ADV TOP
ADV LEFT
Celkem 311 článků (16 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/16

Gondwana (7967 čtenářů, 17 komentářů) | 28. 9. 2016 20:49 | téma: Mezi námi ženami

Jsem žena. Troufám si tvrdit, že jsem žena průměrné vizáže. Do práce chodím namalovaná, s nalakovanými nehty, umytými vlasy a v čistém oblečení. V civilu si ráda povídám s lidmi a jsem taková celá extrovertní. 


Mám kamarádku ze střední školy, která dlouhou dobu po mateřské nemohla najít práci a tak šla dělat uklízečku. Vždy se smíchem tvrdila, že uklízečky jsou jako sůl. Ač je uklízeček potřeba úplně všude, nikdo si jich neváží, a nevěnuje jim pozornost, dokud jsou k dispozici. Podvědomě jsem toužila udělat si zkušenost na vlastní kůži, stejně jako ve všem jiném. 

Číst dál: Proč děláte uklízečku?

Hodnocení  

Kaciatko (7422 čtenářů, 10 komentářů) | 26. 7. 2016 21:09 | téma: Mezi námi ženami

Je to asi sto let, co jsem začala příběh naší rodinky. Po celou dobu se pod mými deníčky a články objevují vesměs komentáře k tomu jak jsem silná a co všechno zvládám. Jenže. Poslední dobou tak nějak začínám tušit, že žena nejspíš nemá být primárně SILNÁ. K tomu, aby silná byla ji tak nějak donutí okolnosti, doba, lidé v jejím okolí, děti, rodina, zaměstnavatel, společnost...

Nebo to tak chce sama, ale to není můj případ. Takže otázka za milion zní: Jak se to dělá nebýt silná??

Samo to není jen tak, že jsem dospěla do tohoto stavu mysli. A jak jinak, může za to CHLAP.

Číst dál: O mé rodině a jiné zvířeně – Nebýt silná!

Hodnocení  

Missorka (8092 čtenářů, 23 komentářů) | 25. 7. 2016 21:35 | téma: Mezi námi ženami

Dneska ráno mi došlo, že je vlastně skoro půlka prázdnin... Víc než půlka mojí dovolené. Odpočívám od práce, ale jinak... jinak moc neodpočívám. ("Ty se máš, že jsi učitelka!!! Můžeš být s dětmi doma celé prázdniny!!!")

Děti si prázdniny užívají dost - výlety, ostružiny, maliny, meruňky, bazén, koupání v řece a spoustu dalších nezbytností...

A já?

Každý den v duchu píšu něco jako dopis...

Číst dál: Půlka prázdnin...

Hodnocení  

Frantishka (7203 čtenářů, 11 komentářů) | 29. 2. 2016 20:22 | téma: Mezi námi ženami

1. díl ZDE. 


Týden po operaci: Nic mě nebolí, už nekulhám, kojenku nebo cokoliv nosím bez problémů. Můžu se konečně sprchovat (hurá) a hlavně spát bez punčoch (dvakrát hurá, velká úleva). Potud dobré zprávy. A teď ty druhé.

Nohy nikdy nebyly moje silná stránka, ovšem jak vypadají teď,to je opravdu nejhlubší odliv. Jsou samá modřina, podlitina a vpich. V teplé vodě to stále dost svědí, a jak se drbu, vytvářím na nich rudá jelita s pupenci. To, že jsem je od operace neholila, je už v tomto terénu asi opravdu jedno.

M. je zamyšleně pozoruje, když vylézám z vany, a pak si pochválí: "Aspoň mi tě teď nikdo neodloudí." Hm. Cha cha. 

No nic. Ráno je zase schovám do punčoch, těch pravých kompresních, tuhých, co v nich nohy vypadají jako umělohmotné, a nikdo nic nepozná.

Číst dál: Křečové žíly, laser a já II

Hodnocení  

Matulienka (7921 čtenářů, 44 komentářů) | 16. 2. 2016 22:00 | téma: Mezi námi ženami

Je za námi 9 let OPS.

Už dlouho si říkám, že jsem zanedbávala psaní OPS. jenže co chcete psát, když ono je to jako na houpačce. Jednou si připadám šíleně silná v kramflecích, podruhé mne zase "položí" nějaká rána. Přiznám, že se poslední dobou často vracím ke čtení všech deníčků OPS, hledám v nich posun a vidím ho. Nejen u sebe, ale i u ostatních. 

Číst dál: Devět let

Hodnocení  

Frantishka (8577 čtenářů, 21 komentářů) | 7. 10. 2015 22:03 | téma: Mezi námi ženami

Zažíváme to všechny. Čas běží a objevují se neduhy, které, pokud by svět byl v pořádku, by měly sužovat naše matky a babičky. V mém případě jde o křečové žíly. Nemám na vybranou - jakmile mám jistotu, že mám odrozeno a odkojeno, objednávám se na operaci. Zvolila jsem operaci laserem, která oproti tradiční metodě slibuje srovnatelné výsledky, ale větší ohleduplnost k organismu a rychlejší rekonvalescenci. S malochy se to hodí. Navíc ji neproplácí pojišťovna, což je vlastně skvělá zpráva, protože podle všech psychoanalytických teorií by to mělo závratně zvýšit mou spolupráci v léčbě a motivaci k úzdravě. Takže všechno vypadá optimisticky a jdeme na to.

Číst dál: Křečové žíly, laser a já

Hodnocení  

Missorka (7409 čtenářů, 9 komentářů) | 10. 5. 2015 9:21 | téma: Mezi námi ženami

Letos nehodlám naznačovat nebo tiše čekat... Zda si někdo (muž) vzpomene, že by dětem měl připomenout, že je Svátek matek. Slavím od rána v duchu a je mi v tom dobře.

Pustila jsem si Nohavicu, pomazlila Violku (nebo ona mě?), zahřál mě zmrzlou ráno muž v posteli, nenechala jsem se vytočit Vojtou, Valu se sama oblékla do prapodivně neladících kousků oblečení, ale strašně jí to sluší a Vašík trval na tom, že mi na dobré ráno dá pusu a měl u toho krásně rozčepýřené vlasy... ;-)Číst dál: Slavíte?

Hodnocení  

SPARFUCHS (8727 čtenářů, 51 komentářů) | 23. 3. 2015 19:00 | téma: Mezi námi ženami

Dobrý den všem :-)

 

Nejdříve se budu věnovat reakcím na můj minulý článek. Ne, skutečně se nejedná o reklamu na Penny. Bylo by fajn, kdyby si některé zdejší uživatelky uvědomily, že ne každá rodina v republice má přístup na farmářské trhy, případně je ochotná založit svou stravu převážně na luštěninách.

 

Číst dál: STOPAŘE NEBEREM! - díl třetí

Hodnocení  

SPARFUCHS (9314 čtenářů, 91 komentářů) | 16. 3. 2015 19:53 | téma: Mezi námi ženami

Toto není reklama, ale výzva. Missorka
_________________________________________

Na začátek bych chtěla  poděkovat  za milé reakce pod minulým článkem a vyjádřit se k některým postřehům.

Jedná se o modelovou situaci, která nemá přímou souvislost s počtem strávníků v mé rodině, ani  s naším skutečným rozpočtem.

Vycházím z předpokladu, že skutečně víc peněz k dispozici není a chci dokázat, že i za těchto podmínek se dá stravovat rozumně. Předpokládám veškeré stravování doma. 

Číst dál: STOPAŘE NEBEREM - díl druhý

Hodnocení  

Fazole (7746 čtenářů, 19 komentářů) | 13. 3. 2015 11:43 | téma: Mezi námi ženami

Prokrastinuju si a narážím na článek o povislých prsou. Normálně bych ho nejspíš přeskočila, ale míra únavy a otupělosti je tak veliká, že kliknu.

Autorka vypočítává nevýhody velkého poprsí, povoleného po kojení. Sugestivně líčí, jak se pod ním žena potí, do toho nastupují opruzeniny, kvasinková invaze, prostě hnus, velebnosti.

Nabízí i řešení, různé podprsenky, podpěrky, vyvazování, téměř na konci i cvičení. A na úplném, opravdovém, tom happyendím konci, je řešení operativní, fik fik, jednou provždy je po problému, sebevědomá žena znovu okouzluje muže, získává nová pracovní místa, konečně zase ŽIJE!!!

Číst dál: Prsa do větru

Hodnocení  

SPARFUCHS (8442 čtenářů, 30 komentářů) | 12. 3. 2015 8:56 | téma: Mezi námi ženami

Dobrý den všem,

Před nějakou dobou jsem na jednom fóru diskutovala na téma jak vyjít s málem. Dospěla jsem k závěru, že by nebylo špatné sdílet se i veřejně.

Český internet se hemží diskutujícími, kteří řeší, jak vyjít s tisícovkou na jídlo na osobu a měsíc a jejich oponenty, kteří tvrdí, že je to nemožné, případně nezdravé. Pravdou je, že po prostudování některých diskusních vláken se člověk pozastaví nad tím, čím se někteří lidé jsou ochotní krmit. Na druhou stranu to rozhodně nemožné není. Myslím, že umění hospodařit s málem, které  naše babičky a prababičky zvládaly bravurně, upadlo do zapomnění. 

Nejsem spisovatel, jsem praktik, takže nečekejte barvité texty, spíš věcné souhrny. :-)

Číst dál: STOPAŘE NEBEREM!

Hodnocení  

Eimi (8921 čtenářů, 1 komentářů) | 14. 12. 2014 22:03 | téma: Mezi námi ženami

Krásný den všem...

Již několikrát jsem se chystala, že vám sem napíšu, jak to všechno dopadlo, dlužím to vám všem, kdo mě tu tenkrát podpořil... Byla jsem na pokraji sil a bojovala o svou rodinu (článek Na konci sil - aneb jak se odrazit od dna)...

Nebudu tu vypisovat žádné dlouhé scénáře... chci vnést jen trochu naděje do srdíček vás všech, kteří třeba bohužel prožívají to samé co já před osmi lety.. S manželem jsme spolu přes to všechno zůstali...

Číst dál: Držte nám pěsti...

Hodnocení  

Sissy (8510 čtenářů, 6 komentářů) | 23. 8. 2014 14:19 | téma: Mezi námi ženami

Nejvyšší soud rozhodl, že rodiče dětí do 15 let, mají nárok pracovat na částečný úvazek.

Rozhodnutí vybojovala zaměstnankyně libereckého magistrátu.

Tleskám té paní.

Číst dál: Nejvyšší soud rozhodl, že rodiče dětí do 15 let, mají nárok pracovat na částečný úvazek.

Hodnocení  

Lavande (29261 čtenářů, 54 komentářů) | 31. 3. 2014 14:05 | téma: Mezi námi ženami

Blíží se konec srpna 2013. Máme za sebou jednu skvělou dovolenou pod stanem, moje vysněná a koneckonců dětí taky. Čeká nás ještě jedna dovolená u moře, vysněná spíš tatínka a dětí. :-)

Léto se chýlí ke konci a já přemýšlím, jak moc malý-velký úvazek bych si měla od října zkusit nabrat. Moje práce je můj velký kůň už několik let při mateřské, učím. Málo hodin, ale je to tak občerstvující a v mém oboru nezbytné. Nakonec to nechávám koňovi, stejně to bude záležet na klientech.

Tatínek je na služební cestě, nemůžu se dočkat, až ještě před dovolenou dorazí a bude nás na smečku zas víc. Začínám být unavená, vedro, děti, nebo něco jiného? Další dny se to nelepší, spíš horší, jsem čím dál unavenější. Nakonec přichází problém, pálení při močení, léta letoucí jsem to nezažila, nic se neděje, zvyšuji příjem tekutin, již tak značný při konci léta a pojídám sušené brusinky. Pár dní je to snesitelné, vrací se tatínek, děti pořád omílají moře, moře. Moje potíže se ale začínají zhoršovat, pálení se mění v bolest. Promeškávám zřejmě příležitost k včasnému zásahu a nechávám to stále být.

Číst dál: Srážka s psychiatrií aneb jak mě málem zabila antidepresiva

Hodnocení  

Llevelyn (12317 čtenářů, 49 komentářů) | 27. 3. 2014 19:34 | téma: Mezi námi ženami

Kališníci byli husité, kališník je houba (z rodu chřapáčů, fakt) a kališnice si říkají ženy používající menstruační kalíšek.

Jelikož je na trhu značek víc, tak jsme je všechny, které prodáváme, vyfotila a rozhodla se napsat zcela subjektivní hodnocení.

Kalíšky se vyrábějí vždy v minimálně dvou velikostech, menší pro mladé ženy pod cca 25 let které nerodily vaginálně nebo nerodily ještě vůbec a pak větší velikost, pro ty ostatní :D Každý je zakončený nějakým "vytahovátkem", které lze zkrátit nebo úplně ustřihnout. Výběr značky a velikosti je docela zajímavý, ale užijete i obě velikosti, pro normální a slabou menstruaci. Raději kupte kalíšek větší, když tak do něj... dorostete. Tedy dostárnete a dorodíte.

Číst dál: Kališnický manuál

Hodnocení  

Katchen (8071 čtenářů, 0 komentářů) | 26. 3. 2014 22:17 | téma: Mezi námi ženami

Módní show Fashion For Fokus představí modely mladých, talentovaných českých návrhářek na pomoc charitě. Výtěžek show, která proběhne 1. dubna 2014 v Národním muzeu - Ćeském muzeu hudby, bude věnován Fokusu Praha, který pomáhá lidem s dlouhodobým duševním onemocněním.

 

 

Číst dál: Mladé české návrhářky představí své modely na pomoc charitě v rámci Fashion For Fokus

Hodnocení  

Ame (9980 čtenářů, 38 komentářů) | 3. 3. 2014 20:00 | téma: Mezi námi ženami

© ZEIT Wissen 01/2007

 Ženy neumí parkovat, muži naslouchat. Z takových tezí vznikají bestsellery. Jejich autoři se odvolávají na vědu. Neprávem.

Napsala Eva-Maria Schnurr, přeložila Adéla Ráček Seidlová

Předesílám varování: čtení následujícího textu může navodit nešťastné pocity. Zejména v tom případě, pokud jste až dosud věřili lidem, jako jsou Barbara a Allan Peasovi nebo Eva Hermanová (Das Eva-Prinzip, do češtiny nepřeloženo, pozn. překl.). Manželé Peasovi píšou knihy, jako jsou Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách a domnívají se, že jsou ženy a muži zcela odlišní. Muži se špatně učí cizím řečem, ženy neumí myslet prostorově. Muži rádi tvrdě pracují. Ženy si jdou raději koupit boty. A tak dále.

Peasovi se domnívají, že to vše má být v mozku pevně zakotveno již od narození, a odvolávají se přitom na zdánlivě vědecké výsledky výzkumu mozku. Z toho odvozují snadný recept na štěstí: ženy se vůbec nemají snažit dobýt mužské domény – stejně to nedokážou. "Domnívat se opak je nejjistější recept na nešťastnou a zmatenou cestu životem bez iluzí."

Eva Hermanová tyto teze zhušťuje do tzv.
principu Evy: emancipace je "fatální omyl", píše ve své knize, ženy mají respektovat "Stvořitelem zamýšlené oddělení" pohlaví a chovat se v souladu se svým biologickým určením. Před nedávnem se mezi bestsellery v USA dostala kniha The Female Brain (Ženský mozek, pozn. překl.) americké psychiatričky Louann Brizendinové. Rovněž její poselství zní: Muži a ženy jsou prokleti k odlišnému bytí, protože jsou jejich mozky tolik rozdílné.

Číst dál: Ženy jsou také jenom muži

Hodnocení  

Missorka (9352 čtenářů, 57 komentářů) | 20. 1. 2014 9:40 | téma: Mezi námi ženami

Nikdy neříkej nikdy.

Čím jsem starší, tím je ta věta pravdivější.

A tak se může klidně stát, že se z odpůrkyně sušiček, stane jejich tichý fanda. :-)

Číst dál: Never say never.

Hodnocení  

Fazole (10137 čtenářů, 29 komentářů) | 9. 12. 2013 22:09 | téma: Mezi námi ženami

Polyamorie...

Spřátelený výtvarník pověsil na svůj facebook výzvu, že hledá společenství žijící v kolektivních vztazích, aby mohl kreslit jejich portréty. Uspořádá výstavu doplněnou debatou o polyamorii.

Víte, co je polyamorie? Já to nevěděla, tak jsem se podívala na wikinu:

Číst dál: Mnoholáska?

Hodnocení  

Plenka (9399 čtenářů, 37 komentářů) | 30. 11. 2013 20:02 | téma: Mezi námi ženami

Odešla nám myčka. Už to bude půl roku. V kuchyňské lince zela díra. Začala jsem se tehdá zamýšlet, zdali bych nemohla žít bez myčky. Hned mne napadlo, že by tam šel dát žížalí kompost, nebo centrum pro třídění odpadu :-). Můj muž byl rozhodně pro novou myčku. Dlouho jsme debatovali, já pro žížaliště, on pro myčku, no nakonec jsme po dlouhých debatách a dlouhých prodlevách milou myčku objednali.

Kromě myčky bylo třeba i opravit sousedící skříňku pod dřezem, která byla vlivem páry z myčky a kapající vody ze dřezu nějaká poničená. Ve skříňce byla pod dřezem podezřelá, zjevně po domácku kutilsky vyrobená změť trubek, takový domácí sifon. Fandím kutilům, ale doma kutilem nedisponujeme, a chtěla jsem sifon co budu umět sama rozšroubovat a vyčistit, objednala jsem si na to instalatéra, že to ti truhláři sundají,  a až bude skříňka hotová, instalatér přijede udělat mi lepší, pohodlnější řešení odpadové vody ze dřezu.

Dnes nadešel den D.

Číst dál: PLenčino páteční trauma

Hodnocení  
Celkem 311 článků (16 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/16
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy