ADV TOP
ADV LEFT

Při látkování jsem začala využívat vyřazená trička a protože to vypadá, že vás to zaujalo a na diskuzi se množí dotazy, rozhodla jsem se napsat o tom krátký článek.

Pro látkování jsem se rozhodla už v těhotenství a pořídila výbavičku, všechno pokud možno univerzální a jednovelikostní. To by bylo tak tak i na "normální" miminko, jenže my si domů přivezli maličkatého Křemílka. O tom, že bych mu nandala poskládanou jednovelikostní plínku, jsem ani neuvažovala. Ale malé plínky jsem taky dokupovat nechtěla. Vynechám vyprávění o různých hokusech-pokusech, skladech, otlačených stehýnkách atd.

Nakonec se mi nejvíc osvědčily vkládačky - úzké, štíhlé a savé. Ale samy o sobě by "vajíčka" nezadržely a tak přišlo ke slovu první rozstřižené tričko. Tričkovina mi přišla jako skvělý materiál, jemný, pevný a přitom pružný a hlavně nedřela stehýnka!

Nejprve jsem kus trika skládala do trojúhelníku a dávala do něj vkládačku a tím vlastně simulovala novorozenecký sklad.

Pak jsem objevila kouzlo vícevrstevných plenek a i trička začala skládat podobně, bylo méně "nahňácané" a lépe zadržovalo "vajíčka".

No a pak už jsem se v používání triček nijak neomezovala a dávám je všude, kde mohou Křemílkovi zpříjemnit nošení plenky. Například máme obecně problém s gumičkami okolo nožiček, ať jsou sebejemnější, Křemílek má z nich červená otlačená stehýnka. No tak je překryju poskládaným kusem trička.

Vyrůstá Křemílek z vícevrstevných plenek? Přidržíme je tričkem!

Nakonec jsem dospěla k tomu, že zřejmě využívám "tričkoplíny" jako jiní vázačky. Ale tohle je levnější (alespoň dokud využívám domácí zásoby vyřazených triček) a veselejší.

 

A teď pár technických informací:

Z trička se snažím "vytěžit" co nejvíc, takže stříhám kolem švů, jen u výstřihu to zarovnávám, aby to mělo jakýs takýs obdélníkový tvar. Prozatím se tvarově nejlíp osvědčil dlouhý rukáv.

Tričkoplíny nijak neobroubím, zdá se mi, že by to jen zbytečně škrábalo.

Nejradši mám trička "po mně" s trochou elastanu, líp na nich drží snapka a okraje nerolují.

Obyčejná T-shirts používám hlavně jako vkládačky a podkládačky.

Suma sumárum, původně tričkoplíny vznikly jako z nouze cnost, ale líbí se mi čím dál víc.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy