ADV TOP
ADV LEFT

Nikdy neříkej nikdy.

Čím jsem starší, tím je ta věta pravdivější.

A tak se může klidně stát, že se z odpůrkyně sušiček, stane jejich tichý fanda. :-)


Pokud by si někdo dal tu práci, dokáže na BC vyhledat mnoho mých komentářů o tom, jak si sušičku nikdy nepořídím. Ok, člověk se mění, sušičku mám a jsem tiše nadšená. Někdy jsem i nahlas nadšená, ale po pravdě si připadám poněkud trapně, že bych měla opěvovat něco, co jsem léta považovala v podstatě za výmysl líných hospodyň. ;-)

Ano, pořád mi chybí věšení prádla. Je to jedna z mála domácích činností, kterou mám fakt ráda, zejména proto, že u ní docela často můžu být sama, že si rovnám kolíčky, trička a myšlenky... Doufám, že s příchodem jara se k věšení vrátím a sušička se přesune do kategorie "věrná kamarádka čekající na zimu".

Ale pořád víc přemýšlím o tom, že by člověk neměl odsuzovat... Třeba ve výchově dětí se mi to už daří. Je někdy dost těžké se udržet, neb moje zkušenosti jsou těžce a bolestně nabyté a ta touha předat je dál a vyvarovat tak ostatní chyb, které jsem dělala... :-) A ne! Kousnu se do rtu, usměju se pro sebe a jdu dál a neříkám nic... Vlastní zkušenost je stejně k nezaplacení.

Nicméně na internetu se zdá, že každý rozumí všemu a vzhledem k anonymnosti prostředí se druhý hodnotí velmi velmi snadno. Snažím se toho vyvarovat a snad se i místy daří. Nehodnotit situace vytržené z kontextu, prezentované předem daným úhlem pohledu...

Memento sušička mi to připomíná. Pokaždé když vejdu do koupelny, pokaždé když si uvědomím, že nikde v bytě není žádný sušák s neschnoucím prádlem, pokaždé když jdu ven v čisté bundě, která ještě tři hodiny zpátky byla úplně špinavá... Lekcí pokory není nikdy dost. Tahle je možná trochu legrační, ale užitečná. Budu se snažit pokoru v každodenním životě hledat dál.

A nemůžu si pomoct no - sušičkám zdar! (Líným hospodyním se omlouvám a děkuji své věrné přítelkyni (ona ví), která tiše a trpělivě čekala, až mi bude moct tu mou sušičku vybrat (neb vybírání čehokoli není moje silná parketa).

Více pokory do našich dní a úcty k osudům a zkušenostem ostatních nám přeji. :-)

Missorka

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy