ADV TOP
ADV LEFT

... no jak slepý k houslím (proč se to vlastně tak říká) :o)???

Je 8. května 2006 a já nemůžu dospat, abych si už konečně udělala těhotenský test - asi po stopadesáté ve svém životě, takže jsem poměrně slušný profík. HA !!! je pozitivní - poprvé v životě vidím krásné dvě modré čárky a od piky se mi mění celý život. Vše co tomu testu předbíhalo nebudu dopodrobna popisovat .. nebojte - nehodlám tady líčit milostné hrátky - ono na tom totiž nebylo nic moc milostného - miminko vzniklo v jedné jistojistě chladné a nesympatické laboratoři ve zkumavce. Je to ale jedno jestli ve zkumavce nebo kde přesně, hlavně, že vzniklo, a rozhodlo se u mě v bříšku bydlet celých 9 měsíců.

 

Prvotní rady mých kamarádek byly - "nakupuj už do zásoby plíny - víš kolik jich je potřeba a leze to sakramentsky do peněz - fakt radím ti dobře, pak budeš akorát ohlížet letáky, abys chytla dobrou slevu." Oooo díky díky, milé kamarádky, ale co když mi miminko nesnese jeden určitý druh pleny -co s těmi balíky budu doma dělat? Pravda mohla bych si pak s nimi třeba otevřít "byznys"... ale dejte pokoj - skladovat doma mraky balíků - už tak máme problém ustavit novou skříň a komodu na přebalování.

A protože k "nevšednímu miminu" patří nevšední plíny rozhodla jsem se být trochu jiná než ostatní. Mám doma kupu bavlněných plínek - zvládly to naše bábi a máti - zvládnu to taky .. No ale každopádně to chce nějaké bezva kalhotky.. ne ty igelitové hnusy co se všude prodávají - sice nemám vysokou školu, ale byla jsem dost bystrá na to, abych si uvědomila, že dát bavlněnou plenu a ni kus "igelitu" nebude to pravé ořechové. A tak se stalo to co se stát nikdy nemělo :o). Začala jsem hledat na internetu a našla jednu diskuzi :o)

Hele kup si troje Imse, plínu složíš na novorozence nebo na draka a budeš mít vystaráno... no polkla jsem a uvažovala, jestli na mě holky mluví nějakou speciální řečí nebo čím .. a začala jsem se ptát a ptát a asi po 3 dnech jsem z toho byla ještě více blbá. Značku Imse Vimse, kterou na mě holky sypaly ze všech stran jsem měla napsanou na stole na papírku, abych o ni mohla v otázce napsat a nehledat pořád trapně v diskuzi jak že se ty "čupr" kalhotky jmenují. Přišlo mi to geniální - koupím troje kalhotky  - sice je to pálka asi tisícovku, ale co prdnu pod to plínu a je to .. tak jsem najela na stránky e-obchůdku a zůstala s pusou otevřenou na kolonce kalhotkové pleny. Cena 300Kč za kalhotkovou plenu - co to je a tolik peněz ?? Ne, asi omyl, asi se jim tam připletla nula. Dívám se dál .. 350Kč za kus? Booože můj co je to za magora co to koupí za tolik peněz .. jo zlaté moje plíny 35 let staré... v čem to tam může být lepší, zase nějaká pitomá vymoženost. No nedalo mě to a taky jsem už byla patřičně nervózní z toho, kterak se pořád v diskuzi psalo, že Bamboozles je bomba, a Hamburger super saje a koukali jste na Fluffle... - to je co? Vůbec jsem nechápala o čem to pořád ty ženské blábolí a jak může někoho nadchnout něco za tolik peněz - vždyť je to jen plíííína! No dobře ukecaly jste mě, líp to saje, líp to drží hovňouse, hezky to vypadá ..dobře dobře už nic neříkám vidím v inzerátu bambusku za necelé dvě stovky tak jednu koupím (ale proboha nikomu to nesmím říct - doma by mě asi pohřbili zaživa.) Kolikrát uvažuju jestli si koupím triko za 100 nebo za 150Kč a teď dám za plínu dvě kila .. no dobře dám ale pšššt. Přišla mi ..ohlížím ji ze všech stran... no je dobrá, vypadá to fajn uvidíme.

Mimísek se narodil a já ho donesla pyšně domů a nasadila naši bambusku za dvě kilíčka. Jéééžiši on je krásný a jak mu to hezky sedí na dupce. A bylo to v pr... teda v háji (myslím se mnou :o)).

Zažili jste někdy lásku na první pohled? .. takové to mravenčení v podbříšku - ta pomyslná jiskra jak přeskočí .. No a tak nějak se to stalo - přeskočila i jiskra, ale mravenčení v podbříšku měl hlavně malý a pustil to přímo do plíny. A světe div se ono to v té plíně zůstalo ne jako v porodnici, když měl jednorázovku a já zároveň s plínou převlíkala i dupačky. A tak jsem se pomalu, ale jistě zbláznila do látkových plen. Jooooo jasně jsem pro všechny za dokonalého exota, ale víte co? Mě to baví. Však co - někdo má jednorázovku, někdo má krásné, měkoučké, voňavoučké a čisťoučké plínečky. Jasně - byly tady a jsou reakce mé rodiny - no jo však počkej až budeš mít druhé na takové kraviny jako prát plíny nebudeš mít čas. Já vám nevím, ale my máme pračku vy ne?? A ona pere sama - fakt - to jen zmáčkneš čudlík a jede to. Žehlit se to nežehlí .. no prostě i moje líná duše to zvládá :o) a to je co říct, mi dělá problém umýt nádobí po obědě. Ono to není o tom jen si říct, že budu šetřit peněženku nebo životní prostředí - dobrovolně bez mučení se přiznávám, že to životní prostředí pro mě není na prvním místě - na tom prvním je moje miminko (ale to jaksi ve špatném životním prostředí příliš šťastné nebude, že?).

A tak se z jedné normální maminy stane závislák, který kašle na to co hezkého je Quelle katalogu za hadříky, ale denně visí na stránkách s plínami, jestli náhodu  nenaskočila někde nějaká novinka, kterou ještě doma nemá.

A pokud teda ještě můžu napsat něco k šátku a to už fakt jen ve zkratce - vůbec jsem si nedokázala představit na co tahle vymoženost asi bude mi, mamině s fungl novým kočárem. Je dobrý, když třeba rostou zuby, no jooo ježiš všichni to přežili bez šátku, přežiju to taky. Ale jak budeš někam chtít jít, kde nemůžeš s kočárkem je to super - no boože vemu si vajíčko-autosedačku. A tak jinak jsem si zdůvodňovala, proč nechci dát tisícovku za šátek, který podle mé představy měli asi všichni s látkovými plínami, protože kdo byl na diskuzi-šátkoval. A moje představa kolik plín bych měla za ty peníze mě jen dál utvrzovala, že šátek vůbec nepotřebuju. Pak jsem šla na první kontrolu k dr. Přijdu do čekárny a ona prázdná .. a to tu jako mám nechat svůj krásný nový kočár a jít na 20minut k dr.?? Příští kontrolu jsem už absolvovala s vajíčkem a po 20krocích jsem myslela, že ty ruce už táhnu po chodníku a nemám šanci to dotáhnout až do cíle a to měl malý jen 4,5kg. Okamžitě jsem dala inzerát, že koupím šátek :o) Když přišel tak jsem si nevěřícně prohlížela 5metrový "závěs" a ptala se potichu sama sebe - je to vážně to super o čem tak všichni básní??  A bylo - sice po dlouhých zkouškách všech úvazů .. cvičně jsem raději vázala všechny plyšáky doma než jsem si troufla na Vojtíška - ale povedlo se, a když jsem ho tam dala poprvé, a on se ze šátku na mě kouknul a do půl minuty usnul, věděla jsem, že šátek byla ta nejlepší investice do prcka.

Takže plínkám a šátkům zdar - jsem moc ráda Baby-café, že jsem tě našla.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy