používaly látkové plenky Pop-in. Bude zaznamenávat jejich dojmy, radosti i strasti. Ty pak pravidelně zveřejní na nových webových stránkách www.pop-in.cz a Facebooku. Další maminky se mohou zapojit do diskuze.

Číst dál: Ptáme se maminek na jejich zkušenosti s látkovými plenkami

Hodnocení  

(10064 čtenářů, 5 komentářů) | 24. 2. 2012 8:55 | téma: Látkovky

Na trhu je celá řada různých látkových plenek - kalhotkové, klasické čtvercovky, kapsové i anatomicky tvarované. My bychom vám dnes chtěli představit plenky, které se nyní vyrábí ve Slezsku a tamní švadleny se věnují každému stehu. Přesto mají anglické jméno. Nápad se zrodil v Anglii, ale k dokonalosti jej dovedli právě v Opavě.

Číst dál: Cesta kalhotkových látkových plenek Ella´s house z Anglie do Opavy

Hodnocení  

(8621 čtenářů, 16 komentářů) | 20. 5. 2011 0:25 | téma: Látkovky

Týden opravdových plen je každoroční akce - v dobách vznikající komunity Látkařek jsme vydávali i Speciály, pamatujete?

Cílem akce je šíření osvěty o šetrnosti pratelných plen, a to (nejen k životnímu prostředí, ale i zdraví dítěte. Podpořit( návrat rodičů k používání pratelných plen, a to na základě podložených informací či zkušeností ostatních rodičů. (Informovat veřejnost o tom, že i na českém trhu existuje (rozmanitá nabídka klasických i moderních systémů (opravdových plen; že je jich používání není zastaralou( praktikou, ale naopak: je "in" po celém světě.

Tak aby BC přispělo také svojí troškou do mlýna - co hýbe světem látkových plen

Číst dál: Týden opravdových plen 2011

Hodnocení  

Barci (12431 čtenářů, 32 komentářů) | 10. 7. 2009 11:15 | téma: Látkovky

Tak nám přišel roční účet za vodu - 2108Kč. Nevím jestli je to moc, málo nebo tak akorát, ale donutilo mě to přepočítat, kolik že nás vlastně stojí látkové plenky. I když počítám s kalkulačkou, noční hodina, se může nějako projevit, tak snad si neudělám ostudu J.

Během našeho třináctiměsíčního látkování  jsme změnili pračku, dokupovali plínky, vychytávali prostředky na praní, dostali se ze 7 plen denně, přes 3 na žádnou a opět na tři. Holt nočníkování je u nás jak na houpačce. Ale přesto ve výpočtech budu počítat s pěti plenami na den po dobu dvou let, jak se všude uvádí jako průměr.

Číst dál: Přišel účet za vodu

Hodnocení  

(8567 čtenářů, 0 komentářů) | 8. 9. 2008 9:15 | téma: Látkovky

Hezký den,

ráda bych vám představila nový internetový obchod  www.babynositka.cz, který nabízí dětské nosítko Beco Butterfly. Toto nosítko má v ČR premiéru. Je vyráběno v USA v mnoha barevných designech. Je vhodné pro kojence i děti do 20 kg

Číst dál: Seznamte se s nosítkem BECO BUTTERFLY

Hodnocení  

Missorka (23079 čtenářů, 16 komentářů) | 31. 5. 2008 10:00 | téma: Látkovky

Vždycky na kurzu říkám, že k tomu abych učila vázání do šátku mám jeden zásadní předpoklad - důvěrně rozumím každému, komu to v počátcích nejde. Sama jsem ze začátku dělala všechny možné i nemožné chyby, trápila se a chvílema jsem trápila i dítko. Jsem totiž šílené kopyto. Když mi příbuzní měsíc před porodem první dcery vložili do rukou novorozeně, abych si to jako vyzkoušela, vyvolala má "šikovnost" všeobecné rozpaky. Naštěstí si miminko vzápětí přebral motorný manžel a příbuzenstvo se uklidnilo, že alespoň jeden z nás jeví známky rodičovské způsobilosti.

Číst dál: Ančin kurz vázání šátku, díl 2. Ach ty kolíbky...

Hodnocení  

Missorka (26165 čtenářů, 40 komentářů) | 9. 4. 2008 12:00 | téma: Látkovky

Naučte se kříž s kapsou

Ahoj šátkařky, stávající i budoucí! Zdravím i případné nošeníchtivé tatínky. Konečně se dokopávám k tomu, co jsem už dávno slíbila.

Na úvod se naučíme vázat kříž s kapsou. Nevím o nikom, kdo by měl šátek a nepoužíval tento základní úvaz. Naopak vím o hodně rodičích, kteří nikdy jiný úvaz než tento nepotřebovali. Proto začneme s ním.

Číst dál: Ančin fotokurz vázání šátku, díl 1.

Hodnocení  

Missorka (14187 čtenářů, 29 komentářů) | 5. 4. 2008 15:45 | téma: Látkovky

Rok se s rokem sešel a v ČR nás čeká už druhý TOP -Týden Opravdových Plen (21.-27. 4. 2008) Po velkém loňském nadšení je letošek takový chladnější, nepostřehla jsem, že by se nějaká letošní látkařka chtěla třeba na Baby Café zapojit, ale alespoň vzešel nápad na uspořádaní soutěže pro pletenky, háčkařky a švadlenky, kterou tímto zahajuji.

Číst dál: TOP: SOUTĚŽ o nejkrásnější doma vyráběnou plenku nebo kalhotky

Hodnocení  

Ivca79 (14209 čtenářů, 10 komentářů) | 8. 1. 2008 19:55 | téma: Látkovky

Některé maminky si stěžují, že jisté typy PUL kalhotek docela dost provlhávají. Jedná se hlavně o kalhotky Imse Vimse Organic a kalhotky Bambino Mio.

Číst dál: Plešatky - Impregnace PUL kalhotek

Hodnocení  

(7872 čtenářů, 0 komentářů) | 20. 10. 2007 9:17 | téma: Látkovky

Číst dál: ETIKA PRODEJCŮ V DISKUSNÍM FÓRU BC

Hodnocení  

Missorka (13627 čtenářů, 11 komentářů) | 18. 10. 2007 15:40 | téma: Látkovky

Je to jen několik dní zpátky a zdá se to tak daleko. 2,5 hodiny letu nás dělí od léta, ach jo! Jak jsme 2x látkovali u moře. Třeba se to někomu bude někdy hodit.

Číst dál: S látkovkami k moři - jde to... aneb ohlédnutí za teplem

Hodnocení  

Karlinda (12881 čtenářů, 72 komentářů) | 25. 9. 2007 9:15 | téma: Látkovky

A jak vyrostly!

Začalo to nenápadně. První nesmělý dotaz ohledně látkových plenek položila právě před rokem Albi (jak to u vás nakonec dopadlo? ozvi se! :-) ). Pár zkušených se s ní podělilo o informace. Já, toho času velmi nezkušená, spíše zkrušená neúspěchy, jsem se přidala a měla jsem tu čest sledovat, jak diskuse roste a nabírá na obrátkách a postupně se z ní vyvinul takový malý stát ve státě. Holky, bylo a je mi tam s vámi moc dobře. A proto si myslím, že bychom to měly alespoň trošku oslavit a poděkovat Missorce za přístřeší a v neposlední řadě za trpělivost.

Číst dál: Látkovkám na BC je rok!

Hodnocení  

Missorka (20834 čtenářů, 31 komentářů) | 13. 8. 2007 11:50 | téma: Látkovky

Vím , že mnoho z látkařek začalo dávat látkové pleny až po šestinedělí - až se to takzvaně utřepe a tak. Nicméně já mám dvojitou zkušenost, že látkovat se dá od prvního dne dítěte, nebo aspoň od prvního dne doma , když se vrátíte z porodnice.

Číst dál: PleŠatky - Látkování s novorozencem

Hodnocení  

Cifka (14027 čtenářů, 32 komentářů) | 7. 8. 2007 9:00 | téma: Látkovky

Máme dva šátky asi po sedmi stovkách, dva až tři nošence a rádi chodíme do lesa jen s jedním kočárem. Ať už dvojčecím nebo jednoduchým, aby druhému zbyly ruce na focení nebo lovení dětí z potoka, potřebujeme šátky. Takže dneska o našem levném šátkování s více potomky.

Číst dál: PleŠatky: Vícegenerační levné plátno

Hodnocení  

Len-til-kah (18084 čtenářů, 55 komentářů) | 30. 7. 2007 9:00 | téma: Látkovky

Když jsem psala první díl tohoto deníčku, tak jsem se v něm mj. zmínila, že smysl PleŠatek bude popostrčit maminky, které mají vůli, ale chybí odvaha. Proto jsem se rozhodla napsat tento článek, abych povzbudila především ty, koho láká nosit své miminko/batole v šátku, ale zatím se nerozhoupali/y, anebo zkusila trošku nadchnout ty, kdo o šátkování ještě ani neuvažovali/y.

Číst dál: PleŠatky: Deset a jeden důvod pro šátek

Hodnocení  

(150677 čtenářů, 0 komentářů) | 27. 7. 2007 13:35 | téma: Látkovky

Číst dál: Látkovky

Hodnocení  

Zuzajda (18575 čtenářů, 32 komentářů) | 5. 6. 2007 8:00 | téma: Látkovky

Při látkování jsem začala využívat vyřazená trička a protože to vypadá, že vás to zaujalo a na diskuzi se množí dotazy, rozhodla jsem se napsat o tom krátký článek.

Číst dál: PleŠatky - tričkoplíny aneb z nouze cnost

Hodnocení  

Cifka (15265 čtenářů, 28 komentářů) | 20. 5. 2007 14:05 | téma: Látkovky

Rozhodnutí používat látkové plínky a prát nebylo u nás nijak překvapivé. Měli jsme málo peněz a skvělé příklady v rodině. Moje maminka prala 100 plínek denně a dálkově studovala a M. babička měla děti jako my (tři do tří let) a vyvařovala plínky ještě v hrncích, topila v kamnech a chodila pro vodu do potoka. Navíc jsem studovala ekologii...

Nedávno popisovaná představa o látkování: "Obraz zdrcené matky, která v smrduté koupelně máchá odporně vyhlížející hadříky, pak je hodinu rozvěšuje a dvě hodiny žehlí ovšem neodpovídá realitě a přesvědčily se o tom všechny mamky, které to zkusily. Proč se ale představa úmorné dřiny tak houževnatě drží?" Není u nás až zase tak daleko od pravdy, nebo alespoň v některých obdobích našeho látkování rozhodně nebyla. Jenže, my máme na výběr! Nejsme k tomu odsouzeni bez alternativy jako naše maminky! A zrovna my to tak prostě občas dělali i bez toho zdrcení, zhnusení a traumatu :-)

Číst dál: PleŠatky: Čtvercování se třemi dětmi

Hodnocení  

Dandy (12425 čtenářů, 36 komentářů) | 13. 5. 2007 13:45 | téma: Látkovky

... no jak slepý k houslím (proč se to vlastně tak říká) :o)???

Je 8. května 2006 a já nemůžu dospat, abych si už konečně udělala těhotenský test - asi po stopadesáté ve svém životě, takže jsem poměrně slušný profík. HA !!! je pozitivní - poprvé v životě vidím krásné dvě modré čárky a od piky se mi mění celý život. Vše co tomu testu předbíhalo nebudu dopodrobna popisovat .. nebojte - nehodlám tady líčit milostné hrátky - ono na tom totiž nebylo nic moc milostného - miminko vzniklo v jedné jistojistě chladné a nesympatické laboratoři ve zkumavce. Je to ale jedno jestli ve zkumavce nebo kde přesně, hlavně, že vzniklo, a rozhodlo se u mě v bříšku bydlet celých 9 měsíců.

Číst dál: PleŠatky - Jak jsem k látkovkám přišla

Hodnocení  
Celkem 24 článků (2 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/2
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy