ADV TOP
ADV LEFT

Máme dva šátky asi po sedmi stovkách, dva až tři nošence a rádi chodíme do lesa jen s jedním kočárem. Ať už dvojčecím nebo jednoduchým, aby druhému zbyly ruce na focení nebo lovení dětí z potoka, potřebujeme šátky. Takže dneska o našem levném šátkování s více potomky.

Na prvního potomka jsme ve finanční tísni pořídili babyvak, nebudu přece kupovat šátek za tři tisíce! Vak jsme používali doma na uspávání a houpání Amálky při mandlování plínek, párkrát na ven, třeba na Lopeník. Ve třech měsících se tam "nevešla", naše záda nechtěla hynout a tak jsme nošení ukončili.

Druhorozence jsme zpočátku taky v nouzi uspávali ve vaku, kolem pěti měsíců jsem ovšem narazila na levné verze šátků. 100% bavlna, prověřená barviva bez škodlivých látek, 5 zelených metrů mě natolik nadchlo, že jsem obratem přikoupila ještě 5 smetanových metrů, abysme kromě lesního maskovaní měli i slušivý oděv na bráchovu svatbu. Nosili jsme spíš příležitostně při výletech, na dovolené...

Od začátku jsme používali jenom "kříž s kapsou", vázat jsme se naučili rychle, ale jiný úvaz mě neuchvátil. Bořík těžknul a vrstev pod i nad šátek s podzimem přibývalo. Mě zas rostlo břicho a nošení osmi kilo na pětiměsíčnímtěhubřichu už nebylo moc příjemné. M. v zimě ještě nosil i venku. Během zimy jsem několikrát použila "tibetský batoh, když břicho předemnou bylo veliké, batole pod mýma nohama uřvané a jídlo nedovařené.

Rozárku jsem doma houpala taky nejdřív ve vaku, ale pak jsem zjistila, že pro mě i pro ni je šátek nepoměrně pohodlnější. Skutečně jsme se cítily tělo na tělo, neplandala, nevisela. Uznávám, že asi v ne úplně zdravém úvazu "kříž s kapsou", ale žádná kolébka se mi nedařila. Postupně jsem se naučila vázat pevněji tak, že si ji položím na rozbalený šátek, než abych ji vkládala do připraveného úvazu. A hlavně jsem se naučila podtrhovat jí nožičky, aby je měla hodně naširoko a nekopala mě do stehen. Nosila jsem asi půl hodiny denně a jednou týdně na delší výpravu.

Kamarádka mi půjčovala nádhernej modrej pruhovanej Vatanai. Je příjemnej, příjemně se váže, ale když už jsem natolik zdatná vazačka, že zvládnu zauzlovat se sama s dítětem v ruce obyčejným plátnem, tak byla by to pro mě zbytečně drahá paráda.

Momentálně jsou v provozu šátky oba, v terénu v nich uspáváme Boříka, který se umí fantasticky těsně přivinout. Usnul i v nespacím úvazu "tibetský batoh" na zádech během pětiminutové cesty z pošty. Tuhle jsem v něm nesla (v kříži s kapsou) patnáctikilovou Amálku do kopce. Ve stávající situaci s utíkajícím Boříkem nebo unavenou Amálkou bysme se bez nich neobešli. A jak se těm kolemjdoucím tak krásně otvírají tlamičky, co že to tam máme?!

Šátkům zdar!

Cífka

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy