ADV TOP
ADV LEFT

Na trhu je celá řada různých látkových plenek - kalhotkové, klasické čtvercovky, kapsové i anatomicky tvarované. My bychom vám dnes chtěli představit plenky, které se nyní vyrábí ve Slezsku a tamní švadleny se věnují každému stehu. Přesto mají anglické jméno. Nápad se zrodil v Anglii, ale k dokonalosti jej dovedli právě v Opavě.

Společnost Mamaja založila Kateřina Borunská v roce 2006. "O dětské věci jsem se zajímala až od porodu svého prvního syna. Do té doby jsem byla veterinářkou. Řešila jsem tenkrát problém s plenkami. Syn nesnesl papírové pleny, navíc jsem nechtěla zatěžovat životní prostřední. Používat klasické čtvercovky mi přišlo časově náročné, ale na českém trhu tehdy v podstatě žádné jiné látkové plenky nebyly." Kateřina Borunská tedy začala hledat v zahraničí a objevila kalhotkové látkové plenky Ellas house a Pop-in. Nejprve je vyzkoušela u svého syna, pak je doporučila kamarádkám a nakonec se, i když byla na mateřské, pustila do podnikání. Látkové kalhotkové plenky začala dovážet. "Nejprve jsem zásobovala jen známé, pak jsem zjistila, že podobný problém jako já řeší hodně českých žen a rozhodla jsem se věnovat se plenkám profesně."

Od anglické velkovýroby ke slezské malovýrobě

Další zlom přišel v roce 2010, kdy plenky Ellas house přestala vyrábět anglická společnost. "Přemýšlela jsem, co budu dělat. Nakonec jsem se rozhodla, že od nich odkoupím patent na jejich výrobu a začnu plenky šít sama. V Opavě jsme vybudovali malou dílnu, najali švadleny a pustili se do práce. Nejprve zde šili plenky podle anglických vzorů, ale nyní bylo možné aplikovat také určitá vylepšení. Vzhledem k tomu, že jsem plenky používala o obou svých dětí. Věděla jsme přesně o všech jejich přednostech i slabinách. A právě na slabinách jsme, když nyní plenky nyní vyrábíme sami, měli možnost pracovat. Problém byl například s patentky, které některá miminka tlačily. Stále jsme nemohli přijít na to, jak zapínání vylepšit. Jednou večer jsem odcházela z práce, najednou mi bleskla hlavou myšlenka a bylo to. Přišla jsem na to, jak zapínání upravit. Šila jsem až do noci. Musela jsem novinku vyzkoušet a stálo to zato. Hned, jak jsme vyjeli na trh s novou kolekcí, začaly maminky psát, že je nový způsob zapínání mnohem lepší." Rozhodně však nešlo o poslední inovaci. V opavské dílně se zkouší a vylepšuje dál. Z anglických plenek se staly slezské, z velkovýroby malovýroba, kterou lze provozovat s láskou.

Jak plenky vypadají?

Látkové kalhotkové plenky Ellas house jsou plenky určené ke každodennímu použití. Jsou vyrobeny z konopí a bavlny. Díky tomu se mohou pochlubit výbornou savostí i štíhlostí. Vyrábí se ve dvou velikostech. Zapínají se na suchý zip nebo patentky ve dvou řadách. Plenka má sací jádro z konopí přišité v přední části plenky pro rychlejší schnutí. V oblasti nožiček jsou všité gumičky, které vytvářejí křidýlka. Ty zabraňují protékání. Plenka je obroubena overlockových stehem. Vyrábí se v přírodní barvě s barevným lemováním. Je možné ji kombinovat s jakýmkoli typem svrchních kalhotek.

Plenková pohotovost

Pokud máte jakékoli dotazy, doporučujeme stránky Mamaja.cz, kde najdete online chat. "Kolegyně pracují přes den a já nejčastěji v noci, takže jsme na chatu téměř celý den, fungujeme skoro jako malá pohotovost. Dotazy zodpovídáme i na facebooku Mamaja.cz", nabízí pomoc Borunská.

Osobně se s námi můžete potkat na veletrhu Pro dítě od 8. do 11. března na výstavišti v Brně. Budete si moci prohlédnout nejen plenky Ella´s house, ale také POP-IN a další.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy