ADV TOP
ADV LEFT

Je to jen několik dní zpátky a zdá se to tak daleko. 2,5 hodiny letu nás dělí od léta, ach jo! Jak jsme 2x látkovali u moře. Třeba se to někomu bude někdy hodit.

POPRVÉ:

Několik měsíců jsme věděli, že poletíme, takže jsem měla čas v klidu se na to psychicky připravit a celou akci pečlivě naplánovat. Často jsem si to před usnutím představovala, promýšlela výbavičku, utěšovala se tím, že jiní to taky tak o dovolených dělají. Bála jsem se, ale mám to štěstí, že mám muže optimistu, který nerad slyší "to nejde", a který mě ve všem nadšeně podporuje, takže když jsem nadnesla téma látkových plen na dovolené, tak jen odpověděl: "No to je přece samozřejmost!"

Nakonec sešlo i z jednorázovek "na cestu", protože jsem nesehnala levné druhojakostní Moltexky a stejně by mi líto kupovat celý balík jakýchkoliv plen jen kvůli použití pěti kusů.

Výsledek? Jde to! Stačí odhodlání a všechno je možné. A tohle nakonec nebyl žádný problém. Představovala jsem si, jak se budu muset sebezapřít a každý večer jít obstarat plínky, a že se mi nebude chtít, ale systém nouzové dovolenkové péče o plíny byl tak jednoduchý, že mi to nevadilo.

Největší oříšek mi vyřešila Ivča, dala mi tip na skládací vědro, ve kterém jsem plenky skladovala a "prala" (=nakládala na noc do MioFreshe).

S sebou jsme měli:

25 českých čtvercovek 70x70

4 vícevrstvé Popolini 30x40

4 HHS vázačky

2 Disana vázačky

4x Imse PUL kalhtoky

3x vlňáčky (dvoje domácí natahovací a jedny BabyIdea shorties)

1x rolička separaček Imse Baby

Skládací vědro (na skladování a "praní")

vodácký vak (kvůli převozu neusušených plen z posledního dne zpět do vlasti)

MioFresh v lahvi od 0,5l Kofoly (půlka by stačila)

gumové rukavice (mám citlivou kůži na rukou)

pár kolíčků na prádlo

Bylo toho: až moc (zvlášť těch svrchních gatí, ale nebyla jsem si jistá, které budou u moře víc užitečné, a navíc gaťky samy o sobě v kufru nezaberou moc místa)

Co jsem zapomněla: šňůru na prádlo (myslela jsem na ni, ale prostě při balení mi to vypadlo)

Vadilo to? Ne, po příchodu do apartmánu jsem s radostí zjistila, že venku na terase visí na zdi rozkošný minisušáček na plavky, osušky atd., a ten nám bohatě stačil.

Co cesta? Do batůžku jsem si připravila 4 přebalení (vesměs nějaká pohodlně se přebalující plína jako Mommy´s), člověk nikdy neví. Přebalovala jsem za cestu dvakrát, pokaždé na letišti, pokaždé na jiném kontinentu :-).

Nejčastěji jsme používali plínu: žádná plína

Které kalhotky bych příště nebrala: domácí vlňáčky a shorties, protože neudrží české čtverce složené na nudli, což bylo po žádné plíně nejpoužívanější balení. Motejte se s vázačkou, když je to jen na pár chvil. Dítě u moře extrémně pije a tudíž i extrémně vylučuje.

Které bych naopak příště přibrala: vlňáčky na sucháč nebo na druky (jedny vlastním, ale toho času byly v reklamaci :-( )

Jak jsme to teda praktikovali?

- plínky jsme po použití propláchli v umyvadle a hodili do skladovacího vědra

- večer jsme je vyklopili do vany, ve vědru namíchali kouzelný lektvar (cca polevková lžíce MioFreshe, a voda), plínky naložili a nechali do rána

- ráno jsme je pečlivě vymáchali ve vaně, vyždímali a pověsili na sluníčko (sluníčko je slabé slovo. Jak výstižně jedním slovem popsat 40ti stupňovou stěnu horka, která stála přímo za našimi dveřmi?)

Díky vlhkosti od moře plenky neschly nijak zázračně rychle, ale na to jsem byla připravená. Na omak byly trochu jiné než doma, takové hrubší a jakoby přesušené. Když mi došlo, že je to tím mořským vzduchem, tak jsem neodolala a testla to jazykem...olízla jsem vypranou a usušenou plínu a ona byla slaná.

PODRUHÉ:

Druhá cesta byla méně plánovaná, ale spolehla jsem se na nedávné zkušenosti a šla do látkování znovu.

Výbava:

16x čč 70x70

4x Imse čtverce 80x80

3x vícevrstvé Popolini 30x40

3x HHS vázačky

6x Disana vázačky

3x bambusové vkládačky

pár Popolini separaček z krabičky

1x BI vlňáčky na sucháč (ty vyreklamované)

2x IV Organic Fox

1x HD PUL

2x Mommy´s + vkládačka (na cestu)

skládací vědro, nepropustný vak, gumové rukavice, MioFresh a Ulrich

kolíčky a šňůra

Šňůra se tentokrát hodila, minisušáčky tam neměli. Zato kolíčky zůstaly nepoužité.

Oproti minulé výbavičce: tahle byla promyšlenější a bylo to tak akorát vzhledem k bídnému schnutí v bezprostřední blízkosti moře (no...kdybych byla jeden večer neodpadla už v 9 bez postarání se o pleny a nevyrobila si tak skluz v praní, tak by toho mohlo být i míň, ale dovolená je dovolená a ne galeje, že)

Plenková hitparáda zůstala stejná. Na prvním místě žádná plína, na druhém čč na nudli, nebo chcete-li na obdélník.

Doznání:

Jelikož tohle bylo neplánované prodloužení léta a věděla jsem, že doma nás čeká už jen a jen podzim (chodily nám smsky s hrůzně nízkými číslicemi odečtenými z českých teploměrů), tak mi bylo chvílemi líto, že máchám plenky místo cachtání se v moři nebo v bazénu. Ale udělala bych to zase, ono mě nakonec neubylo a sluníčka jsme si i tak užili až až :-) a s dobrým pocitem, že jsme to zase dokázali látkovatě.Cool

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy